Jak mogę sprawdzić wykorzystanie przepustowości na komputerze Mac?


17

Mam problemy z Internetem, a technicy ISP zasugerowali, że coś wykorzystuje moją przepustowość.

Czy istnieje oprogramowanie do monitorowania, które procesy wykorzystują przepustowość?


1
Cześć - Czy mogę prosić o opisanie swoich problemów z Internetem - założenie, że facet z pomocą techniczną ISP ma rację, może być czerwonym śledziem, aby wyciągnąć cię z telefonu;)
faszeruj

Internet stał się bardzo wolny. Ale nie zawsze. Zrobił test, w którym nie byłem podłączony do Internetu, ale tylko do ISP, a test prędkości był w porządku.
nute

1
Umieść Monitor aktywności w stacji dokującej i ustaw ikonę stacji dokującej na „Pokaż wykorzystanie sieci”… to nie pokaże, która aplikacja go używa, ale powiadomi Cię, kiedy to nastąpi, co może być pomocne.
TJ Luoma,

Odpowiedzi:


2

Uważam, że Rubbernet jest dokładnie tym, czego szukasz.

Jedynym minusem jest to, że Rubbernet nie potrafi rozróżnić ruchu LAN i WAN. Wygląda na to, że patrzysz na jeden komputer, więc nie powinno to stanowić problemu.

Na ich stronie internetowej znajduje się wersja demonstracyjna lub można ją kupić w Mac App Store za 25 USD, co wydaje się całkiem dobrą ofertą, ponieważ chcą 29,99 EUR (około 42 USD) za kopię dla jednego użytkownika lub 49,99 EUR ( prawie 69 USD) za „pakiet rodzinny”, jeśli kupisz za pośrednictwem ich strony internetowej.

(Czapka dla Macworld.com za zwrócenie mi uwagi kilka miesięcy temu.)

Jeśli chcesz czegoś tańszego, NetUse Traffic Monitor również może ci odpowiadać.


16

Wbudowany monitor aktywności (Aplikacje → Narzędzia) pokazuje wykorzystanie sieci. Możesz także zobaczyć otwarte porty sieciowe dla każdego uruchomionego procesu.

zrzut ekranu


1
Monitor aktywności wydaje się wyświetlać sumy tylko przez pewien czas (przedział czasu nie jest oczywisty). Chciałbym, aby pokazało to natychmiastowe użycie (Mbps) każdej aplikacji.
OzzieOrca,

7

Możesz spróbować nettop (1) w terminalu. Jest wstępnie zainstalowany i odświeża się co kilka sekund, aby zapewnić pulpit nawigacyjny wszystkich otwartych połączeń sieciowych z ich użyciem. Lepsze niż, lsofponieważ pokazuje również dane użytkowania.

$ nettop

Następnie naciśnij „d” i poszukaj dziwnie wyglądających wpisów lub wpisów o niezmiennie dużym ruchu w kolumnie „bajty wejściowe” lub „bajty wyjściowe”. „D” instruuje nettop, aby pokazywał tylko różnice w każdym odświeżeniu ekranu.

Praktyczne uwagi dotyczące użytkowania:

Jeśli nie rozpoznajesz nazwy procesu, Google go.

Jeśli nie chcesz, aby proces się pojawiał, pobierz pid (numer obok nazwy procesu w nettop) i zabij go kill -9 <pid>. Jeśli to nie rozwiąże problemu, dowiedz się, czy możesz odinstalować proces.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co proces przesyła przez sieć, użyj numeru portu klienta dla tego konkretnego połączenia (np. „53133” z 10.0.0.1:53133->74.125.68.100:80), aby uruchomić tcpdump (1), aby zobaczyć dane w wymienianych pakietach:sudo tcpdump -nnvvXSs 1514 port 53133

Jeśli interesuje Cię miejsce docelowe, z którym rozmawia proces, ale docelowy adres IP nie ma odwrotnej nazwy hosta DNS (jak w poprzednim przykładzie), spróbuj odwiedzić ten adres IP w przeglądarce internetowej jako https: // Adres IP , kliknij ikonę zepsutej kłódki na pasku adresu i wyświetl szczegóły certyfikatu, aby dowiedzieć się, która domena jest tam obsługiwana (* .google.com w tym przypadku). To nie zadziała, jeśli port SSL 443 nie jest otwarty w miejscu docelowym.


