Jak mogę przerwać instalację High Sierra?


9

Jestem teraz w Sierra i rozpocząłem konfigurację High Sierra z AppStore. Otworzyłem już instalator i przeszedłem wszystkie kroki i pojawia się komunikat „Uruchom ponownie, aby zainstalować”.

Problem polega na tym, że zdałem sobie sprawę, że nie mogę teraz zaktualizować, ponieważ niektóre aplikacje korporacyjne związane z pracą nie obsługują nowej wersji. Czy istnieje sposób, aby przerwać instalację na tym etapie? Mam ochotę siedzieć na bombie zegarowej - kiedy uruchomię ponownie, będę miał wiele problemów z materiałami korporacyjnymi.

Odpowiedzi:


10

Powinieneś być w stanie bezpiecznie przerwać instalację. Zamknij instalator bez ponownego uruchamiania. Następnie otwórz Terminal.app i usuń folder instalatora (SIP musi być wyłączony, aby usunąć wszystko - większość plików i folderów jest jednak usuwana, nawet gdy SIP jest włączony !):

sudo rm -Rf /macOS\ Install\ Data

Następnie wejdź

sudo systemsetup -setstartupdisk /System/Library/CoreServices

Szybkie skanowanie ujawniło, że jedynym zainstalowanym / wymienionym plikiem / pakietem (z wyjątkiem niektórych potwierdzeń) jest /System/Library/CoreServices/MRT.app

Jego wersja to 1.23. Oryginalna wersja pliku w systemie macOS Sierra to 1.22. MRT to (Apple) narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania.


Jeśli SIP jest włączony, zalecam wykonanie powyższych kroków. Następnie natychmiast uruchom system w trybie odzyskiwania i wyłącz SIP . Następnie uruchom ponownie komputer, otwierając Start Up Prefs i wybierając główny wolumin . Usuń resztki folderu instalacyjnego macOS (co powinno być teraz możliwe).

Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania i ponownie włącz SIP. Uruchom ponownie do głównego woluminu.


Najwyraźniej MRT.app Sierra nie jest dostępny w żadnym aktualizatorze Sierra Combo. Będziesz musiał go wyodrębnić i ponownie zainstalować za pomocą Pacifist i najnowszego instalatora macOS Sierra.

MRT.app High Sierra może również działać w Sierra; więc nie jest jasne, czy instalacja oryginalnej wersji jest naprawdę wymagana.


Hmm .. Nie pozwala mi usunąć folderu instalacyjnego:$ sudo rm -Rf /macOS\ Install\ Data Password: rm: /macOS Install Data/Locked Files/Boot Files: Operation not permitted rm: /macOS Install Data/Locked Files/cleanup_installer: Operation not permitted rm: /macOS Install Data/Locked Files: Operation not permitted rm: /macOS Install Data: Operation not permitted
Losted

Nieważne. Wygląda na to, że nawet folder nie został usunięty, jego zawartość została pomyślnie usunięta. Jedynym wyjątkiem jest zawartość plików zablokowanych. Czy można je tam zostawić?
Zagubiony

Ugh .. Wygląda na to, że mam włączony SIP
Losted

Dziękuję Ci. Wygląda na to, że nie wpłynęło to na moją MRT.app (data ostatniej modyfikacji została ustawiona na datę tydzień temu. Życzę powodzenia - spróbuję zrestartować się w trybie odzyskiwania i nie wyzwoli żadnej aktywności aktualizacyjnej
Losted

Ok. Zepsułem się i nie udało mi się zalogować w trybie odzyskiwania. Ale twoja metoda nadal działała i aktualizacja nie została uruchomiona nawet z resztkami w folderze instalacyjnym. Dziękuję raz jeszcze!
Zagubiony
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.