Jak dowiedzieć się, w którym folderze znajduje się aplikacja w systemie iOS 11?


13

W starszych wersjach iOS, gdybym szukał aplikacji z Spotlight, powiedziałby mi, w którym folderze była ta aplikacja. (Np. Ta funkcja nadal działa na moim iPadzie, który ma iOS 9, ale nie na iPodzie Touch, z systemem iOS 11.)

Ta funkcja wydaje się w pewnym momencie usunięta. Kiedy szukam aplikacji pod iOS 11 za pomocą Spotlight, znajdzie ją i pozwoli mi ją uruchomić, ale nie powie mi, w którym folderze się znajduje.

Jak mogę dowiedzieć się, w którym folderze znajduje się teraz aplikacja?


2
Tak - chyba że lub dopóki iOS nie pozwoli ci szukać w centrum uwagi i długo naciskać / wymuszać wciskanie / usuwanie aplikacji, musi istnieć sposób, aby szybko dostać się do załączającego folderu lub przynajmniej wiedzieć, w którym jest on umieszczony.
bmike

2
Nie mogę przestać rozumieć, dlaczego Apple miałoby usunąć tak istotną funkcję, jak ta, i nie zapewnić żadnego oczywistego zamiennika. Uwielbiam kochać produkty Apple, ale pod wieloma względami mój telefon z Androidem ma teraz lepszy interfejs użytkownika.
Douglas,

Chyba dlaczego - za dużo bałaganu. Setki rzeczy, które są wyraźnie możliwe, prawdopodobnie zakodowane, pozostały na stosie „nie”. Mam tylko nadzieję, że jest to na stosie „jeszcze nie”, albo coś lepszego przyjdzie do zarządzania aplikacjami. Co musisz zrobić, gdy poznasz folder?
bmike

1
@bike To była kiedyś funkcja, którą usunęli, więc wygląda na to, że decyzja o usunięciu była świadoma. I to zła decyzja. Co muszę zrobić, gdy poznam folder? Nie zawsze pamiętam, gdzie wszystko położyłem. Muszę tylko wiedzieć, gdzie teraz mieszka moja aplikacja!
Douglas,

Odpowiedzi:


3

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po prostu wyszukaj go w centrum uwagi. Jeśli jest tylko jedna aplikacja, pokaże folder.


1
Ach, dzięki. Wygląda na to, że przywrócili tę funkcję. Dzięki Bogu! Przez długi czas brakowało. Nie wiem, co Apple myślało w tym czasie, gdy go brakowało!
Douglas,

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: @kaiser udostępnia kod Lyft przez Internet. Może to nieszkodliwe, ale warto się przyjrzeć.
Ricardo

Podekscytowani przynieśli go z powrotem, ale czasami pokazuje mi folder. Przez 50% czasu nadal nie wyświetla folderu.
Joshua Dance

1
Okazuje się, że teraz pokazuje ci folder tylko wtedy, gdy dla wyszukiwania jest tylko jeden wynik aplikacji. To jest tak frustrujące!
Douglas

4

Działa, jeśli dotkniesz go na liście trafień. Np. Jeśli szukam „Stron”, stuknij moje najlepsze trafienie na podświetlonej liście trafień, pokaże mi aplikację, Strony, a po prawej stronie jest nazwa folderu „Biuro” (w moim przypadku). Lub „Zapasy”, dotknij górnego hitu i widzę aplikację Zapasy, która znajduje się we wskazanym folderze „Mały używany”.

Źródło: https://discussions.apple.com/thread/8102281

Potwierdziłem również na moim własnym iPhonie 7 Plus ios 11.3.1


1
Wydaje się, że działa to tylko wtedy, gdy możesz przefiltrować nazwę wystarczająco dokładnie, aby przejść do jednej odpowiedzi. Ale jeśli wyszukujesz „Mapy”, a także masz zainstalowane Mapy Google, nie pokazuje ich folderów, ponieważ istnieją dwa ... FWIW, niektóre rodzaje ukrytych metadanych wydają się być dostępne podczas filtrowania aplikacji. Jeśli więc szukasz „Apple Maps”, zna tę, której szukasz, nawet jeśli nie jest to nazwa aplikacji. Podobnie wyszukiwanie z „United” daje 3 wyniki, ale dodanie „linii lotniczych” jest tym, czego chcę, mimo że aplikacja nazywa się „United”.
XML

2

Wyszukiwanie Spotlight pokazuje nazwę folderu na iOS 12.

Nie ma sposobu, aby to zrobić na urządzeniu z wcześniejszym iOS tylko stukając interfejs.

Chciałbym móc 3D Touch lub wymusić dotyk z wyników Siri, aby usunąć aplikacje lub zobaczyć ścieżkę do folderu i aplikacji. Albo Apple nie zorientowało się, w jaki sposób chcą zaprojektować to środowisko, albo wierzą, że ludzie albo odciążą nieużywane aplikacje, albo wykorzystają widok listy, aby usunąć to obejście.

Jedyną inną drogą do usunięcia bez zlokalizowania aplikacji jest wyszukiwanie aplikacji w sekcji magazynu aplikacji ustawień i usuwanie aplikacji bez korzystania z interfejsu trampoliny.

Jeśli chcesz tylko uruchomić aplikację, wypróbuj Siri lub narzędzie takie jak przepływ pracy, aby otworzyć ją proceduralnie lub z sugerowanego obszaru.


1

Przynieśli go z powrotem w iOS 13. Ale musisz mieć wystarczająco szczegółowe wyszukiwanie, aby była tylko jedna aplikacja. W przeciwnym razie folder nie zostanie wyświetlony.


Zauważyłem to sam i przez krótki czas byłem szczęśliwy, dopóki nie zauważyłem wskazanego ograniczenia. WTF Apple ???
Douglas

0

Często Apple Configurator 2 jest dobry w takich czynnościach, gdy możesz podłączyć iPhone'a do komputera Mac.

Po podłączeniu i wybraniu urządzenia w menu dostępnych jest kilka czynności. Jednym z nich jest „Modyfikuj” -> „Układ ekranu głównego”. Nadal musisz przeglądać wszystkie aplikacje, aby znaleźć tę, której szukasz. Przynajmniej możesz to zrobić na dużym ekranie, a po otwarciu folderu możesz zobaczyć wszystkie strony jednocześnie.

Znam ból. Mam zainstalowanych prawie 600 aplikacji.

Najtrudniejsze dla mnie zadanie na telefonie to usunięcie aplikacji, której nazwę znam. Można to zrobić dość łatwo, wybierając „Działania” -> „Usuń” -> „Aplikacja ...” i wpisując nazwę.


Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób można użyć Konfiguratora, aby odpowiedzieć na pytanie?
grg

@grgarside Wyjaśniłem trochę moją odpowiedź. Nie musimy się kłócić, że wciąż jest to duży problem i każdy z wieloma aplikacjami chciałby, aby Apple zapewniało lepsze rozwiązania do zarządzania Springboard.
Klaas,

Kliknąłem „Modyfikuj” -> „Układ ekranu głównego”. Jednak nie ma poziomego paska przewijania, więc nie mogę znaleźć aplikacji na moich najnowszych ekranach.
AGamePlayer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.