Aplikacja MBP Zużycie baterii i prędkość ładowania?


3

Chciałbym wiedzieć, czy istnieje aplikacja, która pokazuje, jak szybko (ile watów) MBP zużywa i jak szybko się ładuje (waty i napięcie).

Wiem, że istnieje, Activity Monitorale pokazuje tylko to Energy Impact, co nie przekłada się na Watts.

15-calowy model ma baterię 76 Wh, a ładowarka 87 W. Prawidłowe jest stwierdzenie, że jeśli ładuję 0% MBP baterii, gdy jest ona wyłączona, powinno to zająć nieco mniej niż 1 godzinę? Także jeśli ją ładuję z moimi ładowarkami do smartfonów, które wytwarzają maks. 18 W (QC2 i QC3), czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy ładuje się z pełną mocą (i napięciem / natężeniem)?

Odpowiedzi:


2

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypróbowanie CoconutBattery . Dostarcza całą masę informacji, które okażą się przydatne, a z pamięci obejmuje zarówno rozładowywanie, jak i ładowanie pomiarami w watach!

Jeśli chodzi o inne pytania, naprawdę najlepiej zadać jedno pytanie na pytanie, nawet jeśli mogą być powiązane. Jednak w skrócie:

  • Nie, nie można zakładać, że zasilacz USB-C o mocy 87 W naładuje akumulator o mocy 76 W w czasie krótszym niż godzina. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na czas ładowania, i zazwyczaj oznacza to, że będziesz czekać dłużej niż godzinę. Jednak teoretycznie i w najlepszym przypadku (np. Twój MBP jest wyłączony, a ładowarka pracuje przy optymalnych 20,2 V i 4,3 A i nie ma absolutnie żadnej utraty wydajności), teoretycznie można go w pełni naładować w ciągu około 52 minut. Jeśli założymy ten sam scenariusz, ale z typową utratą wydajności wynoszącą 20%, ładowanie akumulatora zajmie trochę więcej niż godzinę (dokładnie 63 minuty). Oczywiście w prawdziwym życiu może na to wpływać wiele czynników.
  • Nie polecam używania ładowarki do smartfona do ładowania twojego MBP. Tak, w niektórych przypadkach będzie to działać, w wielu nie. Jednak chociaż może to być jednorazowe, ponieważ zapomniałeś ładowarki MBP, nie polecam robić tego na bieżąco. Ostatecznie najprawdopodobniej uszkodzi ładowarkę do smartfona, choć będzie to zależeć od jego jakości i wyglądu.

UWAGA: Obliczenia zastosowane w mojej odpowiedzi zakładają 15-calowy MacBook Pro 2016 lub 2017.


Podziękować! Świetna aplikacja! Tylko 2 wątpliwości. Czy Wh nie jest miarą W wytworzoną w ciągu 1 godziny? Oczekuję, że w najlepszym przypadku ładowanie akumulatora nastąpi w ciągu 1 godziny, jeśli sam się nie reguluje samoczynnie, redukując stosowane napięcie. Druga wątpliwość: dlaczego spowoduje to uszkodzenie ładowarki? A dlaczego nie bateria MBP?
Andrea Bergonzo,

Okay, zredagowałem swoją odpowiedź, gdy zdałem sobie sprawę, że sposób, w jaki została sformułowana, był trochę dwuznaczny, jeśli chodzi o twoje pierwsze wątpliwości. Przepraszamy za to. Mam nadzieję, że moja aktualizacja z niektórymi obliczeniami zaspokoi twoją ciekawość. :) Jeśli chodzi o twoje drugie wątpliwości, problem polega na tym, że istnieje mnóstwo ładowarek, których można użyć do ładowania MacBooka Pro 2016/17 i nikt nie jest w stanie udzielić ostatecznej odpowiedzi bez konkretnych szczegółów.
Monomeeth

Jednak moje ogólne obserwacje z życia są takie, że przedłużone użytkowanie ładowarki, która zapewnia znacznie niższy prąd niż wymagany do naładowania określonego akumulatora, ostatecznie spowoduje uszkodzenie ładowarki. To nie dzieje się z dnia na dzień. Na przykład widziałem użytkowników, którzy zgubili / uszkodzili oryginalną ładowarkę, a następnie używali ładowarki smartfona wyłącznie do ładowania laptopa. Wszystko wydaje się w porządku (z wyjątkiem tego, że ładowanie zajmuje dużo dłużej), ale przewijanie do przodu o kilka miesięcy lub dłużej, a ładowarka zginęła. Oczywiście, używanie go tylko sporadycznie będzie oznaczać różne wyniki.
Monomeeth

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia! Będę używał ładowarki do smartfona tylko od czasu do czasu, ale byłem ciekaw, dlaczego to on uszkadza ładowarkę, a nie akumulator MBP. Może możesz wskazać mi odpowiednią podstronę SE, na której mogę zadać to pytanie?
Andrea Bergonzo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.