Zmodyfikuj globalną ścieżkę systemu Mac OS X.


2

Jaki jest najlepszy sposób, aby trwale zmienić zmienną ścieżki Mac OS X? Próbowałem dodać plik .profile do katalogu domowego użytkownika z poniższą ścieżką, ale to nie działało. W tej chwili muszę uruchomić polecenie eksportu za każdym razem, gdy otwieram nową instancję konsoli. Jakieś pomysły?

export PATH = / Users / tom / sshfs-binaries: $ PATH

Odpowiedzi:


4

Jeśli dotyczy to jednego użytkownika, możesz dodać export PATH=/new/path:${PATH}do ~/.bash_profile. Jeśli będzie to naprawdę globalne (dla wszystkich użytkowników), dodaj go /etc/profilei upewnij się, że użytkownicy mają uprawnienia dostępu do ścieżki, którą podałeś. Następnie musisz ponownie uruchomić powłokę lub ponownie załadować konfiguracje za pomocą source /etc/profilelub source ~/.bash_profile.


w jaki sposób sprawiłbym, że ma zastosowanie tylko dla jednego użytkownika?

@ C12: umieść to polecenie eksportu w /home/<user>/.bash_profilepliku.
jweyrich,

Nie jestem administratorem tego komputera i nie mam katalogu użytkowników w katalogu / home / dir. Nie mam również pliku .bash_profile w obszarze / Users / username. Jakieś pomysły?

Podejrzewam, że stało się to przed migracją pytania, ale /home/<user>/.bash_profilejest niepoprawne. W OS X jest to /Users/<username>/.bash_profilena przykład: /Users/c12/.bash_profilepo prostu utwórz plik, jeśli nie istnieje, a zmiany zostaną automatycznie pobrane przy następnym wywołaniu logowania / terminalu.
Jason Salaz

Och, mój zły. Jason ma rację. Kiedy pisałem ten komentarz, zapomniałem, że chodziło o OS X.
jweyrich,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.