iPad nie ma baterii i nie ładuje się nawet po podłączeniu


1

W moim iPadzie zabrakło baterii, trwała ładowanie przez całą noc, ale nadal wyświetlała się ikona „potrzeby ładowania” po podłączeniu .. Czasami (nie wiem, co to uruchamia) wyświetla ikonę ładowania, ładuje się przez 5 minut, uruchamia się przy 2% wyłącza się, a następnie robi to samo. Ostatnim razem, kiedy zmęczyłem się naciskając przycisk domu i blokady, aby utrzymać ikonę ładowania około 50 minut, uruchom i tak samo stało się ponownie. Próbowałem DFU, odzysku i wiele innych, ale nie mogę wejść .. Jakakolwiek najnowsza metoda? Próbowałem tego: https://discussions.apple.com/message/25454333#25454333

Zwykłe zachowanie:

  1. Potrzebujesz ikony ładowania podczas ładowania.
  2. Po chwili ikona „Potrzebujesz ładowania” zmieni się na „Ikona ładowania”
  3. Zaczyna wygwizdywanie, wyłącza się i wyświetla „Potrzebujesz ikony ładowania”

I to trwa od dłuższego czasu, nie sądzę, żeby iPad mógł sobie z tym poradzić, jeśli naprawdę nie ładował ...


Czy to działa, jeśli używasz go podłączonego? Czy próbowałeś innej ładowarki? Ile lat ma iPad?
Tetsujin

Oprócz tego, o co pytał Tetsujin, czy próbowałeś również innego kabla?
Monomeeth

Tak, próbowałem wszystkich oczywistych rzeczy (kurz, kabel, adapter itp.). Nie, nie mogę go używać.
csabigabi

Wybacz mi, jeśli pytanie wydaje się głupie, ale czy próbowałeś podłączyć ładowarkę do innego gniazdka? Zdarzyło mi się to w hotelu, myślałem, że gniazdko jest zawsze włączone i zamiast tego wyłącza się za każdym razem, gdy wychodzę z pokoju .... Również czasami nawet w domu gniazdo można wyłączyć za pomocą przełącznika lub puszki wyłącz się z powodu wyłącznika bezpieczeństwa ...
Gio Valerio

@GioValerio Tak, dziękuję, ale gniazdo działa dobrze.
csabigabi

Odpowiedzi:


0

Ponieważ już próbujesz klasycznych rzeczy, zasugerowałbym, żebyś albo:

  • mieć uszkodzony port ładowania
  • mieć martwą lub umierającą baterię
  • uszkodził obwód ładowania na płycie logicznej.

Weź szkło powiększające i sprawdź wnętrze portu ładowania i poszukaj i uszkodzonych styków / styków. Aby przetestować baterię, użyj narzędzia baterii, takiego jak [ http://www.coconut-flavour.com/coconutbattery/|coconutBattery] (dla komputerów Mac) lub [ http://www.3u.com/|3uTools] (dla Windowsa). Powie ci, co to jest zdrowie baterii. Każde mniej niż 70% pojemności projektowej będzie wymagało wymiany. Wreszcie, jeśli korzystasz z nieoryginalnych klocków ładujących (zwłaszcza ładowarki samochodowych cheapo), być może uszkodziłeś obwód ładowania na płycie logicznej. Można to naprawić, ale wymaga mikro lutowania.


Udał się do jednej z zaufanych usług firm zewnętrznych i tak, musi wymienić układ scalony powermanagement na płycie logicznej. Co ciekawe, używam tylko oryginalnych akcesoriów.
csabigabi

1

Czasami kłaczki lub kurz trafiają do portu ładowania iPada, a kable do ładowania nie zapewniają prawidłowego kontaktu (zdarzyło mi się tydzień po zakupie iPada Pro i panikowałem). Spróbuj delikatnie oczyścić port za pomocą suchej pompy powietrza lub tylko ściereczki z mikrofibry, a nawet wykałaczki.


1
Powinien też działać prochowiec.
Matthew N

0

Spróbuj zamknąć ipad za pomocą przycisku uśpienia, który działał dla mnie raz.


0

Zgadzam się z @Minho. Pierwszą rzeczą, którą spróbuję z tymi objawami, jest wypróbowanie NOWEGO lub innego kabla Apple na innej kostce mocy. W kablach znajdują się wióry, które mogą się zepsuć lub przestać działać, gdy się nagrzewają. Tak więc kable mogą się popsuć, ale wciąż wyglądają na zupełnie nowe.

Jeśli to nie jest kabel. Ponieważ nie ma wystarczającej mocy do uruchomienia telefonu, jest on w trybie tylko do ładowania. Pozostanie tam do co najmniej 5% opłaty lub w okolicach. Tak więc, jeśli istnieje niewłaściwie zachowująca się aplikacja, która wyczerpuje baterię tak szybko lub szybciej niż urządzenie może ładować, nie wyjdzie z niej, dopóki nie uda nam się zabić tej aplikacji. Byłem już w tej pętli, trudno się wydostać. Nie jestem pewien, czy urządzenie rzeczywiście zostało naładowane na tyle, aby całkowicie się uruchomić, ale jeśli kiedykolwiek dotrze do ekranu głównego, natychmiast uruchomię go ponownie, przycisk Home + Sleep przez ponad 5 sekund.

Wspomniałeś o DFU, więc wyślę cię do sklepu Apple. Mogą ci pomóc, ale nie mogę powiedzieć, czy będzie wolny, czy nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.