Czy Apple AirPods mają opóźnienie audio z powodu Bluetooth?


13

Jeśli jest to piosenka, która jest opóźniona o 0,5 lub 1 sekundę, to naprawdę nie ma znaczenia. Próbuję się dowiedzieć o grach i filmach. Jeśli występuje opóźnienie audio o 0,5 sekundy, w przypadku filmów (filmów lub YouTube'a, jeśli wideo / audio nie jest zsynchronizowane) lub gier, może to być większy problem.

Odpowiedzi:


12

Muzyka i filmy nie budzą żadnych obaw, ponieważ system kompensuje opóźnienie audio. To samo dotyczy wielu gier, o ile ścieżki wizualne i audio rozpoczynają się w tym samym czasie (buforowanie wystarczającej ilości treści dla każdej z nich, a następnie nadzieja, że ​​dostarczanie / tworzenie nowej zawartości może zapobiec opróżnieniu bufora).

Mówiąc technicznie, prawa fizyki i ograniczona moc obliczeniowa procesora / układów, które kodują / dekodują dźwięk, zapewniają opóźnienie - ale nie jest to rzędu sekundy. Subiektywnie nie stanowi to dla mnie problemu, dopóki nie użyję airplay / WiFi, a nawet wtedy jest okropne, ale opóźnienie jest zauważalne. Ale nie mogę też kłócić się, czy ktoś ma subiektywnie różne doświadczenia i opóźnienie nie jest dla nich do zaakceptowania.

Kodek i strumień układów Bluetooth oznacza, że ​​dźwięk musi być buforowany, kodowany, przesyłany, dekodowany, a następnie przesyłany przez wzmacniacz.

Było kilka fajnych prób naukowego zmierzenia tego - http://stephencoyle.net/airpods/

Surowe dane wskazują, że zmierzone opóźnienie słuchawek przewodowych wynosi około 85 ms, a AirPods około 256 ms. Moje osobiste wrażenie jest takie, że AirPods są bardziej w zakresie 120 ms opóźnienia i prawie równoważne przewodowym słuchawkom. Jestem też całkiem pewien, że Apple koryguje odtwarzanie wideo, jeśli korzystasz z interfejsu API, ponieważ nigdy nie miałem wrażenia, że ​​filmy opóźniają się przy zmianie AirPods na EarPods iz powrotem na urządzeniach Apple i urządzeniach audio Apple.

Ten sam rodzaj synchronizacji ma miejsce w przypadku konfiguracji HomePod, w której synchronizacja i przesunięcie w milisekundach będzie używane do synchronizacji i fazowania dźwięków dla wielu głośników odtwarzających bluetooth rozmieszczonych w pokoju, ale jest to o wiele łatwiejsze zadanie, w którym można buforować wszystkie dźwięki a następnie odtwarzać opóźnione i idealnie zsynchronizowane z fazą fal dźwiękowych - w przeciwieństwie do interfejsu audio o niskim opóźnieniu.

Będziesz potrzebował niestandardowego sprzętu do tego, takiego jak linia monitorów Universal Audio Arrow, jeśli wykonujesz pomiary na żywo lub wykonujesz pomiary w milisekundach.

Jedynym przypadkiem, w którym postrzegałem lag jako uzasadniony problem, są muzycy z potrzebami w ułamku sekundy lub naukowe aplikacje pomiarowe. Słyszałem także, że AirPods i iPhone'y potrzebują przywracania, jeśli utkną lub jakiś proces działa w amoku i w inny sposób spowalnia przetwarzanie dźwięku.


