High Sierra pokazuje nieprawidłowe użycie dysku dla zdjęć w informacjach


21

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zainstalowałem wysoką Sierra kilka miesięcy temu i obecnie wydaje się, że jest problem z System Information.app, zawsze pokazuje nieprawidłowe użycie dysku, jak na przykład System 40 GB, ale pokazuje zdjęcia o wielkości 0 KB, chociaż mam zdjęcia o wartości 19 GB i DaisyDisk zgłasza prawidłowe użycie dysku.

Próbowałem uruchomić się w trybie awaryjnym i zrestartować komputer, ten problem utrzymuje się po ponownym uruchomieniu

Zrzut ekranu: wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uruchomiłem ten skan jako użytkownik root, a nie administrator.

więc jak naprawić tę brakującą wielkość zdjęć w systemie information.app?


Czy masz włączone udostępnianie w chmurze?
jmh

Tak. Czy powinienem to wyłączyć, a mój plan przestrzeni dyskowej w chmurze wynosi 5 GB i wykorzystałem to wszystko.

Czy możesz określić, jakie wartości zajętego / wolnego miejsca są wyświetlane przez DaisyDisk? A także przez Disk Utility i Finder Uzyskaj informacje?
swa16

Tak,

Odpowiedzi:


25

Niedawno wpadłem na to - na moim dysku SSD 500 GB moje wolne miejsce wynosiło tylko 5%, a spodziewałem się więcej niż 75%. Znalazłem odpowiedź na blogu, który dla mnie działał:

Apple twierdzi, że automatycznie usuwają lokalne migawki, gdy jest mało miejsca na dysku, ale ich definicja niskiego poziomu to najwyraźniej tylko 5 GB wolnego miejsca - naprawdę niewiele wolnego miejsca w 2017 roku, kiedy możesz chcieć zdrapać 22 GB na 1 godzinę 4k 30 klatek na sekundę nagranie.

W starszych wersjach MacOS możliwe było całkowite wyłączenie lokalnej migawki, nie wydaje się tak w przypadku High Sierra - ale wydaje się, że można wymusić natychmiastowe usunięcie lokalnych migawek za pomocą następującego polecenia:

sudo tmutil thinLocalSnapshots / 10000000000 4

Z strony tmutilpodręcznika:

thinlocalsnapshots mount_point [purge_amount] [urgency]

Cienkie lokalne migawki Time Machine dla określonego woluminu.

Gdy podano wartość purge_amount i pilność , tmutil podejmie próbę (z poziomem pilności 1-4) odzyskania kwoty purge_amount w bajtach poprzez przerzedzenie migawek.

Jeżeli pilność nie jest określony, zostanie użyty domyślny pilność.


Możesz dołączyć krótkie streszczenie wpisu na blogu. Rozważ wartość swojej odpowiedzi dla czytelników, którzy wydrukowali na papierze.
Thorbjørn Ravn Andersen

2
Najlepsza. Komenda. Zawsze. Właśnie wyczyściłem 160 GB migawek TM, aby zrobić miejsce na MOJE rzeczy.
Tuminoid

3
Największe dowodzenie w historii!
Brady

Co to 10000000000 4znaczy?
ololobus

1
@ololobus - Dodałem odpowiednie szczegóły ze strony tmutilspodręcznika.
Cyfrowy uraz

9

Najprawdopodobniej przestrzeń zajmuje Time Machine. Nadal wykonuje lokalne migawki, gdy trwała pamięć TM nie jest dostępna. Lokalne migawki mogą pomieścić do 80% miejsca na dysku. Po następnej kopii zapasowej lub gdy zabraknie miejsca na dysku, lokalne migawki są automatycznie usuwane przez macOS. Więc to nie jest tak naprawdę problem, który wymaga naprawy, system się tym zajmie.

To powiedziawszy, zgadzam się, że aplikacja Informacje o systemie potrzebuje poprawki w High Sierra. Wydaje się, że zawiera lokalne migawki w kategorii „System”, dlatego wydaje się, że są używane, podczas gdy Finder liczy migawki jako „możliwe do usunięcia”, włączając je w „dostępne” miejsce. Ta niespójność jest myląca.

