MirrorDisplays błąd co 30 sekund w pliku system.log


19

Co 10 sekund widzę błąd w dzienniku systemowym, używając aplikacji Konsola, narzekając, że MirrorDsiplaysusługa działa tylko przez 0 sekund.

Nov 5 22:45:22 computer com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.preference.displays.MirrorDisplays): Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds.
Nov 5 22:45:52 --- last message repeated 2 times ---
Nov 5 22:45:52 computer com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.preference.displays.MirrorDisplays): Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds.
Nov 5 22:46:22 --- last message repeated 2 times ---
Nov 5 22:46:22 computer com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.preference.displays.MirrorDisplays): Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds.
Nov 5 22:46:52 --- last message repeated 2 times ---
Nov 5 22:46:52 computer com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.preference.displays.MirrorDisplays): Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds.

Nie ma znaczenia, czy nie mam zewnętrznego wyświetlacza, czy korzystam z obu monitorów jednocześnie. Jak wyłączyć to ostrzeżenie / błąd w logach?


Używam macOS High Sierra 10.13.1, i tak też się dzieje. (1 zewnętrzny telewizor 4K z opuszczoną pokrywą)
Martin Romañuk

Odpowiedzi:


6

Miałem te same skargi dotyczące kłód. Są wynikiem wykrycia przez macOS dodatkowego wyświetlacza HDMI i problemów z jakością kodu.

Odznacz „Preferencje systemowe> Wyświetlanie> Pokaż opcje dublowania na pasku menu, jeśli są dostępne”. Po ponownym uruchomieniu wyjście dziennika zniknie.


4
Odznaczenie „Pokaż opcje kopii lustrzanej ...” nie działało dla mnie. Wiadomości zaczęły się pojawiać zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jistanidiot

Potwierdzam - to nie wszystko.
Ranza

Mam przeczucie, że AirPlay jest w jakiś sposób wplątany. Otrzymuję ten błąd (i ten Powerchime) na moim starym MacBooku Pro 2010 (brak obsługi AirPlay Mirroring) Jeśli spróbuję włączyć „Pokaż opcje kopii lustrzanej ...” w panelu Preferencje wyświetlania, na krótko pojawia się pozycja paska menu i rozbić się.
jrg

3

Byłem w stanie rozwiązać ten problem w moim systemie, modyfikując plik LaunchAgent, aby ładował się tylko w LoginWindow.

Oprócz eliminowania błędów w dzienniku co 30 sekund, wydaje się również, że rozwiązano również problem polegający na tym, że mój ekran nie wyłączał się, niezależnie od ustawienia w Oszczędzanie energii. Więc jestem całkiem szczęśliwy.

Kroki, które podjąłem, były następujące:

 1. Wyłącz ochronę integralności systemu, aby móc edytować plik .plist. Zrób to, ponownie uruchamiając partycję odzyskiwania za pomocą cmd-R, otwórz Terminal z menu Narzędzia i wpisz:

  csrutil disable
  
 2. Uruchom ponownie w systemie yoru, a następnie edytuj plik .plist za pomocą tego polecenia:

  sudo vi /System/Library/LaunchAgents/com.apple.preference.displays.MirrorDisplays.plist
  
 3. Skomentuj linię, która powoduje załadowanie narzędzia MirrorDisplays. Zmień tę linię:

     <string>Aqua</string>
  

  do tego:

  <!-- <string>Aqua</string>  -->
  
 4. Następnie uruchom ponownie i ponownie włącz ochronę integralności systemu za pomocą partycji odzyskiwania, jak opisano powyżej, i wpisz:

  csrutil enable
  
 5. Uruchom ponownie i ciesz się czystym plikiem dziennika!


Dzięki, ale to nie działało dla mnie. Nadal uruchamia się, a komputer regularnie zawiesza się na waniliowej wersji 10.13.5 z zainstalowanym serwerem FileMaker Server i TeamViewer. Podejrzewam, że wielokrotne uruchamianie ma coś wspólnego z otrzymywaniem połączenia TeamViewer, ale nie zbadałem go dokładnie. „Naprawiłem” to, zmieniając nazwę wykonywalnego MirrorDisplays na coś innego, więc nie można go uruchomić. Nie jestem pewien, jaki inny efekt może to mieć gdzie indziej, ale ponieważ jest to serwer, nie dbam o funkcje wyświetlania.
AndreasT

1
@AndreasT: Edycja w com.apple.preference.displays.MirrorDisplays.plistcelu skomentowania Aquałańcucha, jak opisano powyżej, zapobiega uruchomieniu MirrorDisplayspliku wykonywalnego, gdy komputer Mac zalogował się do sesji interaktywnej . Może się zdarzyć, że do celów związanych z serwerem nienadzorowanym musisz również skomentować LoginWindowciąg w poprzednim wierszu, co powinno mieć taki sam efekt, gdy komputer Mac nie zaloguje się interaktywnie. Daj mi znać, czy to działa!
jdmc,

@ jdmc, nie będę w stanie tego przetestować, ale twój pomysł wydaje się realny.
AndreasT

1
Nie, nie mów ludziom, aby „wyłączali csrutil” bez ostrzeżenia.
żałoba

Żałoba, cała ta paranoja związana z „wyłączaniem csrutilu” to dziecięcy alarmizm. Wszyscy korzystaliśmy z komputerów Apple bez csrutil. Csrutil jest przydatny, aby zapobiec łatwemu zhakowaniu początkujących i użytkowników iPhone'a. Bardzo przydatne jest również zablokowanie użytkownikom komputerów Mac możliwości administrowania naszymi komputerami i przekształcenia nas w użytkowników iPhone'ów. Ostre ostrzeżenia to bezsensownie alarmujący język. AskDifferent i SuperUser nie są przedszkolami.
Foliovision

2

Edycja pliku plist zgodnie z wyjaśnieniem w odpowiedzi Carla Hewitta spowodowała, że ​​okna rozciągające się na dwa monitory pokazywały się tylko na jednym z dwóch ekranów. Druga część okna po prostu zniknęła.

Następujące rozwiązanie rozwiązało problem : Uruchom Preferencje systemowe, wybierz Wyświetlacze i odznacz „Pokaż opcje kopii lustrzanej na pasku menu, jeśli są dostępne”.

System: 2017 27 "iMac High Sierra 10.13.6 z dwoma dodatkowymi 27-calowymi wyświetlaczami ASUS podłączonymi przez HDMI do wyświetlacza. Kredyt dla Allana i Bath Dziękujemy.


Nie mam zaznaczonej tej preferencji. Widzę komunikat o błędzie
odysseus,

Re: „ spowodowało, że okna rozciągające się na dwa monitory pokazywały się tylko na jednym z dwóch ekranów. Druga część okna po prostu zniknęła. ” - Jest to normalne oczekiwane zachowanie, jeśli zaznaczona jest opcja „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” (włączona ) w Preferencjach systemowych> Kontrola misji. Czy twoje jest zaznaczone? Jeśli tak, odznacz to, a następnie uruchom ponownie (lub przynajmniej wyloguj się i zaloguj ponownie). Następnie wszystkie wyświetlacze będą traktowane jako jeden rozszerzony obszar pulpitu, z oknami swobodnie przechodzącymi między różnymi ekranami. Jednak pasek menu i Dock pojawią się tylko na ekranie głównym, a nie na wszystkich ekranach.
jdmc

2

Odznacz „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” w Preferencjach systemowych → Kontrola misji działała dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.