Zapisywanie strony Safari jako obrazu PNG


14

Czy jest jakiś sposób w Safari, być może poprzez rozszerzenie innej firmy, zapisać bieżącą zawartość strony internetowej jako obraz PNG?

Rozumiem, że mogę wydrukować stronę do formatu PDF i użyć podglądu, aby wyeksportować ją jako obraz PNG. Jednak:

  1. Wolałbym nie tworzyć tymczasowego pliku PDF, a następnie ręcznie otworzyć Podgląd, aby wyeksportować zawartość PDF do PNG;
  2. Chciałbym, aby treść była uruchamiana zamiast stronicowanej, tj. Bez podziału strony;
  3. Gdy plik PDF zawiera wiele stron, Podgląd wydaje się eksportować bieżącą stronę tylko do formatu PNG.

Nie mam żadnego doświadczenia z automatyzacją OS X, ale podejrzewam, że można to wykorzystać, chociaż chcę, aby spełnione były warunki 2 i 3.

Używam Safari 5.1.1 na OS X Lion.


Co się stanie, jeśli strona internetowa wymaga zalogowania się w celu wyświetlenia zawartości? Próbowałem paparazzi w tej sytuacji i pokazuje mi stronę logowania. Czy potrafisz przekazać referencje paparazzi?
user342766,

Odpowiedzi:


8

Spróbuj Paparazzi! Może zapisać całą stronę internetową w jednym pliku png i pozwala określić rozmiar. Po zainstalowaniu możesz również uruchomić go w przeglądarce Safari, dodając „paparazzi:” do adresu URL. Na przykład paparazzi: http: //www.nytimes.com


2
Jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie problemu. Interfejs bardzo podobny do Maca, prosty sposób na jego wywołanie i pozwala zapisać całą długość strony na jednym obrazie (z niestandardową szerokością). Ponadto jest bezpłatny (z darowiznami mile widziane).
Ingmar Hupp

7

Nie jestem pewien, kiedy został dodany, ale na pewno w Safari 12 możesz to zrobić bez żadnych rozszerzeń. Musisz włączyć menu Safari Developer (zaznacz w ustawieniach zaawansowanych). Teraz możesz wybrać pozycję menu rozwijanego „Show Web Inspector”, która otworzy małe okno pokazujące źródło strony. Najedź kursorem na znacznik i kliknij prawym przyciskiem myszy - wybierz opcję „Zrób zrzut ekranu” i zapisz po wyświetleniu monitu. Jeśli chcesz tylko konkretnego elementu, a nie całej strony, kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiedni fragment HTML. Jeśli nie masz pewności, gdy najedziesz kursorem na kod, odpowiedni element ekranu zostanie podświetlony na niebiesko.

Oczywiście zastanawiam się teraz, czy to może być skrypt Apple ...


To dobre rozwiązanie natywne. Jeśli jesteś zadowolony z pliku PDF zamiast PNG, jest to jeszcze łatwiejsze, po prostu wybierz File>Export as PDF
Andrew

5

webkit2png powinien być bardzo zbliżony do Safari. Działa również z plikami archiwalnymi zapisanymi z Safari.

$ webkit2png -F http://apple.stackexchange.com/questions/30637 -o nameprefix
Fetching http://apple.stackexchange.com/questions/30637 ...
 ... done
$ webkit2png ~/Downloads/test.webarchive
Fetching ~/Downloads/test.webarchive ...
 ... done
$ ls
0testwebarchive-clipped.png 0testwebarchive-thumb.png
0testwebarchive-full.png    nameprefix-full.png

Awesome Screenshot to rozszerzenie, które powinno obsługiwać zrzuty ekranu z całej strony. Nie mogłem jednak zmusić ich do pracy ze wszystkimi stronami.


Ciekawy. Wolałbym jednak mieć rozwiązanie, które można uruchomić za pomocą Safari.

Obiecujące, ale przechwycenie całej strony (w przeciwieństwie do bieżącej rzutni) nie działa dobrze. : - /

1
AwesomeScreenshot jest powszechnie uważany za szkodliwe oprogramowanie.
Calion

0

Korzystam z LittleSnapper , który ma funkcję „Snap Web Address from Safari”:

Zarówno element menu LittleSnapper, jak i bookmarklet przeglądarki umożliwiają przyciąganie stron podczas ich odwiedzania - nie jest wymagana żadna przerwa. Oprócz tych narzędzi istnieje nawet rozszerzenie Safari, które pozwala dodać przycisk Snap do paska narzędzi Safari. LittleSnapper zapisuje również kod HTML za każdą stroną do wykorzystania w przyszłości.


Mały snapper zniknął, strona zniknęła 404.
jorisw

@jorisw, LittleSnapper już nie istnieje. Jego zastępca, Ember, już nie istnieje.
kukoo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.