dlaczego muszę dwukrotnie nacisnąć polecenie + spację, aby otworzyć światło reflektorów?


13

Ponieważ zainstalowałem High Sierra, czasami muszę dwukrotnie nacisnąć Command+, Spaceaby otworzyć pasek wyszukiwania reflektorów. Ten problem jest dziwny, ponieważ zdarza się losowo. Powiedzmy, że właśnie dwukrotnie stuknąłem Command+ Space, to się nie powtórzy przez kilka minut.

Nie skonfigurowałem żadnego skrótu ani nie korzystam z aplikacji, która kradnie ten skrót. Nie mam pojęcia, co się dzieje i jest to naprawdę nudne, ponieważ czasami jestem w edytorze tekstu, dotknij Command+ Space, nic się nie dzieje, ale jak się do tego przyzwyczaiłem, od razu zaczynam pisać i psuję mój kod.

Odpowiedzi:


30

Miałem ten sam problem. Najwyraźniej Siri czeka, czy zadzwoni. W preferencjach Siri jest ustawienie skrótu klawiaturowego, który jest domyślnie ustawiony na Hold Command Space . Czasami więc możesz naciskać trochę dłużej, ale nie na tyle długo, aby Siri się włączyła.

Zmień to ustawienie na Naciśnij Fn (funkcja) Spacja, jak pokazano na zrzucie ekranu.

Zmień skrót klawiaturowy Siri


4
Będę za to zawsze wdzięczny i opowiem wnukom historię człowieka, który kiedyś uratował mi życie!
Luiz K.,

Byłem gotowy ponownie załadować MacBooka Air, ponieważ uznałem, że to tylko problem z wydajnością. DZIĘKUJĘ CI!
ukradkowy

1

Spójrz w Preferencje systemowe-> Klawiatura-> Skrót wybierz Spotlight (gdy Textedit jest otwarty), jeśli pojawi się komunikat, że CMD + spacja jest „używana przez inną aplikację”.


nie, oto co mam: i.imgur.com/c8F5fOR.png
Luiz K.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.