Czy wszystkie iPhone'y są teraz takie same u różnych operatorów?


1

Wiem, że kilka lat temu niektóre iPhone'y miały CDMA, a inne GSM, a jeszcze inne oba, w zależności od operatora, z którym telefony miały pracować.

Ale czytam gdzieś, że obecnie wszystkie mają szeroką kompatybilność sieci. AT&T powiedział mi, że ich telefony są zablokowane, ale można je odblokować po pełnym spłaceniu. Wygląda na to, że istnieje blokada oprogramowania, ale być może sprzęt jest uniwersalny.

Chcę kupić telefon T-Mobile, odblokować go, a następnie natychmiast przejść do korzystania z innego operatora.

Czy wszystkie iPhone'y są teraz takie same pod względem sprzętu / oprogramowania komunikacyjnego?


AT&T mówi, że mogę odblokować telefon po spłaceniu. Po co „odblokowywać” telefon, jeśli nie będzie działał z innymi operatorami?
Buttle Butkus,

Odpowiedzi:


1

Nie. W USA modele CDMA mogą działać na GSM, ale na odwrót, nie tak bardzo.

Co gorsza, w Stanach Zjednoczonych Sprint i Verizon nie chcą wnosić na pokład urządzenia innego przewoźnika, mimo że CDMA i GSM mogą być technicznie kompatybilne.

Odblokowane telefony GSM działają w zasadzie u dowolnego operatora GSM. Odblokowane telefony CDMA działają również w zasadzie u dowolnego operatora GSM lub określonego operatora, do którego urządzenie początkowo zostało przypisane. (Więc ogólnie byłbym w stanie przenieść iPhone Verizon od innej osoby na moje konto Verizon)


Czy możesz zacytować jakieś najnowsze źródła? W tej chwili nie mogę go znaleźć, ale niedawno przeczytałem artykuł, być może 1 rok temu, który mówi, że wszystkie iPhone'y są teraz potencjalnie odblokowalne. AT&T powiedział mi, że odblokują swoje, chociaż myślę, że są GSM, więc może to normalne.
Buttle Butkus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.