Czy wirusy mogą przeglądać zdjęcia zrobione moim smartfonem?


2

Planuję przesłać moje zdjęcia / filmy z iPhone'a na komputer za pomocą kabla USB. Podejrzewam, że mój iPhone może mieć wirusa, ponieważ przypadkiem trafiłem na podejrzaną stronę.

Czy po przesłaniu zdjęć / filmów pobranych z telefonu iPhone na komputer za pomocą kabla USB istnieje ryzyko, że wirus dostanie się przez połączenie?

Odpowiedzi:


4

Pewnie, że tak, ale to mało prawdopodobne.

Mówiąc ogólnie - statystycznie prawie niemożliwe jest, aby Twoje urządzenie iOS zostało naruszone na poziomie systemu operacyjnego. Najbardziej prawdopodobna cena za usterkę w iOS 10 lub iOS 11 wyniesie od 5 do 15 milionów dolarów. Oznacza to, że wirusy z młyna nie mogą sobie na nie pozwolić i przyniosłyby dużo więcej sprzedaży rządom i agencjom szpiegowskim, które zazwyczaj projektują i wdrażają je tak, aby nigdy się nie rozprzestrzeniały, aby nie zostały odkryte.

O ile nie pracujesz dla badań nad energią atomową / bronią lub wywiadu lub jakiejś bardzo potężnej firmy / ludzi, prawdopodobieństwo, że masz wirusa na iOS, jest niskie.

Biorąc to pod uwagę, jeśli masz szkicowe aplikacje, pobrane pliki lub urządzenia z jailbreakiem, jest całkiem możliwe, że twoje pliki mogą zostać naruszone przez działanie wirusów PC z młyna i znacznie mniej prawdopodobne złośliwe oprogramowanie Mac i najmniej prawdopodobne wirus Mac.

Kroki podejmowane w celu ochrony komputera mogą być tak proste, jak włączenie GateKeeper, uruchamianie tylko podpisanych aplikacji, aktualizowanie komputera Mac. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej ochrony systemu Windows - możesz o to poprosić na stronie https://superuser.com lub od firmy Microsoft.


Wygląda na to, że masz bardzo wysoką opinię na temat poziomu bezpieczeństwa iOS. Biorąc pod uwagę, że Apple aktualizuje go bardzo często, twierdząc, że naprawiło „problemy bezpieczeństwa”, trudno mi w to uwierzyć. Każdego tygodnia są dziesiątki.
Aganju

1
@Aganju W przypadku produktów konsumenckich jest raczej dobrze, że aktywnie znajdują i naprawiają, zamiast pozostawiać udrękę. Wszystkie produkty Apple mają 420 opublikowanych luk w zabezpieczeniach do tej pory od 2017 r., Podczas gdy samo jądro Linuksa otrzymało 389 do tej daty od 2017 r., Nie uwzględniamy Debiana, GNU, Canonical itp.
Martheen

1
@Aganju Wiem na pewno, że w iOS są wirusy i słabości - tylko ze względów pieniężnych są one bardzo wąsko rozmieszczone. Większość problemów związanych z „bezpieczeństwem” w ostatnim roku nie można wykorzystać zdalnie, nie jest zjadliwa, a wiele z nich to po prostu odmowa usługi / awarie w przeciwieństwie do rzeczywistych problemów związanych z eksploatacją. Widzę ciągłe łatanie jako cechę systemu iOS, który jest opóźniony w stosunku do innych systemów operacyjnych - zwłaszcza Androida, ale także większej liczby systemów operacyjnych. Faktyczne przyjęcie aktualizacji przez użytkowników jest jedną z najlepszych rzeczy w Apple i iOS z punktu widzenia bezpieczeństwa.
bmike

0

iPhone'y nie dostają wirusów, a gdyby wirus został napisany dla iPhone'a, nie działałby na komputerze Mac, PC ani żadnym innym komputerze.


1
Istnieje pewne oprogramowanie kompromitujące, ale statystycznie rzecz biorąc, różnica między kilkoma kompromitowanymi wirusami a brakiem wirusów jest głównie akademicka. +1 w mojej książce na podsumowaniu TLDR. Opublikowałem trochę więcej kontekstu, aby pomóc ludziom zdecydować, co robić.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.