Czy ktoś jeszcze widział, że „iPhone musi się ochłodzić, zanim będzie można go użyć”?


11

Właśnie teraz, po wyjęciu mojego iPhone'a 4 z kieszeni, w której mieszka, zobaczyłem ekran z napisem „iPhone musi się ochłodzić, zanim będzie można go użyć” (patrz poniżej - zrzut ekranu w tajemniczy sposób działał). Jedyne, co mi na to pozwalało, to wybieranie połączeń alarmowych. Telefon w stanie bezczynności nie był zauważalnie cieplejszy niż zwykle. Czy są z tym jakieś znane problemy?


To nie jest odpowiedź, ale to nie jest pytanie: widziałem to tylko raz, gdy urządzenie iOS siedziało na słońcu przez 45 minut i było gorąco w dotyku. Obserwuj go i zanieś Apple, jeśli to się powtórzy.
Christian L

mam ten sam problem, nie wiem co robić, nie mogę nawet go naładować

Odpowiedzi:


19

Z podręcznika użytkownika:

Jeśli temperatura wewnątrz iPhone'a przekroczy normalne temperatury robocze, podczas próby regulacji jego temperatury mogą wystąpić następujące problemy:

  • iPhone przestaje się ładować
  • wyświetlać przygaszenia
  • słaby sygnał komórkowy
  • pojawi się ekran ostrzegający o temperaturze

Ważne: Nie można używać iPhone'a, gdy wyświetlany jest ekran ostrzeżenia o temperaturze, z wyjątkiem wykonywania połączenia alarmowego. Jeśli żadnemu z powyższych środków nie uda się obniżyć temperatury wewnętrznej, iPhone automatycznie przechodzi w tryb głębokiego uśpienia, aż ostygnie. Nie można wykonać połączenia alarmowego, gdy iPhone jest w tym trybie. Przenieś iPhone'a w chłodniejsze miejsce i poczekaj kilka minut, zanim spróbujesz ponownie użyć iPhone'a.

Było wiele przypadków różnego rodzaju topienia / eksplozji elektroniki użytkowej, które często były rozstrzygane w procesach sądowych. Właściwe jest, aby iPhone zastosował środki zapobiegawcze, aby uniknąć takich wypadków.


Całkowicie się zgadzam, ale martwię się, że mój telefon był bezczynny, kiedy dostałem wiadomość i był chłodny w dotyku, więc coś było nie tak. To się jednak nie wydarzyło, więc będę miał na to oko.
Korneel Bouman,

2
@Korneel: może obserwowałeś temperaturę po tym, jak telefon podjął te kroki, aby się ochłodzić. Może to być bardzo ostrożne, kiedy to się dzieje, i może czeka, aż będzie super cool, zanim wyjdzie z tego trybu.
Rozsądny

4

Zdarzyło się to kilka razy na iPhonie 4 mojego brata. Kiedy zabrał go do Apple Store, przeprowadzili specjalną diagnostykę, która ujawniła, że ​​telefon osiągnął 200 stopni w środku. Nie trzeba dodawać, że telefon został wymieniony.


1

To długa szansa, ale może w tle zachodzi proces, który wykorzystuje wiele cykli procesora.

Rozważ dwukrotne kliknięcie przycisku strony głównej i zamknięcie wszystkiego, co działa i wyłączenie iPhone'a, a następnie ponowne uruchomienie.

Rozważ wyłączenie bluetooth, aby sprawdzić, czy to problem.


2
Dwukrotne kliknięcie przycisku strony głównej, gdy wszystko, co widzisz, to ekran blokady, niczego nie osiągnie.
usuń mnie

Kliknij dwukrotnie przycisk Home po przebudzeniu i odblokowaniu iPhone'a, przytrzymaj pierwszą pokazującą aplikację, aby się trzęsła, kliknij „x” w rogu, aby usunąć go z pamięci. Uruchom ponownie iPhone'a. To długa szansa, ale warto spróbować.
Richard,

1
Nie możesz tego zrobić, jeśli nie możesz odblokować iPhone'a. Na szczęście problem wydaje się na razie rozwiązany.
proszę usuń mnie

0

Zostawiłem iPhone'a na siedzeniu pasażera podczas czyszczenia garażu i miałem ten sam komunikat, gdy odzyskałem telefon. Był gorący lipcowy dzień na południowej Florydzie, a telefon był gorący w dotyku. Wziął telefon do środka i po jego „ochłodzeniu” zaczął normalnie działać.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.