Sformatowany dysk twardy i przesyłanie danych użytkownika i aplikacji


3

Próbowałem uaktualnić do High Siera, ale rozbił się w środku i całkowicie zepsuł mój komputer Mac. Próbowałem wszystkiego pod słońcem, aby to naprawić, czy to Tech Tool, Drive Genius, Disk Warrior. Disj Utilities. Nawet tryb Pojedynczego użytkownika i niektóre polecenia fsck, ale bez względu na to, co zrobiłem, nie mogłem go uruchomić sam. Na szczęście mam edrive TechTool, więc mogę nawigować. Mam też nową kopię zapasową Time Machine. (Wykonanie funkcji Time Machine Restore również nie pomogło).

Postanowiłem więc wyczyścić cały dysk twardy i teraz jestem w pozycji, w której mam pusty dysk i chcę przywrócić wszystko tak, jak było.

Wszystkie moje aplikacje i ich preferencje, moja poczta i skrzynki pocztowe, kalendarze, kontakty, ustawienia iTunes itp. Zasadniczo moim pragnieniem jest, aby odzwierciedlało to, co było.

Muszę jeszcze zainstalować system operacyjny, mam gotowy dysk instalacyjny Sierra, ale czy ktoś może mi doradzić, jak najlepiej przenieść wszystkie moje elementy użytkownika i aplikacje, jak wspomniałem powyżej ...

Jak mogę to osiągnąć?

Odpowiedzi:


1

Uwaga: tak naprawdę nie chcesz wykonywać pełnego przywracania, ponieważ kopia zapasowa może zawierać wszystko, co „całkowicie zepsuło [twojego] Maca”. Zamiast tego, gdybym to był ja, zainstalowałbym system operacyjny z sieci lub z nośnika, co do którego masz pewność, że nie jest uszkodzony, a następnie przywrócę jak najwięcej aplikacji ze sklepu App Store lub skądkolwiek pochodzą. Na koniec przywracaj konta użytkowników pojedynczo i testuj różne rzeczy. Jeśli znajdziesz problemy na koncie użytkownika, usuń je, utwórz nowe konto za pomocą aplikacji Prefs, a następnie przyprowadź dane i dokumenty po kilka naraz.


0

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego - podłącz dysk kopii zapasowej, aby sprawdzić, czy Asystent migracji może automatycznie przywrócić pliki z kopii zapasowej.

Zostaniesz poproszony o przywrócenie z Time Machine - więc podłącz dysk.

Jeśli nie - możesz założyć nowe konto, a następnie uruchomić Asystenta migracji z / Aplikacje / Narzędzia

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.