Czy wiadomości Mac mogą łączyć się z więcej niż jednym identyfikatorem Apple?


1

Załóżmy, że mam dwa konta iCloud, personal@example.com i work@example.com. Mój iPhone jest zalogowany na personal@example.com, a aplikacja Wiadomości na moim komputerze roboczym jest zalogowana na work@example.com.

Czy istnieje sposób na otrzymywanie wiadomości tekstowych w aplikacji Wiadomości? Próbowałem przejść do „Wiadomości> Preferencje> Konta> + ”, aby dodać konto, ale jedyną opcją wydaje się być Jabber.

Odpowiedzi:


2

Możesz skonfigurować dwa konta iCloud na komputerze Mac.
W Preferencjach systemowych możesz przejść do kont internetowych, tam możesz zobaczyć wszystkie swoje konta i możesz łatwo dodać kolejne konto iCloud. Następnie możesz wybrać, czego chcesz używać z nowym kontem iCloud, pamiętaj jednak, że tylko jedno z kont iCloud może być używane jednocześnie do przesyłania zdjęć. Ta odpowiedź na stronie społeczności wsparcia Apple również to wyjaśnia.
konta internetowe


Tak, skonfigurowałem już drugie konto iCloud. Ale Wiadomości nie ma na liście rzeczy, do których mogę ich używać. Tylko poczta, kontakty, kalendarz i przypomnienia. Myślę, że Messages ma własny schemat zarządzania kontem i nie korzysta z preferencji systemowych. Myślę też, że może to być celowe - chcą, aby Wiadomości były jednoznacznie dołączone tylko do jednego iPhone'a, co oznacza tylko jedno konto iCloud.
Edward Falk

W każdym razie „naprawiłem” to, wylogowując Wiadomości z mojego konta iCloud i na moje osobiste konto iCloud.
Edward Falk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.