Czy Macbook SMC resetuje się, jeśli odłączysz akumulator?


2

Zresetowałem SMC w wielu macbookach w mojej pracy jako technik. Jednak nie jest dla mnie całkowicie jasne, czy SMC jest resetowany w tym przypadku:

Pozwólcie, że wyjaśnię poprawnie: zgodnie z oficjalnym artykułem Apple: Jak zresetować kontroler zarządzania systemem (SMC) na komputerze Mac - wsparcie Apple

w Macbookach z wymiennymi bateriami (są to starsze macbooki, w których użytkownik może nacisnąć klips lub klipsy i łatwo odłączyć baterię), reset SMC odbywa się poprzez wyjęcie baterii i naciśnięcie przycisku zasilania przez pięć lub więcej sekund.

Mam wątpliwości:

  • Czy SMC zresetuje się, jeśli odłączysz akumulator i włączysz zasilanie na 5 sekund w nowszych Macbookach?
  • Czy SMC zresetuje się, jeśli naciśniesz kombinację klawiszy Shift-Ctrl-Alt i Power w starszych Macbookach z wymiennymi bateriami?

Mój pomysł jest taki, że w obu przypadkach SMC zresetuje się. Ale nie jestem całkowicie pewien, co niepotrzebnie powtarza SMC w codziennym rozwiązywaniu problemów.

Wszelkie sugestie będą mile widziane.

Odpowiedzi:


3

Ta odpowiedź opiera się na arkuszu danych z podobnej jednostki kontrolera zarządzania energią lub PMU (co Apple nazywa SMC - to samo), ponieważ karty danych dla tych układów nie są dostępne.

Korzystam z arkusza danych z TM4C1231C3PM, który jest zbliżony do (Apple SMC) LM4FS1AH5BB, które są produkowane przez Texas Instruments.

Istnieje 6 warunków, które spowodują reset:

  • Resetowanie po włączeniu zasilania (POR)
  • Wykrywanie braku brązu
  • Zainicjowano resetowanie oprogramowania
  • Resetowanie zegara Watchdog
  • Błąd MSOC (zegar systemowy)

POR zresetuje SMC

Czekaj .... ale cały czas włączam / wyłączam laptopa.

Jest to stan zasilania układu, a nie maszyny. Tak długo, jak zasilanie jest włączone, zachowa ustawienia, dlatego odłączenie akumulatora resetuje SMC. To jest początkowe zasilanie chipa.

Wewnętrzny POR jest aktywny tylko przy początkowym włączeniu mikrokontrolera i gdy mikrokontroler budzi się ze stanu hibernacji.

Aby odpowiedzieć na pytania ...

Czy SMC zresetuje się, jeśli odłączysz akumulator i włączysz zasilanie na 5 sekund w nowszych Macbookach?

Tak. Odłączenie zasilania i rozładowanie pozostałego ładunku spowoduje zresetowanie SMC.

Czy SMC zresetuje się, jeśli naciśniesz kombinację klawiszy Shift-Ctrl-Alt i Power w starszych Macbookach z wymiennymi bateriami?

Nie da się poznać bez ich testowania, ponieważ arkusze danych dla starszych chipów SMC są jeszcze trudniejsze do pobrania. (IMO) jest mało prawdopodobne, ponieważ komputery stacjonarne tego rocznika nie używały klawiatury i polegały wyłącznie na usuwaniu zasilania, a laptopy działały równie dobrze, ponieważ miały wymienne baterie. Nie zaszkodzi to przetestować.


Niezła odpowiedź! +1
użytkownik3439894

Ta odpowiedź, bueno! Z doświadczenia ze starym MacBookiem z wymienną baterią użytkownika, skrót klawiaturowy nie resetuje SMC (nie rozwiązał wysokich wentylatorów, gdy próbował, ale usunięcie baterii i przytrzymanie przycisku zasilania)
FreelancerJ

Również niepotwierdzone, ale mam wrażenie, że na komputerach MacBook z bateriami, które nie są wymienialne przez użytkownika, te klucze są dodatkowo podłączone do tej kombinacji, ponieważ udało mi się zresetować SMC na MacBooku Air i Pro Retina, że ​​klawiatury są w przeciwnym razie całkowicie nie odpowiada w systemie operacyjnym i menedżerze uruchamiania, co może dalej wyjaśniać, dlaczego skrót nie działałby na wcześniejszych komputerach Mac
FreelancerJ

Domyślam się, że naciśnięcie klawisza wyłącza jeden z timerów stróżujących, który wyłączył je z synchronizacji, co wymusiło reset. Niestety, nie mam możliwości przetestowania tej teorii ...
Allan

Zauważyłem również kombi SMC współpracuje z 2015 macbook wcześnie 13" plusy gdy klawiatura nie działa dla nich zawsze wymienić górną obudowę, jesteśmy ośrodkiem naprawa apple i nie testowałem z innymi MacBooków...
Antonio23249
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.