Czy mogę ukryć ikonę synchronizacji na pasku menu w Lionie?


17

Ta ikona paska menu jest bezużyteczna i zajmuje miejsce.

Ikona synchronizacji

Korzystam z iCloud na Mac OS X Lion, aby synchronizować kontakty, kalendarze i tym podobne. W systemie Snow Leopard mógłbym użyć opcji w preferencjach iSync, aby usunąć tę ikonę z paska menu, ale iSync już nie ma. Czy jest jakiś sposób, aby się go pozbyć?


Aby go odzyskać, otwórz Terminal.app i wpiszopen /System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/Sync.menu
Luigi R. Viggiano,

Odpowiedzi:


34

Po prostu ⌘ Commandprzeciągnij i upuść go z paska menu, w ten sposób możesz również zmienić rozmieszczenie ikon. Ta sztuczka działa tylko w przypadku ikon OSX (np. Time Machine lub WiFi), w przypadku ikon innych niż OSX (np. Dropbox lub GeekTool) potrzebujesz aplikacji innej firmy, takiej jak barman lub program do zmiany paska menu .


To samo tutaj! Zajęło to bardzo cenne nieruchomości z paskiem menu.
abc905,

działa równie dobrze na ML
Antony

Kliknięcie / przeciągnięcie Cmd działa również w przypadku ikon nawigacji w folderach.
CousinCocaine

Świetna wskazówka. Jak byś go odzyskał, gdybyś tego chciał?
Rozsądny

1

Ta ikona synchronizacji jest również używana przez MobileMe, a innym sposobem na pozbycie się jej jest wylogowanie się z mobileme po migracji do iCloud (Preferencje systemowe / MobileMe). Miałem to samo pytanie i ostatecznie wylogowałem się z mobileme (który już nie był używany) i zniknął.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.