2
Dodając do odpowiedzi bmike, nie są to tylko urządzenia Apple i AirPods. Wszystkie urządzenia Bluetooth mają opóźnienie, a zarówno urządzenia z systemem iOS, jak i Android będą próbowały je naprawić podczas oglądania filmu.
Kevin

1
Dodam, że pojawia się ostrzeżenie o opóźnieniu w GarageBand, gdy AirPods są używane. Nawet Apple to potwierdza!
Matthieu Riegler,

1
Jestem ciekawy, jak obliczono opóźnienie 85 ms przewodowych słuchawek. Spodziewałbym się, że numer przewodowy będzie znacznie niższy - prawdopodobnie pojedyncze cyfry. 85 ms byłoby straszne dla gier rytmicznych, które mogą mieć okna taktowania tak małe jak 15 ms.
Wowfunhappy

@bike Przy okazji, nie sądzę, żeby ograniczało to „prawo fizyki”. Fala elektromagnetyczna może poruszać się szybciej niż sygnał elektryczny w metalowym drucie. Myślę, że jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Bluetooth nie chce mieć „przerw” w dźwięku, gdy osoba się porusza, a następnie brakuje 0,2 sekundy dźwięku, więc dźwięk jest buforowany przez, powiedzmy, 0,5 sekundy lub 0,7 sekundy, więc gdy sygnał zostaje utracony na ułamek sekundy, dźwięk w buforze może nadrobić zaległości i zapewnić ciągły dźwięk.
nonpolarity

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​aplikacja YouTube ma zauważalne opóźnienie audio przez Bluetooth. Strona YouTube w Safari była jednak zsynchronizowana.
Stevoisiak

4

Tak, mają opóźnienie, tak jak opóźnienie w tradycyjnych słuchawkach (choć praktycznie niezauważalne). Jest to spowodowane zarówno konwersją cyfrowo-analogową, jak i zmiennym czasem potrzebnym do przesłania sygnału i wszelkimi występującymi zakłóceniami.

Jeśli podczas odtwarzania wideo używasz słuchawek Bluetooth (Airpods lub w inny sposób), Apple i większość producentów dostosowuje dźwięk na podstawie opóźnienia, aby pozostały zsynchronizowane. Buforują również cały dźwięk z wyprzedzeniem o określoną ilość (jeśli to możliwe), aby poradzić sobie z niewielkimi niezgodnościami w połączeniu.

Zakładając, że aplikacja korzysta z natywnej obsługi Apple, wbudowana jest korekta opóźnień. Za każdym razem, gdy zobaczysz odtwarzacz wideo w stylu iOS lub macOS, nie musisz się martwić. Aplikacje z własnymi niestandardowymi odtwarzaczami będą musiały poradzić sobie z tym bardziej ręcznie, dlatego nie jest gwarantowana obsługa. (np. YouTube na Macu w macOS ma ledwo zauważalne opóźnienie audio).

Niestety w grach nie ma nic, co mogliby zrobić, aby poprawić synchronizację. Chociaż prawdopodobnie masz urządzenie bezpośrednio przed sobą, jesteś w idealnej pozycji, aby ograniczyć wszelkie opóźnienia. W tym momencie wielkość opóźnienia zależy od urządzeń i odległości / zakłóceń (które zgodnie z odpowiedzią @ bmike są dość niskie dla AirPods).


5
RE: „Tak, mają opóźnienie, tak jak tradycyjne słuchawki mają opóźnienie” - to po prostu nieprawda. Tradycyjne słuchawki nie wprowadzają dosłownie żadnych opóźnień, podczas gdy airpody dodają do miksu dodatkowe> 200 ms; patrz stephencoyle.net/AirPods
Romwell

Jeśli przeczytasz odpowiedź ... „(choć praktycznie niezauważalny). Jest to spowodowane zarówno konwersją cyfrowo-analogową, jak i zmiennym czasem potrzebnym do przesłania sygnału i wszelkimi występującymi zakłóceniami”. Wszystko ma opóźnienie. Nawet jeśli tego nie zauważysz.
NoLongerContributingToSE

1
Przeczytaj także opublikowany artykuł: „Urządzenia Bluetooth, które testowałem ostatnim razem, miały około 3
krotnie większe

