Nie można zezwolić na działanie zablokowanego oprogramowania (HAXM) w systemie macOS 10.13


14

Próbuję zainstalować HAXM dla Androida Studio na macOS 10.13. Poszedłem do panelu „Bezpieczeństwo i prywatność”, aby umożliwić uruchomienie oprogramowania, ale napotkałem problem.

problem

Bez względu na to, ile razy naciskam „Zezwól”, nic się nie dzieje. Wiadomość i przycisk pozostaną ... Nawet uruchomiłem ponownie. Nadal tam jest.

Odpowiedzi:


9

Jest to nowa funkcja w macOS High Sierra, która blokuje rozszerzenia jądra od programistów zewnętrznych, dopóki nie zostanie ręcznie dozwolona za pośrednictwem panelu preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Zauważ, że różni się to od Gatekeeper - blokuje podpisane kexts, dopóki im na to nie pozwolisz, a wszystkie niepodpisane kexts są blokowane, chyba że ochrona integralności systemu jest wyłączona. Gatekeeper blokuje uruchamianie niepodpisanych aplikacji, dopóki nie zezwolisz na nie. Apple ma dodatkowe informacje w TN2459: Zatwierdzone przez użytkownika ładowanie rozszerzenia jądra .

Według raportów takich jak ten wątek dotyczący Karabinera , programy, które mogą przechwytywać lub symulować kliknięcia myszy, takie jak MagicPrefs lub VNC, mogą być winne. Jeśli możesz tymczasowo wyłączyć te programy i znajdować się przed komputerem, a nie łączyć się zdalnie za pośrednictwem funkcji udostępniania ekranu lub podobnego, będzie działać.

W ramach bardziej złożonego obejścia można wyłączyć ochronę integralności systemu dla tekstów za pomocą csrutil enable --without kext, a następnie uruchomić ponownie do zwykłego systemu operacyjnego i upewnić się, że emulator Androida działa, a następnie (opcjonalnie, ale zalecane) ponownie uruchomić do trybu odzyskiwania i ponownie włączyć SIP za pomocą csrutil enable. Spowoduje to automatyczne dodanie wszystkich zainstalowanych podpisanych tekstów zewnętrznych do białej listy.


1
Teraz, kiedy o tym wspominasz, Karabiner prawdopodobnie jest winien. Zgodnie z sugestią, którą znalazłem gdzie indziej, udało mi się rozwiązać problem, korzystając ze skrótów klawiaturowych, aby wybrać przycisk „Zezwól”. To powiedziawszy, wybiorę twoją odpowiedź jako odpowiedź zaakceptowaną ze względu na jej kompleksowość i wysokie prawdopodobieństwo zajęcia się pierwotną przyczyną (tj. Oprogramowanie podobne do Karabinera).
kylemart

+1 Tymczasowe wyłączenie MagicPerfs załatwiło sprawę
Vinh VO

6

Miałem ten problem z tym, że zarówno Dysk Google, jak i elementy Karabiner nie mogły się ładować. Zamknąłem program Chrome i przycisk Zezwól działał.


1
Nie mam Karabinera, ale zamknięcie Google Chrome rozwiązało to dla mnie.
2ni

Dziękuję Ci! Po zamknięciu Chrome przycisk Zezwól znów działa!
Hybrid

Chrome również był dla mnie problemem. Bez oczywistego powodu.
Rupert Rawnsley,

1

Czy używasz pióra Wacom, mam ten sam problem, że próbowałem go za pomocą myszy i voila działało


Witamy w Zapytaj inaczej. Jak to odpowiada na pytanie? Czy sugerujesz, że OP fizycznie nacisnął przycisk „Zezwól” palcem, a nie myszą?
fsb

1
@fsb Jest to szczególny przypadek ochrony „symulowanych kliknięć myszką” odnotowanej w zaakceptowanej odpowiedzi. Oprogramowanie Wacom nie jest uważane za tryb wejścia „zaufanej ścieżki”. Może to być bardziej odpowiednie jako komentarz / edycja do zaakceptowanej odpowiedzi.
user71659 27.04.18

W takim przypadku ta odpowiedź powinna zawierać tę informację zamiast opierać się na innej odpowiedzi (OP nie wspomina nic o używaniu pióra Wacom). W przeciwnym razie ta odpowiedź powinna być komentarzem do zaakceptowanej odpowiedzi, a nie samodzielną odpowiedzią.
fsb

0

Spodziewałbym się, że produkt Intela zostanie podpisany, a zatem autoryzowany przez Apple.
Ale jeśli masz kłopoty, możesz spróbować otworzyć aplikację w ten sposób:
Right Clicknastępnie Control+ Otwórz.

Mam nadzieję, że to działa w High Sierra, ta sztuczka działa na Sierra.


Jest to inna funkcja kontrolująca ładowanie (podpisanych) tekstów, a nie aplikacji. Wprowadzono w High Sierra.
kirb

0

Miałem ten sam problem - myślałem, że to dlatego, że gładzik nie został rozpoznany jako mysz i nic. Zaktualizowano skróty klawiaturowe i nie można było „tabulować” poza twardą przerwą w polu opcji. po około 30 wyszukiwaniach w Google i wielu próbach i błędach ... odpowiedź w końcu była prosta.

przytrzymaj opcję i kliknij.

(WTF-nie mam pojęcia, dlaczego to takie trudne)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.