MacOS High Sierra: Wystąpił błąd podczas weryfikacji oprogramowania układowego


11

Mam komputer iMac z połowy 2011 r., Na którym obecnie działa MacOS 10.12 Sierra. To nie jest moja główna maszyna, ale chciałbym zainstalować na niej 10.13.

Aktualizacja rozpoczyna się dość płynnie, ale jeśli chodzi o ponowne uruchomienie, pojawia się następujący komunikat:

macOS nie mógł zostać zainstalowany na twoim komputerze Wystąpił błąd podczas weryfikacji oprogramowania.

Rozumiem, że mój komputer Mac jest na krawędzi, ale czytam, że każda maszyna obsługująca 10.12 będzie również obsługiwać 10.13

IMac działa z zewnętrznego dysku SSD z powodu problemu z płytą logiczną, więc wiem, że mam pewne problemy. IMac nie uruchamia się już z napędu wewnętrznego (lub rozpoznaje DVD), ale nadal działa inaczej.

Jednak wydaje się, że problemami nie jest inwazja faktycznego oprogramowania układowego , a iMac z radością działa w wersji 10.12.

Co oznacza ten komunikat i czy można go rozwiązać?


1
Musisz zdefiniować „problem z kartą logiczną”, ponieważ może to być przyczyną błędu
Steve Chambers

1
@SteveChambers Done. IMac nie uruchamia się z dysku wewnętrznego, a ja miałem dysk SSD, który zastąpił oryginalny dysk HD, wyjąłem i zamontowałem w zewnętrznej obudowie USB.
Manngo,

1
Więc jeśli dobrze rozumiem, jeśli podłączysz kompatybilny dysk do wewnętrznego portu SATA na komputerze Mac, nie zostanie on rozpoznany? Oznacza to, że jeden lub więcej komponentów na płycie systemowej jest „smażonych”. W zależności od tego, jakie są, mogą uniemożliwić weryfikację oprogramowania układowego. Regularne sprawdzanie oprogramowania układowego komputerów Mac to nowa funkcja High Sierra. Więc możesz utknąć w dniu 10.12
Steve Chambers

Odpowiedzi:


9

Apple wprowadził nowy system plików APFS w High Sierra. Łatwym rozwiązaniem jest sprawdzenie kopii zapasowej, a następnie skasowanie woluminu i uruchomienie instalatora na pustym / skasowanym głównym dysku pamięci.

Ponieważ APFS wymaga wsparcia z nowej wersji oprogramowania układowego, oprogramowanie układowe komputera Mac musi zostać zaktualizowane do najnowszej wersji podczas instalacji High Sierra.

Po pierwszym ponownym uruchomieniu instalator przygotowuje najnowszą wersję oprogramowania układowego, która jest odpowiednia dla twojego modelu Mac, na partycję systemową EFI twojego dysku głównego za pomocą polecenia błogosław . Następnie uruchom ponownie automatycznie i uruchom proces aktualizacji oprogramowania układowego. (oznaczony jako punkt A)

Po zakończeniu procesu aktualizacji (niezależnie od powodzenia lub niepowodzenia) instalator kontynuuje działanie. Dokładnie sprawdza wersję oprogramowania, aby upewnić się, że została pomyślnie zaktualizowana w poprzednim procesie (mianowicie punkt A). W rezultacie instalator dowiaduje się, że oprogramowanie układowe NIE jest wciąż najnowszą wersją. Dlatego zgłasza „Wystąpił błąd podczas weryfikacji oprogramowania układowego”. Tak, właśnie to widziałeś na ekranie.

Główną przyczyną awarii w punkcie A jest w twoim przypadku brak napędu wewnętrznego we wnęce głównej. Proces aktualizacji oprogramowania układowego rozpoznaje tylko ESP (partycję systemową EFI) podstawowego napędu wewnętrznego. Oznacza to, że proces aktualizacji został przerwany.

Może więc być konieczne uruchomienie podstawowego portu SATA i podłączenie do niego dysku. Mówi się, że przez większość czasu kabel dysku twardego jest niesprawny, a nie chipset. W takim przypadku prawdopodobnie można to naprawić w ciągu 20 USD, aby uzyskać zamiennik. I to był mój przypadek. :)


1
Świetna odpowiedź. Uwaga: aktualizacje oprogramowania wbudowane są w macOS i tak naprawdę nie wymagają APFS ani HFS + czas tutaj jest przypadkowy i nie ma związku z wszystkimi badaniami i doświadczeniem, które mam.
bmike

Jeśli OP nie może naprawić podstawowego portu SATA i zaktualizować oprogramowania układowego, zastanawiam się, czy mógłby on / ona zamiast tego użyć bootloadera Clover.
Wowfunhappy

5

Miałem ten sam problem, próbując zainstalować High Sierra na moim MacBooku Pro z końca 2011 roku, w którym zamieniłem jego mechaniczny dysk twardy na dysk SSD. Rozwiązaniem było pobranie najnowszej wersji instalatora High Sierra z App Store i uruchomienie go - jest to wersja 13.1.05w momencie pisania. Najpierw usuń istniejący instalator.

