Dlaczego wybrałeś Alfreda zamiast Spotlight?


Odpowiedzi:


11

Jedną rzeczą jest prędkość. Uważam, że Alfred jest obecnie szybszy niż Spotlight. I, jak sądzę, dotyczy to w szczególności Lwa, Alfred uczy się tam, gdzie nie ma Spotlight.

Jeśli chcę uruchomić Adobe Photoshop i zacząć pisać „Ph”, Alfred zaoferuje Photoshop jako opcję i przeniesie go na górę, im więcej go wybiorę.

Dzięki Spotlight Photo Booth będzie pierwszym wyborem, a przy wielokrotnym użyciu nie dowie się, czego chcę. Wierzę, że w pewnym momencie tak się stało, ale utraciło zdolność w Lwie.


Aktualizacja IIRC do Lion zresetuje wiedzę Spotlight. Nie wierzę, że cała nauka została usunięta - jako szczęśliwy użytkownik Alfred nie mogę tego jednak powiedzieć na pewno.
Jari Keinänen

Ta część nauki jest ważna i zwiększa szybkość: wpisz nazwę pliku w centrum uwagi, a jeśli masz inne pliki, które dzielą pierwsze słowo (słowa), musisz uzupełnić nazwę, aby wszystko uporządkować. Alfred dowie się o plikach, które najczęściej otwierasz i wypchnie je na górę listy. Ten materiał do nauki (między innymi) powinien wystarczyć, aby zachęcić Alfreda do korzystania z reflektorów. Wypróbuj, przekonasz się, że jest całkiem przydatny.
Richard

4
FYI: On Snow Leopard Spotlight też się uczy. Moim największym hitem jest Photoshop i jest to również najlepszy wybór w kategorii Aplikacje.
mahalie

Tak, wiem, że Spotlight nauczył się w starszych wersjach systemu operacyjnego, ale z tego, co rozumiem, został on usunięty lub jest po prostu uszkodzony w Lion.
StephenCollins

Spotlight nie uczy się już. Od miesięcy piszę „pho”, a Photobooth jest najlepszym rezultatem od pierwszego dnia, mimo że za każdym razem wybieram Photoshop.
Wyprzedany działacz

6

Masz już kilka odpowiedzi w Internecie, na przykład tutaj lub tam .
Od dłuższego czasu osobiście używam Alfreda (+ opcjonalny powerpack) i nie mogę bez niego żyć. Jest (bardzo) szybki. Używam go do oczywistego (i wydajnego, jak wyjaśniono drummin) uruchamiania aplikacji, ale również wykonuję proste obliczenia, wyszukuję pliki (a następnie podejmuję działania na tych plikach, kopiuję, wysyłam e-mailem, otwieram, ...), uzyskuję definicję ze słownika. Polecam także iTunes, dodałem rozszerzenia do przeliczania walut, tworzenia .dmg itp.

Czy możesz to wszystko zrobić dzięki Spotlight? I tak trzymałem Spotlight na Alt + Space, ale nigdy więcej go nie użyłem;)

Jestem klawiszowcem i robię milion rzeczy w ciągu kilku sekund z Alfredem. Wyraźny wzrost wydajności.

PS: „osobowość zaklęcia” pomogła mi napisać to poprawnie w drugim zdaniu, angielski nie jest moim językiem ojczystym, wielka pomoc dla mnie ...;)


2

Alfred to nie tylko program uruchamiający aplikacje. Ma:
- Niestandardowe wyszukiwania, które według mnie są obecnie „niezbędne” dla programów uruchamiających aplikacje.
- Rozszerzenia (skrypt powłoki, skrypt Apple itp.).
- Globalny skrót
- kontroler iTunes
- itp ...

I wiele innych funkcji. Lepiej pobierz bezpłatną wersję podstawową i zacznij z niej korzystać.
Reflektor nie jest nigdzie w pobliżu.


1

Alfred i Launchbar to niesamowite narzędzia, które działają cały czas i zapewniają dodatkowe korzyści oraz integrację z aplikacjami, w przeciwieństwie do wyróżnienia.

Jeśli musisz tylko wyszukiwać pliki i aplikacje, a nie masz konkretnych powodów, dla których wyróżniony przez Apple reflektor nie spełnia twoich potrzeb, byłbym tu sprzeczny i powiedziałbym, nie dodawaj niczego do komputera Mac, który działa wszystkie czas i nie masz dobrego powodu, aby go dodać.

Kiedy wiesz, czego potrzebujesz, spójrz na narzędzia i wypróbuj takie, które Twoim zdaniem warto poświęcić na jazdę próbną.


-1

Nie zmieniłem się. Wygląda na to, że światło reflektorów działa dla mnie dobrze. Przechowuję dokument na komputerze i wyróżnia go reflektor. Chociaż byłoby fajnie, aby w centrum uwagi było wyszukiwanie w sieci jak alfred ?, to nie znaczy, że potrzebuję do tego celu całej aplikacji. a ponadto, większość największych rzeczy w alfred wymaga Plus lub około pięciu lub dziesięciu dolarów za to. Tak więc nie dostałem go, ponieważ nie wydaje się, aby użyteczność, jaką przynosi, była warta swojej ceny.


W dolnej części menu Spotlight znajduje się sekcja Wyszukiwania internetowe. Kliknij Wyszukaj w sieci dla ..., aby wyszukać.
Kirk McElhearn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.