Jak wyłączyć przedłużacz WIFI w Airport Express, ale pozostawić Ethernet?


1

Używam Airport Express jako przedłużacza do wykorzystania kabla Ethernet do urządzenia sieciowego. W tej konfiguracji The Airport Express zachowuje się także tak, jak rozszerzenie mojej sieci z mojego lotniska Extreme. Jednak powoduje to problemy z naszym Apple TV, ponieważ specyfikacja WIFI Airport Express jest znacznie wolniejsza niż Airport Extreme.

Nie musimy rozszerzać sieci bezprzewodowej. Czy istnieje sposób na wyłączenie rozszerzenia bezprzewodowego i pozostawienie połączenia z siecią Ethernet?


Nie wierzę, że możesz, ale ponieważ nie mam (już) routerów AirPort Express, nie mogę tego potwierdzić. Jest to jednak jeden z powodów, dla których zacząłem ich unikać - nie byli wystarczająco elastyczni IMO. Najlepiej kupić tani router 802.11n z serwisu eBay lub Craigslist i zainstalować DDWRT, aby skonfigurować go jako most bezprzewodowy. Szkoda, że ​​nie jesteś bliżej, mam 3 z nich w pamięci, których używam do różnych (tymczasowych) projektów podobnych do tego, co opisujesz.
Allan

Odpowiedzi:


1

Tak, możesz to zrobić w narzędziu Airport. Niestety, nie mam go otwartego przede mną, więc nie mogę pokazać ekranu, w którym miejscu ustawień to zrobić, ale jeśli byłeś w stanie go skonfigurować, po prostu wróć do tego samego miejsca powinna istnieć opcja całkowitego wyłączenia łączności bezprzewodowej.

Jeśli masz starszy Airport Express, będziesz potrzebował Airport Utility 5.6 działającego na starszej wersji OS X. Jeśli nie masz takiej przydatności, musisz to zrobić, instalując starszą wersję OS X w maszyna wirtualna.

Mam nadzieję że to pomoże.


To się nazywa tryb klienta (połącz, ale nie przedłużaj). To jednak nie jest wiarygodne. Używałem go przez jakiś czas, a potem zgasło i odmówiłem połączenia przez kilka tygodni
Sirens

0

Możliwie.

Zawsze możesz uruchomić przewód z jednego punktu dostępowego do drugiego i całkowicie wyłączyć WiFi na lotnisku (ekspresowe lub ekstremalne lub czasowe). Następnie pracują jako przełączniki i urządzenia AirPlay i backup. Wystarczy ustawić je w „trybie mostkowym” i podłączyć przewody.

Nie ma jednak możliwości, aby wiele sieci WiFi posiadało bezprzewodowe łącze dosyłowe i mostkowanie. Potrzebujesz do tego innych punktów dostępu. Nawet te nowsze AP oczekują najlepiej, gdy podłączasz backhaul za pomocą miedzianego / ethernetowego / energetycznego nośnika / cokolwiek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.