Najlepszy sposób synchronizacji pliku między iPhonem a komputerem Mac


2

Niedawno przeniosłem się z Androida na iPhone 7 plus 128 GB i pomyślałem, że mogę skorzystać z tego miejsca, przesyłając pliki z komputera Mac na iPhone.

Nie wiem jednak, jak to zrobić. To było łatwiejsze dla Androida, wystarczy podłączyć telefon i przeciągnąć.

To może wydawać się głupim pytaniem, ale każda pomoc jest doceniana. Chcę tylko przenieść moje pliki muzyczne i pliki PDF (ebooki, inne dokumenty).

Odpowiedzi:


1

Zachęcam do przyjęcia synchronizacji iCloud, chyba że nie możesz pozwolić, aby te pliki były przechowywane online.

W przeszłości - synchronizacja z chmurą miała kilka przypadków, w których nie działała w bardzo powszechnych sytuacjach, ale teraz te rezerwacje są dla mnie bardzo ważne.

Możesz użyć folderu dokumentów / folderu na pulpicie i oczekiwać, że wszystko zsynchronizuje się z chmurą. Obejmuje to metadane kolorów Findera, inteligentne tagi, a także treść i normalne metadane (ostatnio otwarte, utworzone, rozmiar itp.)

Na iOS - aplikacja do plików jest dość prosta, ale spodziewam się, że będzie się szybko iterować, gdy ludzie decydują, jak z niej korzystać, a Apple dostosowuje układ i szkolenie, aby ludzie mogli korzystać z narzędzi.

Synchronizacja bazowa wydaje mi się dość solidna z ostatnich 2 lat, a ulepszenia wprowadzane co miesiąc po drodze. Mam około 120 GB plików i jestem zachwycony wydajnością, ponieważ mam zawsze włączony Mac Mini z funkcją buforowania zawartości iCloud w mojej sieci domowej i służbowej. Przywracanie 128 GB do pełnego iPhone'a, który zajmował dzień (dni), zajmuje teraz godzinę (godziny), a większość przywracania funkcjonuje po 60 minutach. Nie potrzebujesz buforowania, ale jest on przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników lub osób o niższych prędkościach dostępu do sieci lub martwiących się o przywrócenie ich przekraczania limitu wykorzystania danych.


0

za pomocą oryginalnego kabla Apple, gdy iPhone jest podłączony do komputera Mac w itune, pojawi się ikona iPhone'a, wybierając go, otwierając zarządzanie swoim iPhonem


0

Tradycyjnym sposobem przesyłania tych plików jest użycie iTunes na komputerze Mac.

Dodaj muzykę i książki elektroniczne do biblioteki iTunes, a następnie wybierz je do synchronizacji z iPhonem. Artykuł pomocy technicznej Apple na ten temat zawiera szczegółowe informacje: Synchronizuj iPhone'a, iPada lub iPoda touch z iTunes na komputerze za pomocą USB .

Możesz także korzystać z innych transportów, takich jak na przykład przechowywanie ebooków i plików PDF na iCloud Drive, DropBox lub podobnym - a następnie uzyskiwanie do nich dostępu z iPhone'a za pośrednictwem chmury.

Lub możesz użyć AirDrop do przesyłania plików PDF na iPhone'a i otwierania ich w iBooks.


Dziękuję, ale to nie działa. Plik muzyczny otworzyłem na komputerze Mac, domyślnie w iTunes. Następnie podłączyłem iPhone'a do komputera Mac. Ale nie widzę opcji przeniesienia pliku z komputera Mac na iPhone'a. Próbowałem AirDrop, ale to tylko prosi mnie o otwarcie pliku w Dropbox, OneDrive itp. Wolę mieć całą moją muzykę w jednym folderze, aby móc ją odtworzyć.
chintan s

Musisz zaimportować plik do biblioteki iTunes, a nie tylko odtworzyć go support.apple.com/kb/PH19613?locale=pl i jak przesłać pliki do iPhone'a support.apple.com/pl-pl/HT201253
Harcker
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.