Upuściłem swojego iPhone'a i teraz dziwnie pachnie


3

Mój iPhone 5 spadł około 40 stóp w dół po klatce schodowej, ekran został rozbity, a sprzęt ekranu dotykowego wydaje się częściowo wyskoczyć. Telefon nadal działa, ale ma bardzo silny zapach. Czy powinienem się martwić?

Odpowiedzi:


4

Tak - uzasadnione są umiarkowane obawy. Nawet w wyniku upadku z wysokości 1 metra bateria litowa może ulec uszkodzeniu i przegrzać się, powodując stopienie plastiku. Drut lub płytka mogą również spowodować zwarcie. W najgorszym przypadku masz ogień, który zapala się i uwalnia niebezpieczny dla ludzkiego dymu i chemikaliów, oprócz tego, że masz ogień, w którym go nie chcesz.

Twój zrzut był do tej pory, to niesamowite, że wszystko działa, więc sprawdź to lub podejmij natychmiastowe kroki, aby zapobiec pożarowi.

Jeśli możesz go wyłączyć i odłączyć od dowolnej ładowarki, to da ci znać, jeśli ostygnie i przestanie wytwarzać zapachy. Prawdopodobnie trzymałbym go w bezpiecznym miejscu, jeśli nie możesz go obejrzeć lub przekazać komuś, kto zna elektronikę / naprawia iPhone'y.

Może to być zbieg okoliczności i nic, ale wolałbym nie ryzykować, że nie będzie w stanie zobaczyć zdjęć ani wiedzieć, co mogło się w nim poruszać / pęknąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.