4
Aby to wyjaśnić: 1) Tradycyjne słuchawki nie wprowadzają ŻADNEGO mierzalnego opóźnienia między gniazdem słuchawkowym a uchem. 2) Oczywiście, istnieje opóźnienie od źródła dźwięku (oprogramowania) do gniazda słuchawkowego, nie o tym tutaj mówimy. 3) AirPods, podobnie jak każde urządzenie Bluetooth, dodaje dodatkowe opóźnienie do ścieżki sygnału - nie można powiedzieć, że są one „tak jak” tradycyjne słuchawki, ponieważ tradycyjne słuchawki same nie zwiększają opóźnienia, ale AirPods to robi. 4) Aby wyjaśnić, przez „tradycyjne” słuchawki mam na myśli słuchawki przewodowe podłączone do gniazda słuchawkowego.
Romwell,

4
I niezależnie od wszystkich dyskusji teoretycznych, słuchawki przewodowe vs. AirPods mają bardzo, bardzo, bardzo zauważalną różnicę w oprogramowaniu takim jak studio FL: wirtualny fortepian nie jest odtwarzany w AirPods, ale jest częściowo użyteczny z wbudowanymi głośnikami / słuchawkami. Naprawdę jesteśmy na tej samej stronie, jeśli chodzi o technologię, ale inni mogą wprowadzać w błąd, gdy czytają, że opóźnienie AirPods jest „podobne” do wszystkiego, co ma przewody. Nie jest.
Romwell

1

Zauważalne opóźnienie przy korzystaniu z połączeń telefonicznych.

Oglądanie filmów na YouTube i co nie jest w porządku, czasami z niewielkim opóźnieniem ruchu warg przy słyszalnym dźwięku. To denerwujące, ale mniej krytyczne niż poniższe.

Podczas wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą Airpods na iPhonie (w moim przypadku X), zauważalne jest opóźnienie między tym, co mówisz, a tym, kiedy odbiornik je słyszy. Więcej niż to, do czego zwykle przyzwyczajasz się w przypadku innych słuchawek lub wbudowanej słuchawki.

Inni mogą tego nie zauważyć, ale jest to dla mnie bardzo oczywiste. Ta luka ciszy między tym, co mówisz, a tym, co słyszą, jest przyczyną wielu niezręcznych rozmów, w których czujesz, że ciągle odcinasz drugą osobę. Zaczynasz mówić, ale przez ułamek sekundy słyszą ciszę, co wystarczy, by kontynuować zdanie. Wtedy twój głos wchodzi i przestają. I tak dalej.

Kiedyś korzystałem ze słuchawek B&O z gniazdem 3,5 mm w starym iPhonie 6, ale od czasu „uaktualnienia” do iPhone'a Xs, który nie ma gniazda 3,5 mm, jestem „zmuszony” do korzystania z Airpods przez Bluetooth ( chyba że kupię adapter Lightning na 3,5 mm).

To dla mnie duży krok wstecz w jakości. Nie jestem pewien, czy inne słuchawki Bluetooth poradzą sobie z tym lepiej, ale jeśli własne Airpody firmy Apple nie mogą tego zrobić bez zauważalnego opóźnienia, wątpię, aby inni byli lepsi.

Ciekawe, czy inni doświadczyli tego samego i czy jest to również odczuwalne.


1
Upewnij się, że sprawdziłeś, czy nie występują zakłócenia i nieprawidłowe działanie urządzenia - rozmawiam godzinami w AirPods przez Skype / WebEx / VOIP / połączenia komórkowe / FaceTime / FaceTime audio i nie ma dla mnie żadnych opóźnień w porównaniu do połączeń przewodowych. Nie twierdzę, że nie widzisz opóźnienia - po prostu, że może to nie być AirPods.
bmike

@bike Ciekawe. Jest to dla mnie zdecydowanie zauważalne. A iPhone jest tylko 2-3 stopy od mojej głowy. Używam klawiatury i myszy Magic Wireless, które również korzystają z Bluetooth. Może to spowodowałoby zakłócenia, ale pomyślałbyś, że to scenariusz, dla którego przetestowali.
Joshua Pinter,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.