iOS 11: iPhone zawiesza się / wyłącza od czasu aktualizacji


2

Odkąd pojawił się iOS 11, mój iPhone 6s okresowo „zamarza” lub „wyłącza się”. Trudno to dokładnie wyrazić, ponieważ zazwyczaj widzę różne zachowania:

  • Telefon zawiesza się i nie odpowiada, ale jest nadal aktywny (np. Odtwarza muzykę). Ekran jest czarny, a przycisk blokady / odblokowania nie odpowiada. Najczęściej dzieje się to po jednokrotnym naciśnięciu przycisku blokady, po którym nie zareaguje na żądanie odblokowania.
  • Telefon nagle „zamyka się”. Odtwarzanie muzyki zostanie nagle przerwane, a połączenia Bluetooth, takie jak AirPods, zostaną utracone. Telefon jest albo całkowicie czarny, albo „graficzny czarny” z kołowrotkiem przez około 20–30 sekund. Nie wydaje się, aby było to pełne zamknięcie, ponieważ nie jest wymagane ponowne uruchomienie komputera (tzn. Logo Apple nie jest wyświetlane). Telefon powraca do ekranu blokady po czarnym ekranie lub obracającym się kole.

Należy zauważyć, że mój telefon ma opisane problemy z akumulatorem tutaj i tutaj , co oznacza, że ​​w systemie iOS 10 telefon nagle całkowicie umrzeć o 20%. Chociaż problem może być z pewnością związany z wadliwym akumulatorem, nie wydaje się być podobny, a te nowe wyłączenia występują także przy prawie całkowicie naładowanych akumulatorach.

Anecdotally, nie mam wiele do zgłoszenia, poza tym, że przycisk blokady wydaje się czasami powodować zamrożenie, ale jak wspomniano powyżej, zamykanie może się zdarzyć samodzielnie, bez żadnych szczególnych działań ze strony mnie (z wyjątkiem przesyłania strumieniowego muzyki).

Uwaga: Ten problem nie wystąpił w iOS 10 lub podobnych wersjach z tym samym telefonem.


Edytować: Nie zastąpiłem żadnej części iPhone'a, np. Nie używam ekranu zastępczego innej firmy. Aktualizacja iOS 11.0.3, która miała rozwiązać problemy związane z wymianą ekranów, nie pomogła.

Odpowiedzi:


2

W systemie iOS 11 pojawia się wiele problemów, szczególnie w przypadku iPhone'a 6S. Szybkie spojrzenie na Forum iFixit Answers przekona Cię o tym. Oczywiście to tylko niewielki procent wszystkich posiadaczy iPhone'a, więc to nie jest tak, że dzieje się pandemia. Jeśli ekran został w przeszłości zastąpiony ekranem nieoryginalnym, może to być źródłem problemu.

Ten blog słupek wyjaśnia:

Problem wydaje się być spowodowany przez sterownik oprogramowania IC Controller Touch, który jest osadzony w zespole wyświetlacza. Ekrany aftermarket produkowane z Hancai lub Tianma LCD z wykorzystaniem sterownika kopiowania Aichungjia (producenta Flex / IC) wydają się być niezgodne z iOS 11. Mówi się, że ten sterownik nie jest w stanie obsłużyć konfiguracji iOS, a tym samym wyłącza się i powoduje brak funkcji Touch. Ten problem nie dotyczy ekranów zamiennych OEM lub iPhone'a z serii Original 6 i iPhone 7.

Nie wierzę, że jest to związane z baterią, chociaż powinieneś to sprawdzić Oficjalna strona Apple aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do bezpłatnej wymiany baterii. Niestety, jest już za późno, aby przejść na iOS 10, ponieważ Apple przestało podpisywać te wersje.


Dzięki za wkład! W moim pytaniu zauważyłem, że nie zastąpiłem ekranu.
Winterflags

2
Widząc, jak nie możesz obniżyć wersji, wykonałbym kopię zapasową urządzenia i wykonał pełne przywracanie DFU. Spowoduje to wyczyszczenie telefonu i zainstalowanie świeżo pobranej wersji systemu iOS. Następnie sprawdź, czy nie zmieniło to sytuacji przed przywróceniem urządzenia za pomocą zapisanej kopii zapasowej.
Minho

Tak, dokładnie to, co poleciłem.
Melvin Jefferson

2

Właściwie nie jest za późno, aby przejść na iOS 10. Od teraz Apple nadal podpisuje iOS 10.3.3 dla iPhone 6S i niektórych starszych modeli . Zrobiłem to ostatniej nocy na moim 6S, ponieważ iOS 11 uczynił moją linię telefoniczną bezużyteczną.

Jak wspomina Minho, jest wiele problemów z iOS 11, więc zaczekam, aż Apple rozwiąże przynajmniej niektóre z nich przed ponowną aktualizacją.

Uwaga: Chciałem zrobić komentarz do odpowiedzi Minho, ale nie mam jeszcze wystarczającej reputacji.


1

Polecam ci dwie opcje:

  1. Aby zadzwonić do AppleCare i zlecić nam sprawdzenie i sprawdzenie, czy Twój telefon kwalifikuje się do naprawy / wymiany lub wymiany baterii, ponieważ zamarzanie jest często oznaką złego stanu baterii.

lub

  1. Utwórz kopię zapasową, a następnie przywróć iPhone'a.

Druga opcja, którą możesz wykonać samodzielnie, upewnij się, że masz kopię zapasową iCloud swojego iPhone'a, a następnie użyj iTunes na komputerze (Mac lub PC / Windows) i przywróć iPhone'a. Spowoduje to wymazanie całego telefonu (dlatego zaleca się utworzenie kopii zapasowej 1), a następnie zainstaluje system iOS 11 ze świeżą instalacją. Nie z warstwami łatek, które właśnie masz). Po zakończeniu przywracania, a iPhone powie „cześć”, możesz skonfigurować iPhone'a, a następnie przywrócić go z kopii zapasowej iCloud. To powinno pomóc w problemach z oprogramowaniem. Ostatecznie będziesz chciał to zrobić, zanim skontaktujesz się z Apple, ponieważ polecą Ci to pierwsze.

Po wykonaniu przywracania, jeśli problemy się utrzymają, zadzwoń do AppleCare i poinformuj ich o wszystkim, czego doświadczasz, a oni wyślą informacje do zespołu technicznego i sprawią, by zbadali go dalej, aby zobaczyć, co jest nie tak z iPhonem.


0

Wydaje się, że problem zniknął wraz z aktualizacją do systemu iOS 11.1.

Przypuszczalnie to konkretny problem to błąd wprowadzony w systemie iOS 11 wpływającym na niektóre urządzenia iPhone.

Jak stwierdzono w innych odpowiedziach, mogą wystąpić inne problemy z podobną diagnozą, które mogą wynikać z innych problemów, np. ekrany zamienne innych producentów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.