Jak odczytywać / zapisywać z / na zewnętrzny dysk twardy sformatowany w systemie NTFS na MacOS High Sierra?


2

Wraz z wprowadzeniem APFS w systemie MacOS High Sierra nie mogę czytać / zapisywać danych z / na mój zewnętrzny dysk twardy sformatowany w systemie plików NTFS. Potrzebuję tego przypadku, ponieważ regularnie przełączam się między systemem Windows i Mac, a zatem chcę zachować mój format dysku twardego jako NTFS. Wcześniej (w Sierra) korzystałem z bezpiecznika OSX na moim komputerze Mac do obsługi odczytu / zapisu NTFS, ale nie wydali żadnej aktualizacji dla APFS. Jakieś sugestie lub alternatywy, których mogę użyć do uzyskania odczytu / zapisu NTFS na APFS?


Wygląda na to, że jesteś trochę zdezorientowany tym, czym jest APFS. To tylko kolejny system plików, taki jak HFS + lub NTFS. Bezpiecznik OSX umożliwia pracę z systemami plików, których Apple nie obsługuje natywnie. Nie zamierzają dodawać obsługi APFS do Bezpiecznika OSX, ponieważ system operacyjny już go natywnie obsługuje. Której wersji Bezpiecznika OSX używasz? Ten działa idealnie z High Sierra. github.com/osxfuse/osxfuse/releases
Alistair McMillan

Och, bezpiecznik osx przestał działać, gdy tylko zaktualizuję do wysokiej sierry, spróbuję zainstalować od zera i zobaczę, czy działa. Dzięki za informację.
Ankit Jain,

FUSE przestał działać dla wszystkich w najnowszych wersjach macOS. Poczekaj na rozwiązanie tego problemu.
Parth Rudakia

Odpowiedzi:


1

ten sam problem, z którym się spotkałem: używam zewnętrznego dysku twardego WD Elements na moim MacBooku Pro, który jest obecnie w wersji 10.13.4. Z powodzeniem zainstalowałem FUSE, ale to nie działało dla mnie. Jeśli korzystasz z Seagate / WD Drive, możesz pobrać ich wersję oprogramowania Paragon, która jest dostępna bezpłatnie, ale działa tylko z dyskami ich marki.

Do napędów WD

Do napędów Seagate

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.