Autokorekta błędu w systemie iOS 11 polegająca na wpisaniu dużej litery I.


18

Z jakiegoś dziwnego powodu wydaje się, że niektóre iPhone'y mają problem z przetwarzaniem litery „I” i zastanawiałem się, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu, czy to tylko błąd w iOS 11?

na niektórych urządzeniach z iOS 10 i iOS 11 pojawia się znak zapytania lub inny symbol, w którym powinny być literą I. Przykłady:

Przykład 1

Przykład 2

Autouzupełnianie iMessage


2
Istnieje kilka raportów na ten temat w Społecznościach wsparcia Apple bez zidentyfikowanej przyczyny lub poprawki. Czy możesz skopiować / wkleić sekwencję tutaj? Myślę, że znakiem zapytania może być selektor wariacji Unicode FE0F, który jest używany w niektórych okolicznościach z emoji.
Tom Gewecke

To mi się też przydarza! Ilekroć wpisuję literę „I” w Snapchacie lub na Instagramie, pojawia się ona jako znak zapytania (jak pokazano powyżej). Właśnie próbowałem wpisać literę i ten symbol też się pojawił. I️ (pojawia się, gdy litera „I” jest wpisana)
Nikki

Dodatkowym symbolem jest w rzeczywistości U + FE0F. Nie mam pojęcia, co by się tam pojawiło.
Tom Gewecke,

Miałem również ten problem. Zresetowanie ustawień klawiatury nie naprawiło tego, ale wyczyściło telefon. Przywracanie z kopii zapasowej po usunięciu nie spowodowało powrotu problemu. Złożył raport o błędzie w Apple: rdar: // 35306062
Erik W

To rozwiązanie wykorzystujące zamianę tekstu nie działa dla mnie. Mówi, że fraza nie może zawierać żadnych emoji
Elliott,

Odpowiedzi:


11

Opisuje to Apple:

Myślę, że to musi być błąd w systemie sugerowania emoji w tekście predykcyjnym. Tajemnicą jest FE0F, Unicode Variation Selector-16 , który służy do sygnalizowania, że ​​poprzedni znak powinien mieć emoji zamiast formatu prezentacji tekstu.

Rozwiązania / obejścia:

  • wyłącz przewidywany tekst
  • użyj klawiatury innej firmy
  • Ustawienia> Ogólne> Klawiatura> Zastępowanie tekstu

Skonfiguruj tekst zastępujący małe i do kapitału I.

Apple wydało teraz podobne porady .

Wiele osób czeka na aktualizację systemu iOS, ale możesz spróbować wykonać kopię zapasową urządzenia i usunąć całą zawartość i ustawienia, a następnie przywrócić kopię zapasową. To powinno rozwiązać problem kosztem upewnienia się, że kopia zapasowa jest zaszyfrowana i zawiera dane dotyczące kondycji oraz że wszystkie aplikacje są nadal dostępne do ponownego pobrania.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.