3

Może Little Snitch może pasować do Twoich potrzeb. Jest to jednak aplikacja płatna, więc możesz ją wypróbować, używając wersji próbnej.


Mam Little Snitch (za opłatą), ale szybko pokazuje tylko listę procesów, nie mówiąc mi naprawdę, czy to tylko ping lub użycie 1 MB przepustowości - chyba że nie używam go poprawnie
nute

+1, to niesamowity program. Aby zobaczyć, jakie procesy wykorzystują sieć, z menu Little Snitch wybierz „Show Network Monitor”.
Josh

2

Po pierwsze, większość dostawców usług internetowych może powiedzieć, ile przepustowości używasz. Wygląda na to, że miałeś technika, który albo nie wiedział zbyt wiele, albo próbował cię odstraszyć.

Po drugie, jedynym sposobem na kradzież przepustowości jest posiadanie sieci bezprzewodowej, która nie jest odpowiednio zabezpieczona. Oznacza to, że będziesz musiał monitorować przepustowość routera bezprzewodowego, a nie laptopa / komputera stacjonarnego.

Jeśli masz router bezprzewodowy, po prostu zmieniłbym SSID i zabezpieczyłbym go nowym (trudnym do odgadnięcia) hasłem. To natychmiast odetnie każdego, kto może wymykać twoją sieć. Jest to bardzo proste w porównaniu do próby monitorowania wykorzystania przepustowości.


To nie jest konfiguracja bezprzewodowa, to oldschoolowe PPPoE. Jeśli technik ma rację, pochodzi z mojego komputera. Przeprowadził testy prędkości, odłączając mnie od reszty Internetu i mając tylko ISP w resolverie DNS, i działało to dobrze.
nute

1

OsTrack ( Mac App Store ) śledzi, ile pamięci, procesora i przepustowości używa każdy proces. To może nie być dokładne w bardzo konkretnym stopniu, ale działa, ma ładny interfejs użytkownika i jest bezpłatny, więc sugeruję, aby spróbować.


brzmi interesująco z opisu. Spróbuje teraz.
nute

nie jestem pewien, czy rozumiem metryki - pokazuje uTorrent przy użyciu 6 MB - to nie może być, moje połączenie to tylko 1,5 Mb / s ... i pobieram z prędkością 0.2KB / s
nute


0

Sprawdziłbym, które aplikacje używają sieci lub które oczekują połączenia z lsof -Pipoleceniem.


0

Jeśli szukasz sposobu na monitorowanie korzystania z Internetu jako całości, w tym wszystkich podłączonych do niego urządzeń, możesz sprawdzić PeakHour ( Mac Appstore ).

Wykorzystuje SNMP lub UPnP do komunikowania się z routerami i komputerami, które mogą dać ci w czasie rzeczywistym i historyczny obraz zużycia przepustowości i aktywności. Pozwala to monitorować wykorzystanie połączenia internetowego jako całości, a nie tylko komputera, na którym się znajdujesz - przydatne, jeśli masz kilka urządzeń w sieci.

Znajomość dokładnej aktywności lub aktywności sieci w czasie może być bardzo pomocna w diagnozowaniu problemów z usługodawcą internetowym. Możesz także monitorować poszczególne urządzenia (jeśli obsługują SNMP), co może być przydatne do śledzenia nadmiernego zużycia.

peakhourapp.com

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwaga: jestem programistą.


0

Jeśli masz już mały znicz, oto wskazówka, którą możesz szybko sprawdzić, ile [ostatnio] wykorzystałeś. Mam ograniczone dane na temat tetheringu, którego używam, gdy nie ma dostępnego Wi-Fi. Warto mieć oko na to, co się dzieje w krótkich odstępach czasu.

Aplikacja OSX Server ma również narzędzia do monitorowania sieci. Jest darmowy z programem dla programistów Apple.

mały monitor znicza

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.