Jak zmieniły się pliki kopii zapasowych Time Machine?


9

Jak rozumiem, Time Machine utworzy strukturę folderów i utworzy kopię wszystkich plików, które mają być uwzględnione w kopii zapasowej Time Machine podczas pierwszej kopii zapasowej. Następnie podczas każdej kolejnej kopii zapasowej tworzony jest twardy link do plików, które nie zostały zmienione.

Mam pytanie, w jaki sposób pliki, które zostały zmienione od czasu ostatniej kopii zapasowej, są archiwizowane w kolejnej kopii zapasowej. Myślałem, że skopiował cały zmodyfikowany plik do kopii zapasowej TM, ale wygląda na to, że nie tak działa TM i liczyłem na pewne wyjaśnienia.

Podczas ostatniego testu praktycznego, który wziąłem dla ACSP 10.12, zapytałem, czy w przypadku pliku 5 MB, jeśli został zmodyfikowany tak, aby nowa wersja miała 6 MB, czy TM ma osobny plik 5 MB i 6 MB, czy też utworzy kopię zapasową 1 MB różnicy między dwa pliki i zachowaj dodatek 1 MB w najnowszej kopii zapasowej TM. Doszedłem do wniosku, że chociaż oddzielne kopiowanie wersji 5 MB i wersji 6 MB może zająć dodatkowe miejsce, stanowiłoby siatkę bezpieczeństwa na wypadek usunięcia lub uszkodzenia wczesnej wersji - skutecznie niszcząc każdą kolejną wersję tej plik. Ale test praktyczny wykazał, że po prostu oszczędza różnicę 1 MB.

Po prostu szukałem wyjaśnień, które pomogą mi lepiej zrozumieć. Z góry dziękuję za wszelką pomoc!


Jeśli Time Machine zatrzyma najstarsze kopie zapasowe, gdy wolumin TM zapełni się, czy nie zniszczy to oryginalnej wersji, do której zostanie dodany przyrost 1 MB?
QMord

Pliki nie są usuwane, gdy twarde linki nadal do niego wskazują.
Wilbert

Odpowiedzi:


11

Po początkowej kopii zapasowej całego woluminu Time Machine, bez wykluczeń, Time Machine zawsze tworzy kopię zapasową całego pliku każdego pliku, który zmienił się lub został utworzony od czasu ostatniej kopii zapasowej, nie tylko zmienionej części.


3
Z doświadczenia wynika, że ​​brzmi to poprawnie - za każdym razem, gdy zmienia się jeden z moich woluminów pamięci VirtualBox, na podstawie rozmiarów plików, wydaje się, że kopia zapasowa całego pliku jest ponownie wykonywana - ale wydaje się to zaprzeczać temu, co @QMord powiedział podczas testu ACSP - co jest oficjalnym źródło. Czy masz źródło, czy jest to anegdota? Być może Time Machine używa metody hybrydowej?
JMY1000,

1
@ JMY1000, oryginalne źródło jest teraz offline, ale jest dostępne za pośrednictwem Wayback Machine: jak Time Machine działa w oparciu o swoją magię. Z czasem dokładnie zbadałem strukturę plików kopii zapasowej Time Machine i wiem, że tworzy kopię zapasową całego pliku, który zmieniło się nie tylko to, co zmieniło się w pliku.
user3439894

4
Mogę potwierdzić, że ta odpowiedź jest poprawna. Firma Apple wprowadza od czasu do czasu zmiany, takie jak sposób radzenia sobie z lokalnymi migawkami w systemie macOS High Sierra, ale Time Machine zawsze tworzyło pełną kopię zapasową każdego pliku, który zmienił się od czasu ostatniej kopii zapasowej. Tak więc, zakładając jego domyślne zachowanie, jeśli pracowałeś nad jednym dokumentem przez 12 z ostatnich 24 godzin, będziesz mieć 12 (prawdopodobnie 13 faktycznie) pełnych kopii zapasowych tego pojedynczego dokumentu.
Monomeeth

1
MacOS pomaga Time Machine, nagrywając, co dzieje się w systemie plików.
Thorbjørn Ravn Andersen

1
@ JMY1000 Kiedy korzystałem z VMWare Player do maszyn wirtualnych wiele lat temu, utworzyłem maszyny wirtualne na woluminie rozłożonym (gdzie dysk wirtualny jest podzielony na niezliczoną liczbę małych plików, gdzie należy wykonać kopię zapasową tylko tych, na które miały wpływ zmiany plików) . Spełniło to rozsądną rolę polegającą na utrzymaniu niewielkich zmian w Wehikule Czasu. Najprawdopodobniej zechcesz ograniczyć przestrzeń wymiany na maszynie wirtualnej do minimum.
Thorbjørn Ravn Andersen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.