Finder nie zapisuje / nie zapamiętuje domyślnego rozmiaru nowego okna


1

Mam problem, który doprowadza mnie do szału - nie rozumiem, jak trwale zmienić domyślny rozmiar okna wyszukiwarki.

Używam Mac OS X High Sierra 10.13 (17A405) (najnowsza stabilna wersja).

Kiedy otwieram nowe okno z ikony Docku Findera, zmieniaj rozmiar, jak chcę, zamknij okno, uruchom ponownie Findera, wszystkie nowe okna, które otwieram w ten sposób (z ikony Docka lub CMD + N), otwierają się w nowym rozmiarze, ale jeśli otworzę Finder w inny sposób (na przykład - łącząc się z udziałem sieciowym lub z poziomu Go w górnym menu, lub tworząc nowy folder i otwierając go podwójnym kliknięciem) - wszystkie te okna otwierają się w innym „domyślnym” rozmiarze (nie tym, co ustawiłem).

Kiedy otwieram ustawienia widoku folderów (CMD + J) i wszystko, co zmieniłem, to przycisk rozmiaru okna Użyj, ponieważ domyślnie jest wyszarzony (muszę zmienić coś innego, na przykład - kolumna wight)

Próbowałem także (w każdej możliwej kolejności ze zmianą rozmiaru okna i Użyj jako domyślną dla opcji widoku): usuwanie wszystkich „plików .DS_Store” usuwanie wszystkich wielu restartów Findera .plist, kombinacji wylogowania / logowania i wielu Findera restartuje Niektóre kombinacje z cmd i wybierz klucze podczas zmiany rozmiaru i zamykania okien Findera.

Stworzyłem również nowego użytkownika, dla niego zachowanie rozmiaru okna Findera dla testu - a zachowanie jest takie, jak piszę w górnym tekście - to samo.

Właściwie spędziłem około dwóch dni na tych eksperymentach.

Pytanie brzmi: czy to standardowe zachowanie systemu Mac OS X i istnieje teraz sposób, aby zmienić domyślny rozmiar okna Findera na wszystkie sposoby otwierania Findera bez aplikacji innych firm? Czy mam coś uszkodzonego w moim systemie, co uniemożliwia moje ustawienia Findera, aby zapisać zmiany?


Chłopaki? Jakieś pomysły?
garik f

Nie jesteś sam. Ten sam problem. Więc jeśli się zepsuło, to oboje jesteśmy złamani w ten sam sposób - wątpię w to.
Michael

Widzę, że minęło trochę czasu odkąd napisałeś - czy znalazłeś odpowiedź?
Michael

nie, brak rozwiązania, brak nowych odpowiedzi, nic
garik f
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.