DaisyDisk obecnie zawiera migawki w używanej przestrzeni (w przeciwieństwie do Findera). Wcześniej migawki mogły być ujawniane (folder ./MobileBackups) podczas skanowania „Jako administrator”, ale począwszy od High Sierra i APFS, lokalne migawki są zapisywane poza obszarem do skanowania, więc DaisyDisk po prostu pokazuje większy segment „ukrytej przestrzeni”. Mówi się, że nadchodzi aktualizacja DaisyDisk, która będzie wyświetlać przestrzeń do czyszczenia bardziej spójnie z Finderem: https://daisydiskapp.com/manual/4/en/Topics/HiddenSpace.html?subtopic=StillHiddenSpace


1
Ale nie używam wehikułu czasu, którego używam do tworzenia kopii zapasowychrsync

6

Miałem teraz podobny problem: Finder, „Get Info” i Disk Utility zgłaszały 18 GB wolnego miejsca na dysku SSD 250 GB, który powinien mieć dużo wolnego miejsca. W sekcji „About this Mac” -> Storage, zgłoszono 130 GB użycia „Systemu”. Żadnego miejsca nie wymieniono jako „możliwe do wyczyszczenia”, a macOS zaczął narzekać na brak miejsca na dysku.

Znalazłem rozwiązanie w tym wątku dyskusyjnym Apple . W moim przypadku problem został rozwiązany, przechodząc do Preferencji programu Time Machine i usuwając stary dysk kopii zapasowej (który już dawno zmarł) z listy dysków kopii zapasowych. Natychmiast dostępne miejsce na dysku na moim dysku SSD zaczęło być poprawnie zgłaszane jako 120 GB.


To również działało dla mnie.
Jan

2

Odkryłem, że samo otwarcie okna Administrowanie pamięcią masową (w Informacjach o systemie) to rozwiązało.

Było to ważne, ponieważ musiałem przywrócić moją bibliotekę zdjęć z Time Machine, a wyrzucenie uszkodzonego folderu do kosza i opróżnienie kosza nie zwolniło miejsca na dysku. Narzędzie dyskowe powiedziało, że na dysku znajduje się pięć migawek, które najprawdopodobniej były winowajcą.


Narzędzie dyskowe podaje nieprawidłowe numery pamięci na moim głównym dysku twardym (SSD), a także na dwóch zewnętrznych dyskach SSD. Ta metoda działała dla mnie (o ile wiem, nie miałem problemu z migawkami).
Randall Blake,

0

Musisz ponownie zindeksować pamięć podręczną Spotlight. Aby to zrobić

  1. Przejdź do Preferencji systemowych → Spotlight → Prywatność
  2. Kliknij symbol plus i dodaj dysk twardy systemu macOS, którego dotyczy problem ze statusem / informacjami
  3. Po dodaniu konkretnego dysku twardego zamknij Preferencje systemowe, a następnie poczekaj kilka sekund.
  4. Ponownie otwórz Preferencje systemowe → Spotlight → Prywatność i tym razem usuń poprzednio dodany dysk twardy.

Powoduje to ponowne indeksowanie i tworzenie plików .Spotlight-V100 na dysku twardym. Istnieją również różne polecenia sudo do wykonania tego kroku, ale na razie spróbuj tego!


Wypróbowałem tę metodę, ale indeksowanie zajmuje dużo czasu, więc po jej zakończeniu zatwierdzę twoją odpowiedź

Ta odpowiedź nie rozwiązuje mojego problemu, ale myślę, że spotlight nie indeksuje moich zdjęć, ponieważ mam 20 koncertów ze zdjęciami, ale pokazuje 0 KB, więc myślę, że dodam folder zdjęć w centrum uwagi> Prywatność, tak jak kazałeś mi dodać moją główną twardy dysk.

Próbowałem, ale nic nie działa, możesz mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

@Geek Prześlij zrzut ekranu karty pamięci Status i wyróżnienie i czy dodałeś cały dysk twardy czy tylko folder Zdjęcia?
Sayan

Najpierw dodałem cały dysk twardy, a potem folder zdjęć.

0

Mam zainstalowany Carbon Copy Cloner ( https://bombich.com ) i ma on funkcję o nazwie Migawki CCC. Zajęło ponad 200 GB usuniętych danych do przyszłej kopii zapasowej w postaci migawki (patrz https://bombich.com/kb/ccc5/leveraging-snapshots-on-apfs-volumes ).

Kiedy użyłem tmutil listlocalsnapshots /tam dwa wpisy dotyczące Carbon Copy Cloner.

Możesz je usunąć za pomocą interfejsu użytkownika CCC: Wybierz dysk twardy w lewym dolnym rogu, a następnie otrzymasz listę migawek, które możesz usunąć.

Wielkie podziękowania dla facetów z Daisy Disk, którzy mają ogromną kolekcję możliwych przyczyn, a moja była jedną z nich: https://daisydiskapp.com/manual/4/en/Topics/HiddenSpace.html?subtopic=StillHiddenSpace


-1

Rozwiązałem ten problem, po prostu uruchom ponownie wyszukiwarkę. Kliknij logo Apple-> Force Quit-> Finder i kliknij Uruchom ponownie. Otworzyłem więc wyszukiwarkę, która pokazuje prawidłowy rozmiar.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.