Ta wersja działała bez problemu po raz pierwszy, aktualizując oprogramowanie wewnętrzne komputera i instalując High Sierra.

Według anegdotycznych komentarzy w Internecie wydaje się, że Apple instaluje aktualizację oprogramowania układowego, a starsze wersje instalatora High Sierra działały tylko z określonymi konfiguracjami dysków. W moim przypadku spodziewam się, że narzędzie do sprawdzania oprogramowania układowego spodziewało się dysku twardego w tym urządzeniu, gdy jest to teraz dysk SSD.


To wydaje się mieć sens. W moim przypadku korzystam z najnowszego instalatora, ale mam także niestandardową konfigurację dysku. Naprawiłem wyrzucony MacBook Air, który nie miał dysku SSD, który był zbyt drogi, aby go wymienić, więc uruchamia się zewnętrzny dysk twardy USB 3. Nadal kończy się niepowodzeniem na etapie weryfikacji oprogramowania układowego.
hippietrail

To będzie nowa „czy zresetowałeś uprawnienia i zresetowałeś PRAM / NVRAM” dla macOS. Pobranie najnowszego instalatora z Mac App Store i uruchomienie instalatora podczas połączenia z Internetem zrobi wiele dobrych rzeczy, w tym sprawdzenie dysku, umieszczenie w kolejce niezbędnych aktualizacji oprogramowania, zarchiwizowanie i zainstalowanie systemu podstawowego, a następnie uruchomienie skryptu migracji . + a_lot_of_votes
bmike

3

Miałem ten sam problem na MacBooku Pro 17 ”(połowa 2010 r.). Okazuje się, że był to dysk SSD z rynku wtórnego, który zainstalowałem prawie od razu po jego zakupie. Na szczęście zachowałem oryginalny dysk twardy, a po kilkakrotnym wypróbowaniu najnowszego instalatora i ponownym uruchomieniu w trybie awaryjnym bez radości, po prostu wziąłem śrubokręt i tymczasowo włożyłem stary dysk twardy (są dobre przewodniki na ifixit.com ). Instalacja oryginalnego dysku twardego zakończyła się bez żadnych problemów, w tym aktualizacji oprogramowania układowego. Potem ponownie włożyłem dysk SSD i zainstalowałem Hugh Sierra bez żadnych problemów - ponieważ aktualizacja oprogramowania została już zakończona, wydaje się, że nie było już kontroli systemu, która mnie wcześniej potknęła.

Wielkie dzięki za pomocne odpowiedzi. Nawiasem mówiąc, mam również komputer iMac z końca 2009 roku, w którym oryginalny dysk twardy został wymieniony (awaria dysku - nawet tego samego producenta), a dysk SSD zajmuje wnękę napędu optycznego. W przeciwieństwie do mojego MacBooka Pro aktualizacja zakończyła się bez problemów na iMacu. To pasuje do problemu związanego z podstawowym portem SATA.


2

Mam wrażenie, że problem z płytą logiczną powoduje ten błąd.

W końcu postanowiłem skorzystać z faktu, że główny dysk jest zewnętrzny i podłączyć go do mojego nowszego iMaca. Stamtąd mogłem uruchomić komputer z zewnętrznego dysku i pomyślnie zainstalować High Sierra.

Nie poszło idealnie gładko. Gdy Mac chce zrestartować się w ramach instalacji, musiałem przekonać do ponownego uruchomienia z dysku zewnętrznego, który nie był tak niezawodny, jak się spodziewałem. Mam również dodatkową partycję jako kopię zapasową, co komplikuje sprawy. Gdy skończyłem, musiałem przekonać nowego Maca do uruchomienia z właściwej partycji wewnętrznej.

Niemniej jednak mogłem ponownie podłączyć dysk zewnętrzny do starego komputera Mac i od tego czasu działa dobrze. Od tego czasu udało mi się nawet zainstalować niewielkie aktualizacje.


1

W moim przypadku zamontowałem partycję EFI tylko po to, aby przekonać się, że jest pełna i nie ma już więcej miejsca. Nic dziwnego, że App Store wielokrotnie przypominał mi o aktualizacji oprogramowania po kliknięciu aktualizacji raz za razem (aktualizacja musi się nie powieść, a App Store nie poinformował mnie o tym). Wyczyściłem niepotrzebną zawartość z partycji EFI i wtedy wszystko jest w porządku. Błąd zniknął i pomyślnie zaktualizowałem do Mojave.


0

Podczas instalowania wysokiej wersji miałem błąd informujący, że nie można zweryfikować oprogramowania układowego.

Zrobił to:

diskutil verify disk0
diskutil repair disk0

Gdy zostaniesz poproszony o usunięcie, powiedz tak.

Następnie uruchom ponownie instalator High Sierra.

Działa to dla mnie, ponieważ nie mogłem ręcznie zaktualizować oprogramowania układowego na moim MacBooku (połowa 2010 r.).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.