Jak mogę scalić podstawową partycję APFS z inną pustą partycją APFS?


16

Korzystając z najnowszego Macbooka Pro z obecnie High Sierra 10.13.1, korzystałem z bootcampu przez rok i zdecydowałem się dziś rano usunąć partycję Bootcamp. Narzędzie Bootcamp nie pozwoliłoby mi usunąć tej partycji, więc postanowiłem to zrobić za pomocą Narzędzia dyskowego.

Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby go „wymazać”, ale nie mogę znaleźć żadnego sposobu na połączenie tej partycji 58 GB z moją podstawową wersją Macintosh HD.

storage

W Narzędziu dyskowym, jeśli chcę wymazać kontener Disk2, informuje mnie, że wystąpił błąd wewnętrzny ... Partycja BOOTCAMP jest w rzeczywistości sformatowana jako APFS ...

disk utility

$ diskutil list

enter image description here

Jak mogę połączyć te dwie partycje?

EDYCJA: Partycja BOOTCAMP zniknęła, ale nie mogę rozszerzyć partycji podstawowej ...

enter image description here


Cześć @FrenchFalcon. Naprawiłeś problem? Mam ten sam problem, ale nie chcę ponownie instalować systemu MacOS ..
Andrii Abramov

Odpowiedzi:


1

Są to dwie odpowiedzi, które otrzymałem bezpośrednio od Apple po wczorajszym wysłaniu wiadomości do Tima Cooka

Oczywiście brakuje nam jakiejś dokumentacji (i prawdopodobnie funkcji w Narzędziu dyskowym). Możesz jednak dokonać usunięcia za pomocą asystenta Boot Camp.

Uruchom Asystenta Boot Camp Kliknij przycisk Kontynuuj Teraz powinieneś zobaczyć ekran „Przywróć dysk do pojedynczej partycji”. Kliknij Przywróć, wprowadź hasło

Twój system usunie teraz partycję Windows.

Przepraszamy, nasze doświadczenie nie spełniło Twoich oczekiwań. Współpracuję z moimi zespołami inżynieryjnymi i AppleCare, aby rozwiązać ten problem.

Link do rury

https://www.youtube.com/watch?v=jy7McSE_NfI https://www.macworld.com/article/1156195/mac-apps/delete-boot-camp.html

Alternatywnie

Pozbycie się Boot Camp jest bardzo proste, możesz użyć asystenta obozu startowego, aby usunąć to, co mógł stworzyć. Jest przydatny film na YouTube, który wyjaśnia ten proces tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jy7McSE_NfI

Interesuje mnie, dlaczego instalacja się nie powiodła, więc zanim to zrobisz, jeśli możesz nam pomóc, zbierając informacje, świetnie. Jeśli nie masz czasu, to też jest fajne.

Za pomocą Asystenta Boot Camp usuń partycję BootCamp:

 1. Uruchom Asystenta Boot Camp z folderu Narzędzia.
 2. Na ekranie Asystenta Boot Camp kliknij przycisk Dalej.
 3. Jeśli Asystent Boot Camp nie może usunąć partycji, w tym miejscu wystąpi błąd. Jeśli to możliwe, pojawi się kolejne okno dialogowe z prośbą o przywrócenie dysku (tzn. Usunięcie partycji Boot Camp).

Jak tworzyć dzienniki Sysdiagnose:

 1. Uruchom Terminal z folderu Narzędzia w Aplikacje.
 2. Wpisz: „sudo sysdiagnose” i naciśnij przycisk „powrotu”
 3. Wpisz swoje hasło (dla sudo)
 4. Zostaniesz poproszony o naciśnięcie „Enter”, aby kontynuować. Naciśnij przycisk powrotu, aby kontynuować.

Po zebraniu dzienników zostaną one skompresowane do pliku .gz i utworzone w lokalizacji / tmp. Pojawi się okno Findera również po utworzeniu pliku z poprawną lokalizacją. Potrzebujemy również tego pliku.

Czasami Asystent Boot Camp nie powiedzie się przy pierwszej instalacji, szukamy tego problemu, jeśli zobaczysz błąd, który zauważyliśmy, że próba drugiej instalacji zakończy się pomyślnie.

Usunąłem nazwy pracowników Apple, zgodnie z GDPR. Mam nadzieję, że to pomoże ludziom

Spencer


2
Witamy w Ask Different! :) Czy możesz mi wyjaśnić, czy cytujesz bezpośrednio z otrzymanej odpowiedzi e-mail, a jeśli tak, to gdzie cytat zaczyna się i kończy? Być może lepiej będzie nieco przeformatować swoją odpowiedź, aby uczynić to nieco jaśniejszym. Oczywiście możesz to zrobić sam edytuj swoją odpowiedź i przy użyciu dostępnej opcji formatu cytowania bloków.
Monomeeth

12

Jeśli ktoś nadal szuka odpowiedzi.

Krok 1: Usuń kontener

sudo diskutil apfs deleteContainer disk0s3

spowoduje to zmianę kontenera na Apple_HFS Untitled 98,9 GB disk0s3

Krok 2: Usuń głośność

sudo diskutil eraseVolume "Free Space" %noformat% /dev/disk0s3

Krok 3: Zmień rozmiar kontenera

sudo diskutil apfs resizeContainer disk0s2 0

Zrobiłem to, a następnie ponownie uruchomiłem Bootcamp Assistant, ponownie dodając spację do głównego kontenera i amp; przegroda.
Clay Bridges

Uważajcie, chłopaki, zrobiłem eraseVolume „Free Space” i teraz ta przestrzeń wydaje się bezpowrotnie stracona. Czy apfs resizeContainer ale dostał Błąd: -69771: Dysk docelowy jest za mały. gg
Serban Matei

4
 1. Usuń „Apple_KernelCoreDump” i „Container disk2”.

  sudo diskutil eraseVolume "Free Space" %noformat% /dev/disk0s3
  sudo diskutil eraseVolume "Free Space" %noformat% /dev/disk0s4
  
 2. Rozwiń „Dysk kontenera1”, aby wypełnić wolne miejsce.

  sudo diskutil apfs resizeContainer disk0s2 0
  

1
To jest dokładnie to, co chciałem zrobić, ale polecenie resizeContainer daje mi: Uruchomiona operacja APFS Błąd: -69771: Dysk docelowy jest za mały dla tej operacji
Scaraux

@MalteseFalcon Hmm, teraz zniknęły inne partycje, czy pozwala to na zmianę rozmiaru w Narzędziu dyskowym?
grg

1
Nie! Widzi, że mój dysk twardy ma pojemność 500 GB, ale pokazuje mi, że bieżąca partycja ma 440 GB i to już maksimum, które można rozszerzyć na ... (patrz obrazek powyżej)
Scaraux

@MalteseFalcon Czy możesz kliknąć gwiazdkę na wykresie kołowym? Czy partycja jest wyświetlana w informacji po prawej stronie?
grg

„Gwiazda” reprezentuje pamięć masową jądra jądra… (i tylko 655 MB)
Scaraux

3

Niestety, po wypróbowaniu wszystkich rozwiązań, które znalazłem, musiałem ponownie uruchomić mój komputer w trybie odzyskiwania i ponownie zainstalować nowy OSX. Wykonałem kopię zapasową Time Machine przed tym, a teraz używam mojego Maca jak poprzednio, ale z całkowicie odzyskaną przestrzenią (500,00 GB)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.