Jak scalić Notatki z dwóch Macbooków bez korzystania z usługi iCloud?


1

Mam dwa laptopy i oba mają różne notatki, które są dla mnie przydatne.

Nie chcąc udostępniać takich danych firmie Apple, nie są one również zsynchronizowane z usługą iCloud.

Do tej pory znalazłem ścieżkę, w której są przechowywane:

~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes

I zobacz, że "DB" za tym jest sqlite.

Czy istnieje sposób na wyeksportowanie całej zawartości do jednego katalogu, a następnie wyczyszczenie wszystkich notatek, aby pliki mogły zostać ponownie zaimportowane?

Mógłbym zobaczyć, że może trochę zmienić sqlite DB (lub połączyć dwa), a następnie mieć moje notatki z obu komputerów Mac w jednym miejscu na końcu, ale brak punktu początkowego lub przewodnika. Wiem, że synchronizacja w usłudze iCloud jest łatwa, ale rozważ poufne dane od klientów, w przypadku których zgodziliśmy się nie przechowywać danych w Internecie lub przesyłać / przechowywać je na zewnętrznym komputerze Mac.


Świetny przypadek użycia - mamy również dane, których nie chcemy w chmurze - nawet te, które są wspierane przez kogoś, kto jest świadomy prywatności, podobnie jak Apple, który nie indeksuje / wyszukuje / sprzedaje / nie zamienia słów, by sprzedawać reklamy i dane profilu użytkownika jeszcze bardziej osoby trzecie.
bmike

Myślałem o eksperymencie. Zrzucanie sqlite DB na oba laptopy, łączenie txt wynikającego z dump, odtworzenie db z tego (mam nadzieję, że nie ma konfliktów), kopiowanie całej zawartości w tym samym miejscu (pliki). Testuj :)
Mihai

Jak zauważył znajomy, wydaje się, że sqlite, którego potrzebuję, jest w rzeczywistości tutaj: ~ / Library / Containers / com.apple.Notes / Data / Library / Notes / NotesV6.storedata Nie jestem pewien, co to jest drugie i jak Oni są spóźnieni. Zwrócił także uwagę na niektóre tablice takie jak: ZATTACHMENT, ZNOTE, ZNOTEBODY i ZFOLDER Kolejny krok ... jeśli nikt nie ma innego rozwiązania, to zacznij je odwracać.
Mihai

Odpowiedzi:


1

Możesz użyć programu Exporter (bezpłatna aplikacja ze sklepu z aplikacjami), aby zapisać wszystkie notatki jako tekst w folderze na komputerze. Następnie zaimportuj je do innych notatek.

Prawdopodobnie praca ta była równoważna lub rozszerzona na tę inżynierię odwrotną, aby uzyskać dane z bazy danych, która wspiera aplikację:

Możesz także skonfigurować serwer IMAP (nawet na Macu), aby zsynchronizować, a następnie połączyć notatki. iCloud nie jest jedynym serwerem, który może synchronizować notatki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.