W jaki sposób pamięć iPhone'a jest automatycznie czyszczona?


14

Używam iPhone'a 6s z iOS 10. Mam kilka aplikacji, ale większość mojej przestrzeni zajmują zdjęcia i filmy. Teraz brakuje mi pamięci, czasami mam tylko 500 MB, ale po prostu na to pozwalam. Jeśli stanę się zbyt niski, około 100 MB, zwolnię trochę miejsca (do 1 GB).

Zauważyłem to już kilka razy: Czasami pojawia się ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci i widzę, że zostało mi około 100 MB, ale czekam, aż będę miał czas, aby zwolnić trochę miejsca. Ale po kilku godzinach, kiedy mam czas na zwolnienie, widzę, że mój telefon sam teraz wyczyścił trochę pamięci. Oznacza, że ​​mam teraz około 1 GB wolnego miejsca (na przykład).

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób wyczyszczono pamięć? Co zostało „automatycznie” usunięte przez telefon, aby utworzyć miejsce?

AKTUALIZACJA : Kiedy powiedziałem, że mój telefon wyczyścił miejsce ze 100 MB do 1 GB, to był tego rodzaju przykład, zwykle sam usuwa około 300 MB. Odpowiedź grgarside (dotycząca czyszczenia pamięci podręcznej) jest najbardziej odpowiednia w mojej sprawie i dlatego zaznaczam ją jako zaakceptowaną.

Odpowiedzi:


15

Kontenery aplikacji zawierają folder o nazwie Cache. Folder ten można opróżnić w systemie iOS, gdy ilość miejsca w pamięci jest niska.

iOS wybiera aplikacje, których rzadko używasz, i aplikacje, które mają dużą pamięć podręczną przechowywaną do czyszczenia. iOS wyświetla nazwę aplikacji jako „Czyszczenie…” na krótko na ekranie głównym, gdy proces ten ma miejsce.

Istnieją również inne pamięci podręczne systemu, które można wyczyścić, ale pamięci podręczne w kontenerach są zwykle największe i zaczynają działać.


1
Chociaż dokładny, jest również rzadki. Zwiększenie pojemności ze 100 MB do 1 GB jest dość drastyczne.
Melvin Jefferson

2
100 MB do 1 GB było z mojej strony przesadą, ale widziałem, że mój telefon wyczyścił średnio około 300 MB. Moim jedynym zmartwieniem podczas zadawania pytania było upewnienie się, że nie usunie żadnego z moich zdjęć (ponieważ w moim przypadku kopia zapasowa iCloud jest również wyłączona)
Silencer310,

1
Jako programista iOS mogę powiedzieć, że pamięci podręczne są rzadko używane. Są używane głównie przez aplikacje systemowe, ale sądzę, że niektóre aplikacje w chmurze też z nich korzystają. Pamięć podręczna zawsze przechowuje tylko dane, które można odtworzyć, dlatego zwykle mówimy o danych, które są już przechowywane w jakiejś chmurze (e-maile, pobrane obrazy do wiadomości e-mail, pliki muzyczne, zdjęcia profilowe na Facebooku itp.) Chociaż czyszczenie pamięci podręcznej jest skuteczne, to również nie jest niezbyt często, że pamięci podręczne są odtwarzane szybko z tymi samymi danymi, jeśli aplikacja zostanie ponownie użyta.
Sulthan

8

Czy masz włączoną bibliotekę zdjęć iCloud? Jeśli tak, to iCloud może wykonać kopię zapasową zdjęć dla Ciebie i usunąć z telefonu kopie starszych zdjęć, których kopię zapasową utworzono.

Możesz to sprawdzić, klikając Ustawienia -> Twoje imię -> iCloud -> Zdjęcia i upewnij się, że jest włączone. Kliknij Zdjęcia i sprawdź, czy zaznaczone jest również Optymalizuj miejsce do przechowywania zdjęć iPhone'a.


1
Nie, mam to wyłączone
Silencer310,

Ok, może być konieczne wykonanie kopii zapasowej i przywrócenie telefonu iPhone. Wygląda na to, że coś się dzieje z oprogramowaniem
Melvin Jefferson

7

Podczas gdy pamięci podręczne aplikacji są rzeczywiście częścią procesu czyszczenia, tak dużym wzrostem wolnej przestrzeni jest zazwyczaj system operacyjny usuwający wcześniej pobraną nowszą aktualizację iOS. W twoim przypadku będzie to iOS 11 (który obecnie pokazuje 1,24 GB).

Możesz także ręcznie usunąć aktualizację systemu iOS, która została wcześniej pobrana z poziomu strony Ustawienia> Ogólne> Pamięć, jeśli potrzebujesz szybkiego miejsca na robienie zdjęć lub nagrywanie filmów.


Mógłbym przesadzić z oczyszczaniem przestrzeni. Ma on około 300 MB i upewniłem się, że nie jest to wynikiem nowej aktualizacji systemu iOS
Silencer310,

5

Tak, zarówno Zdjęcia, jak i Apple Music mają funkcję Optymalizuj. W IOS 11 jest nawet ustawienie do odciążania nieużywanych aplikacji.


2

Osobiście też sobie sprawę, że za każdym razem mój telefon idzie mało pamięci, a to ściąga na własną rękę, kilka funkcji takich jak wbudowany w słowniku nie zadziała kiedy robię look-up na słowach. prawdopodobnie dlatego, że system tymczasowo je wyłącza lub usuwa, aby zwolnić miejsce. Natychmiast pobrałem ponownie słowniki, ale większość razy zaczynają działać dobrze, gdy zwolnię trochę miejsca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.