Czy można przeliterować słowo do Siri?


15

Czy można przeliterować słowo do Siri? Na przykład, jeśli zapytam o cenę akcji pewnej firmy, ona nie zawsze rozumie nazwę firmy.


Świetne pytanie. Siri dusi imię mojej żony „Anne”, używając zamiast tego „i” lub „an”. Chciałbym być w stanie dźwiękowo przeliterować lub oznaczyć „Anne”, ale jeszcze nie wiem, jak to zrobić.
Richard,

Szczerze mówiąc, byłem całkowicie zaskoczony, że Siri została wypuszczona bez tego. Moim zdaniem, pisownia za pomocą słów kodowych: „codespell”, „apple”, „nancy”, „nancy”, „elephant” „end”, aby wyprodukować ANNE. To może wydawać się dużo, ale jeśli jesteś w samochodzie jadącym z prędkością 50 km / h, nagle jest to bardzo praktyczne.

Odpowiedzi:


12

Spróbuj powiedzieć: „bez wielkich liter, bez spacji”, a następnie przeliteruj słowo, a następnie powiedz „bez wielkich liter, bez spacji”.


Działa to dobrze Dzięki. . Siri wydaje się rozumieć przeliterowane słowa. Ale umieści je w czapkach i ewentualnie doda spacje. Dlatego „bez ograniczeń, bez spacji”
markhunte,

Próbowałem tego na iOS 9. Nie działało to zbyt dobrze. Wygląda na to, że Siri automatycznie powraca do domyślnego zachowania po jednym zdaniu, zamiast zachowywać tryb bez ograniczeń, brak spacji w trybie.
Matt McClure,

2

Właściwie możesz. Spróbuj powiedzieć literę E, literę F, literę G i tak dalej. Podobnie możesz powiedzieć cyfrę pięć, jeśli chcesz wpisać 5.1

Niestandardowe odpowiedzi i informowanie Siri o konkretnych słowach lub pisowni nie są w tej chwili możliwe, ale samo Apple podkreśliło, że Siri jest w fazie beta. To nie jest etykieta, której używają lekko, więc spodziewałbym się znacznych ulepszeń w przyszłości.


1

Można powiedzieć, no caps ona no space onczym pisze słowo, litera po literze, a następnie no caps offi no space offi Siri zrozumie, że słowo pisane się go interpretować.

Możesz to zobaczyć w praktyce na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=xMNLV-qeou4

Kontekst filmu to pisownia słów w Notes.app, więc nie jest jasne, czy działa to we wszystkich kontekstach Siri.


1
Zawiera te same informacje, co obecnie akceptowana odpowiedź na to pytanie. Prawdopodobnie powinna to być edycja, aby dodać wideo do tej odpowiedzi, a nie całkowicie nowa odpowiedź.
Ian C.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.