Łączenie za pomocą WiFi Protected Setup w OS X.


20

Mam MacBooka Pro, aw systemie OS X (z systemem Lion) nie mogę się dowiedzieć, jak połączyć się za pomocą funkcji Wi-Fi Protected Setup mojego routera.

Kiedy uruchamiam system Windows (Windows 7), używając Boot Camp, muszę po prostu nacisnąć przycisk WPS na routerze podczas łączenia.

Czy OS X obsługuje nawet WPS?

Odpowiedzi:


11

OS X nie obsługuje WPS. Musisz ręcznie wprowadzić klucz. Aby to zrobić, wybierz sieć Wi-Fi z menu rozwijanego na pasku menu:

selektor wifi

Następnie po wyświetleniu monitu wpisz hasło Wi-Fi:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie znasz swojego hasła, zazwyczaj otrzymujesz je z interfejsu internetowego routera (albo przez inny komputer, albo podłączasz MacBooka Pro przez Ethernet). Aby się tam dostać, wpisz http://192.168.0.1lub http://192.168.1.1w przeglądarce.


4
Jak sugerujesz, że wprowadzę to hasło Wi-Fi? NG / [8 = A> I ': QI: eSC) 0 | hy | wv) Y0z * I% .wMhrBbMzFq5 | ~ 8 / H9! - ~ \ 3, ^ JAQ + Wa
irracjonalny John

Dość często domyślnym adresem interfejsów sieciowych routerów jest http://10.0.0.1teraz, podobnie jak w przypadku routerów Comcast / Xfinity firmy Arris.
iynque

1
niemal bluźniercze jest mówienie „dość często (...)”, a następnie odnoszenie się do jednej marki routerów.
Christian

@irrationalJohn Copy + Paste :)
Alex Recarey

„nie można dołączyć” to nie to samo, co monit o hasło do Wi-Fi. Jak uzyskać ten monit?
James Bowery

2

Nie, to nie jest obsługiwane (Uwaga: drukarki są obsługiwane przez lotnisko, dalsze informacje poniżej, dlaczego nie są obsługiwane przez inne urządzenia).

Proszę nie używać WPS choć nie jest to bezpieczne . Więcej informacji

@irrantion John, nie możesz mieć długiego „losowego hasła” i oczekiwać, że będzie ono łatwe do wprowadzenia, a jednocześnie bezpieczne.

Możesz po prostu skopiować i wkleić z dokumentu (przez USB) lub dokumentu drukowanego.

Może wypróbuj coś o długości 20 znaków lub po prostu zaakceptuj hasło. Zapamiętaj, że pęku kluczy można zsynchronizować hasła za Ciebie.

Jasne, że możesz włączyć WPS na routerze, ale dlaczego w ogóle masz skomplikowane hasło. Hasło 64-znakowe staje się hasłem 7 (4 + 3) (TYLKO 11 000 MOŻLIWOŚCI !!).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.