Pasek menu zmienia kolor na czerwony na ekranie wtórnym


26

Niedawno zaktualizowałem system macOS High Sierra do niedawna i zauważyłem, że czasami po prawej stronie paska menu znajduje się czerwony pasek / tło, w pobliżu czas i ikony Siri. Dzieje się tak tylko na ekranach dodatkowych, a także nie na wszystkich obszarach roboczych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zniknie, jeśli zrobię aplikację na pełnym ekranie i wrócę do normy. Zauważyłem to także kilka razy na Sierra, ale było to bardzo rzadkie, a pasek był biały zamiast czerwonego. Czy to błąd w Metal / Metal 2?

PS: Dodatkowy wyświetlacz jest podłączony przez VGA.


Widziałem także ten problem kilka razy w High Sierra
bouke,

2
Przepraszamy - powinien to być komentarz, a nie odpowiedź. Mam to również w High Sierra, ale dzieje się to na głównym ekranie, a nie na drugim. Stworzenie aplikacji na pełny ekran, a następnie powrót do normalności to również moje rozwiązanie. iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2015 r.)
alfa

Zauważyłem to zachowanie na wielu komputerach Mac moich kolegów. Do tej pory nie znalazłem właściwej poprawki.
Basant Singh

Problem ten wydaje się, że już za chwilę, jak można zobaczyć tutaj . Mam to na Sierra. Zdarza się to tylko na pustych komputerach stacjonarnych na wyświetlaczach dodatkowych. Otwieranie i zamykanie okna Findera jest dla mnie rozwiązaniem.
sty

W tym tygodniu zaktualizowałem moją siatkówkę iMac do High Sierra i po raz pierwszy zobaczyłem czerwony pasek na ekranie głównym, kiedy utworzyłem nowego użytkownika i przełączyłem się na niego. Dołączony jest dodatkowy ekran o niskiej rozdzielczości, ale nie widziałem tam czerwonego paska.
emrys57

Odpowiedzi:


17

Doświadczyłem tego również na dodatkowym ekranie. Chociaż jest to jedynie obejście, mogę potwierdzić, że włączenie aplikacji w trybie pełnoekranowym na drugim ekranie zmusi system operacyjny do przerysowania paska menu.


1
tak, to działa, ale spotykam się z tym wiele razy dziennie. Teraz staje się denerwujące: /
Basant Singh,

Dziękuję Youtube. Nawet jeśli tylko odtwarzasz muzykę, nadal możesz przejść do pełnego ekranu z nieruchomym obrazem. :) Wow, to dziwny błąd, który początkowo był niepokojący. Jeśli na ekranie pojawił się błędny kolor, czerwony jest złym wyborem.
macetw

1

Najpierw uruchom ponownie komputer, a jeśli to nie zadziała, spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Zresetuj NVRAM / PRAM. http://support.apple.com/kb/PH18761 (powinien rozwiązać problem)

  2. Zresetuj SMC. Wybierz metodę „Jeśli baterii nie da się wyjąć”.

    https://support.apple.com/en-us/HT201295

  3. Uruchom w trybie awaryjnym. https://support.apple.com/kb/PH21875?locale=en_US

    W trybie awaryjnym kliknij przycisk „Uruchom ponownie” u dołu.


1
To naprawiło problem. Myślę, że w większości przypadków wystarczy pierwszy krok. Dzięki!
Basant Singh

AKTUALIZACJA: Nie naprawiono. Nadal stoi problem
Basant Singh

Zasadnicze, jeśli utworzysz całkowicie nowego użytkownika na swoim laptopie, a następnie zalogujesz się jako ten użytkownik, czy nadal występuje problem? Zakładam, że masz już wszystkie najnowsze aktualizacje OSX, prawda? Z powyższych kroków próbowałeś wykonać kroki 2 i 3? W którym roku / modelu jest Twój komputer?
sieć

Nie próbowałem z nowym użytkownikiem, to mój laptop w pracy, nie jestem pewien, czy to możliwe. Wypróbowałem wszystkie 3 opcje. Używam MacBooka Pro 2016 z TouchBarem. Mam wszystkie najnowsze aktualizacje. Uruchamianie systemu macOS 10.13.3
Basant Singh

1
Czy masz AppleCare? Jeśli tak, możesz spróbować skontaktować się z ich pomocą przez telefon lub czat, aby zobaczyć, jakie poprawki mogą ci zaoferować. Możesz też zabrać go do genialnego baru na trafny tego samego dnia lub zrobić online w wybranym dniu. Inną opcją może być uruchomienie wehikułu czasu i wykonanie kopii zapasowej laptopa, a następnie ponowna instalacja systemu operacyjnego, testowanie, a następnie przywracanie użytkownika, testowanie ponownie.
sieć

1

Zdarza mi się to również i próbowałem różnych wyświetlaczy podłączonych przez HDMI do HDMI, a także próbowałem Thunderport do HDMI.

Tymczasowe rozwiązanie, które zadziałało, to po prostu zmiana pozycji ekranu w ustawieniach> wyświetlanie> ustawienie.

Możesz spróbować, jeśli inne odpowiedzi nie działają.


0

NAPRAWIONY!! Wygląda na to, że problem został rozwiązany w systemie macOS 10.13.4 . Nie widziałem czerwonego paska menu od czasu aktualizacji.

Może Apple naprawiło problem.


1
Zakładam, że masz na myśli 10.13.4.
nekomatic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.