Jak dostosować jasność paska dotykowego?


21

Czy istnieje sposób na dostosowanie jasności paska dotykowego MacBooka Pro?

MacBook Pro, 13 ", 2016, macOS Sierra 10.12.6

Odpowiedzi:


10

Nie możesz Może automatycznie dostosowywać się w zależności od warunków oświetlenia zewnętrznego, jeśli opcja „Dostosuj jasność klawiatury w słabym świetle” jest włączona w Preferencjach systemowych> Klawiatura, ale nie eksperymentowałem, aby to potwierdzić.


3
Automatycznie dostosowuje się, nawet jeśli opcja „Dostosuj jasność klawiatury w słabym świetle” jest wyłączona. Nie mogę znaleźć sposobu, aby to zatrzymać.
Josh Lee

7

Możesz umieścić małą naklejkę lub coś podobnego na czujniku światła otoczenia na komputerze Mac wyposażonym w pasek Touch Bar, aby ustawić jasność na najniższe ustawienie.

Zwróć uwagę, że czujnik światła otoczenia jest mniejszym okręgiem obok koła aparatu. Możesz to przetestować, umieszczając palec na mniejszym okręgu i zauważając zmniejszenie jasności paska dotykowego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Więc umieściłem blok kamery przesuwanej na moim aparacie, nie wiedząc, że czujnik światła otoczenia był tam. Przyciemnił pasek dotykowy do tego stopnia, że ​​nie nadawał się do użytku. Dziękuję, że odpowiedziałem na to pytanie, ponieważ mogłem dłużej zastanawiać się, co to robię. Nie wiem, jak prawdziwe są stwierdzenia „mogą używać twojego aparatu do szpiegowania cię”, chociaż jeśli jest śnieg, to na poziomie NSA i CIA jest to bardzo prawdziwe
billpennock

5

Jak dotąd zgadzam się, że odpowiedź brzmi „nie możesz”.

Oto, co udało mi się ustalić na temat kontrolowania jasności paska dotykowego.

Czujnik światła otoczenia dla klawiatury i paska dotykowego znajduje się pod górną pokrywą. Są dwa z nich - po jednym za każdym (lewym i prawym) grillem głośników. Sądzę, że zostały tam umieszczone tak daleko, jak w MacBookach.

Łatwym sposobem, aby to sprawdzić (i scharakteryzować zachowanie jasności paska dotykowego względem światła otoczenia), jest najpierw wyłączenie opcji „Automatycznie dostosuj jasność” w panelu preferencji Wyświetl *, a następnie, w słabo oświetlonym pokoju, świecić latarka nad jednym lub obydwoma głośnikami. Jest trochę opóźnienia, ale potem zobaczysz, że pasek dotykowy przechodzi w pełną jasność. Jeśli włączona jest automatyczna jasność klawiatury, zobaczysz, że podświetlenie klawiatury staje się jaśniejsze (choć z mniejszym opóźnieniem).

Podsumowując, przynajmniej od najnowszej wersji beta Mojave i najnowszego MBP 2018 (15 "), nie ma widocznego sposobu kontrolowania jasności paska dotykowego. Dopóki tego nie odkryłem, byłem trochę sfrustrowany próbując kontrolować go za pomocą instrukcji ustawienie lub cokolwiek, co system próbował zrobić po ustawieniu automatycznego sterowania.

* Powodem, dla którego sugeruję wyłączenie automatycznego sterowania wyświetlaczem jest to, że stanie się ono dość jasne w odpowiedzi na machanie latarką i po prostu mylę próbując zobaczyć, co robią panel dotykowy i klawiatura. Czujnik otoczenia wyświetlacza znajduje się w pobliżu kamery u góry wyświetlacza.

Edycja: Cholera. Musiałem mieć latarkę zbyt wysoko nad górną pokrywą, a światło przeciekało do czujnika w pokrywie. Jasność paska TouchBar jest kontrolowana za pomocą tego czujnika. W pewnym sensie postrzeliłem się w stopę, wyłączając funkcję automatycznej regulacji wyświetlacza i pomyślałem, że nie można wejść z czujnika ramki.

Tak, a także podświetlenie klawiatury. Ale wiem, że oryginalne podświetlane klawiatury wykorzystywały czujniki za grillami. Widziałem ich. Oni są prawdziwi. Naprawdę.


4
Skoro już wiesz, że większość odpowiedzi jest błędna, prawdopodobnie powinieneś zacząć od bardzo wyraźnego ostrzeżenia (jeśli nie jest to zwykłe usunięcie)
hmijail opłakuje poniedziałek

0

świecić latarką nad jednym lub obydwoma głośnikami.

jest to niestety nieprawda z moich własnych eksperymentów na MBP 15,5 (2019 13 ") czujnik światła dla klawiatury i paska Touch Bar znajduje się obok kamery na ramce wyświetlacza.

Nie ma jednak sposobu kontrolowania jasności paska dotykowego, aby jednak uczynić go bardziej widocznym, należy zmniejszyć jasność wyświetlacza i podświetlenia klawiatury. pozwoli to twoim źrenicom rozszerzyć się i wpuścić więcej światła. działa to tylko w ciemności ...

Jeśli uda mi się znaleźć coś, co pomoże (w formie programu), opublikuję to tutaj, ponieważ osobiście chciałbym dostosować jasność paska Touch Bar niezależnie od wyświetlacza i klawiatury, ponieważ czasami jestem w ciemnym pokoju i mam wyświetlacz do góry, więc nie widać paska dotykowego ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.