Jak zresetować ładowarkę Magsafe, która nie ładuje baterii MacBooka Pro?


9

Mam ładowarkę Magsafe (oryginalną), która nie ładuje baterii mojego MacBooka Pro. Po podłączeniu urządzenie przełączy się w tryb zasilacza (co oznacza brak zużycia baterii), ale ikona baterii pokaże „Bateria nie jest naładowana”.

Zielone / pomarańczowe światło nie włącza się. Jeśli użyję innej ładowarki Magsafe, działa dobrze. Również, jeśli akumulator spadnie do 0 procent, a Macbook zostanie wyłączony, ta wadliwa ładowarka będzie działać (zielona / pomarańczowa lampka zaświeci się), a jeśli uruchomię maszynę, gdy lampka jest włączona, ładuje się, nawet jeśli maszyna jest włączona . Próbowałem zresetować SMC wiele razy (aby upewnić się, że zresetowałem go poprawnie, próbowałem użyć innych ładowarek), ale nadal nie mogę go poprawnie uruchomić.

Moje pytanie brzmi: czy mogę jakoś zresetować ładowarkę, aby znów mogła działać?


Ładowarki nie mogą być „resetowane”. Ponieważ wskazujesz, że inna ładowarka działa poprawnie, brzmi to jak niewłaściwie działająca ładowarka lub kabel został w jakiś sposób uszkodzony. Najlepiej to po prostu wymienić.
IconDaemon,

@IconDaemon Mam dwie ładowarki, więc nie jest to wielka sprawa, ale lubię znać potencjalne przyczyny tego problemu, ponieważ jestem ciekawy.
aeroxy

„... potencjalne przyczyny tego problemu ...” Widząc wiele niewłaściwie zachowujących się ładowarek, zaryzykowałbym przypuszczenie, że był to tylko czas i nieumyślne nadużycie, takie jak upuszczenie ładowarki na twardą powierzchnię, zgięcie / skręcenie kabla z ładowarka do komputera itp. Patrz: support.apple.com/en-us/HT201600
IconDaemon

Odpowiedzi:


21

Wygląda na to, że masz szpilkę do uziemienia.

przykład szpilki uziemiającej

Po prostu podłącz go podczas podłączania do laptopa poziomo (z większą siłą) i przyklej go również poziomo. Zwykle dzieje się tak dlatego, że wyjmujesz wtyczkę, podnosząc ją (wydaje się delikatna, ale w rzeczywistości źle), zamiast szarpać.


Właśnie próbowałem i zielone światło na ładowarce zaczęło się od nowa! Ale nadal mówi „brak ładowania”.
user1721135

Szarpnąłem to jeszcze trochę, a teraz ładuje! Nie mogę w to uwierzyć.
user1721135

Szczerze mówiąc, nie mogę uwierzyć, że sztuczka „szarpania” użytkownika Jamesa Wayne'a powyżej rzeczywiście działała… ale się udało. Dzięki.
Gregory Dresden

2

Zasilacza MagSafe nie można zresetować. To nie jest funkcja komputera, ale awaria wewnętrznych komponentów zasilacza.

Dlaczego to się nie udaje? Inżynierowie IBM zajęli się właśnie tym punktem prezentacji - Dlaczego awarie zasilaczy i co można z tym zrobić?

Przyczyny są różne: czynniki środowiskowe, jakość / wiek komponentów oraz rozstaw / lokalizacja komponentów (projekt).

Przeprowadziłeś już diagnostykę (próbujesz innej) i zawęziłeś problem do samego adaptera MagSafe. Czas na nowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.