Czy są jakieś aplikacje w jakości „App Store” do tworzenia animowanych plików GIF z serii plików graficznych?


12

Przeszukałem w App Store hasło „animowany GIF”, ale jedyną zwróconą aplikacją była aplikacja do konwersji pliku filmowego na animowany GIF. Muszę iść w drugą stronę: wykonałem serię zrzutów ekranu aplikacji, dla której jestem testerem wersji beta. Są to standardowe pliki PNG utworzone za pomocą skrótu klawiaturowego X + ⇧ + 4 OS X. Pokazują sekwencję zdarzeń, których używam do odtworzenia błędu wyświetlania.

Kiedy mówię „jakość App Store”, mam na myśli, że są to natywne aplikacje Cocoa. Te aplikacje zazwyczaj zwracają uwagę na interfejs użytkownika i użyteczność. Wiesz, wszystkie rzeczy, które sprawiają, że dobre aplikacje Mac są dobre.


Dlaczego nie skorzystać z QuickTime.app i stworzyć film w formacie innym niż GIF?

Istnieje wiele stron internetowych, które mogą dla ciebie zrobić, wystarczy google termin animowany konwerter gif. Większość jest darmowa.
Graeme Hutchison,

Odpowiedzi:4

Chciałbym ożywić to pytanie, mając nadzieję na wygenerowanie pełniejszej listy dostępnych opcji, którymi są albo aplikacje Mac, albo narzędzia wiersza poleceń ( nie strony internetowe).

To są te, o których jestem świadomy.

(Oznacziłem tę odpowiedź jako wiki społeczności w nadziei, że inni ją dodadzą)


2
Do Twojej wiadomości, GIFQuickMaker kosztuje teraz 0,99 USD, Pixen App Store kosztuje 9,99 USD, ale możesz skompilować źródło, aby uzyskać go bezpłatnie z Repo.
Brad

3

Możesz spróbować GraphicConverter X

Ostatnio używałem GraphicConverter do tworzenia animowanych plików GIF prawdopodobnie 10 lat temu. Ale wtedy działało dobrze i miało wiele opcji.

Oto niektóre instrukcje , chociaż mogą dotyczyć starszej wersji i mogą wymagać niewielkiej modyfikacji w najnowszej wersji:

 1. Narysuj komórki animacji w programie graficznym.

 2. Skopiuj pierwszą komórkę animacji i uruchom GraphicConverter.

 3. Z menu Edycja wykonaj „nowe zdjęcie ze schowkiem”. Spowoduje to utworzenie grafiki o dokładnym rozmiarze jako komórki w buforze wklejania. To będzie twoja pierwsza klatka.

 4. Skopiuj inną komórkę animacji.

 5. Z menu Obraz w GraphicConverter wykonaj „Pokaż opcje filmu”. Zostaniesz zapytany, czy chcesz przekonwertować dokument na animowany plik GIF, kliknij „Konwertuj”

 6. W oknie opcji filmu kliknij przycisk „Wstaw klatkę”. Wstawi komórkę, którą masz w buforze wklejania do ramki. Kontynuuj kopiowanie komórek i wstawianie ramek do momentu zakończenia animacji. Jeśli chcesz, aby była to niekończąca się pętla, możesz kliknąć to pole w opcjach filmu.

 7. Ustaw opóźnienie między klatkami w górnej części okna opcji filmu. Eksperymentuj z tym, możesz to zmienić, kiedy tylko chcesz. Im większa liczba, tym dłużej wyświetlana jest każda klatka.

 8. Zapisz swoją pracę.


3

Możesz zrobić znacznie gorzej niż kupić GifBrewery.

To świetnie wykonane narzędzie, które naprawdę sprawia, że ​​praca z animacjami jest naprawdę profesjonalna. Pomyśl o tym jak o iMovie dla GIF-ów. Dopracowane, niezawodne i pełne narzędzi do kontrolowania procesu, a nie tylko układania 8 zdjęć w jedną animację (weź lub zostaw styl).


1
Kupiony tylko po to, by zdać sobie sprawę, że pozwala mi tylko edytować istniejące filmy / istniejące GIF-y. Właściwie to popracowałem nad tworzeniem kolejnych zdjęć i teraz wracam do deski kreślarskiej :)
Mars Robertson

Wózek browarniczy Gif od maja 2014 r.
Timoxley

Browar GIF wydaje się działać tylko z filmami jako źródłem wejściowym, a nie z sekwencjami obrazów.
nieprawidłowa nazwa

2

Aplikacja GIFQuickMaker (1,99 USD) opisuje się jako:

Opis
Można tworzyć kombinacje transmisji obrazów GIF, TIFF, BMP, PNG, JPEG i GIF oraz animacje GIF.


1

Jeśli chodzi o wysokiej jakości aplikacje w sklepie z aplikacjami, które mogą tworzyć animowane pliki GIF, zawsze istnieje program Photoshop Elements . Nie jest tani, ale jest to wersja konsumentem w standardzie przemysłowym manipulacji zdjęciami.


Czy elementy mają dobry przepływ pracy do pobrania pliku filmu Quicktime i utworzenia animacji GIF? Zgadzam się ze zdjęciami tej aplikacji, ale nie użyłem jej jeszcze z żadnymi plikami filmowymi.
bmike

1

Nie wiem, czy słyszałeś o tym: Poszukaj GIFfun.app

Robię coś podobnego do tego, co chcesz - zrób kilka zrzutów ekranu i przeciągnij i upuść je na GIFfun.app, dzięki czemu będą one animowanym GIF-em. Działa świetnie. Gdyby nie było za darmo, zapłaciłbym za to pieniądze.


2
Czy możesz dodać link do strony internetowej aplikacji?
nohillside

GIFfun jest najlepszy i najłatwiejszy.

0

Za pomocą gifify możesz bezpośrednio przekonwertować wideo na animowany gif .

 1. Zainstaluj homebrew
 2. Zainstaluj węzeł: brew install node
 3. Zainstaluj / ponownie zainstaluj ffmpeg:

  brew uninstall --ignore-dependencies --force ffmpeg
  brew install ffmpeg --with-libass --with-fontconfig
 4. Zainstaluj / zainstaluj ponownie imagemagick:

  brew uninstall --ignore-dependencies imagemagick
  brew install imagemagick --with-fontconfig
 5. Zainstaluj gifify :

  npm install -g gifify

Po zainstalowaniu wszystkich zależności konwersję można wykonać za pomocą:

gifify clip.mp4 -o clip.gif

Możesz także ustawić pozycję początkową i końcową w filmie i dodać podpis tekstowy:

gifify clip.mp4 -o clip.gif --from 01:48:23.200 --to 01:48:25.300 --text 'nip!'

For Konwersja może potrwać kilka minut, nawet w przypadku mniejszych filmów.

UWAGA: Najprawdopodobniej wcześniej zainstalowane wersje ffmpeg i imagemagick będą musiały zostać usunięte i ponownie zainstalowane z wymaganymi dodatkowymi bibliotekami (tj. Libass i fontconfig ).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.