Dlaczego mam dwóch użytkowników-gości?


8

Martwię się trochę o system macOS (10.13 High Sierra) zainstalowany na moim komputerze. Uruchomiłem ponownie komputer, ponieważ źle działał z Przypomnieniami (wylogowałem się i zalogowałem do iCloud, aby sprawdzić, czy Continuity zacznie ponownie działać i spowodowało pewne problemy). Kiedy pojawiło się okno logowania, zobaczyłem gościa, którego wcześniej dezaktywowałem. Następnie zalogowałem się i nadal było wyłączone. Włączyłem go i uruchomiłem ponownie, a teraz mam dwóch użytkowników-gości ... tylko ten po lewej stronie prosi o hasło. Mogłem zostać zhakowany, choć nie wiem ...

Niektóre ewentualnie powiązane informacje:

 • Zainstalowałem Macports (ponownie zainstalowany do najnowszej wersji)
 • Zainstalowałem gnupg za pomocą Macports
 • Uruchomiłem geth (klient Ethereum) (bez sudo)
 • Grałem z iCloud (wyloguj się i zaloguj)
 • Mój HD jest szyfrowany, więc loguję się przed uruchomieniem

Dwóch użytkowników gości

Edytuj 2017-10-06 14:23:36 :

 • Wyłączyłem Firevault, kliknąłem przycisk i nie było odwrotu.
 • Zainstalowałem aktualizację „macOS High Sierra 10.13 (17A405)” ( link )
 • Zrestartowałem się i zniknęło logowanie wielu użytkowników
 • Włączyłem Znajdź mój komputer Mac i uruchomiłem ponownie ... podwójne, nie, potrójne (moje własne konto + 2 inne) dane logowania były tam, ale to, co widzę, jest nieco inne.

Jeden użytkownik gościa, a teraz inny ... użytkownik

Edytuj 2017-10-06 16:07:34 :

 • Udało mi się ukryć opcję logowania „Inne ...”, wyłączając login roota (Preferencje systemowe-> Użytkownicy i grupy-> Odblokuj (lewy dolny róg) -> Opcje logowania-> Dołącz-> Otwórz narzędzie do katalogowania-> w katalogu Narzędzie odblokowania (lewy dolny róg) -> W menu edycji wybierz Wyłącz root użytkownika
 • Po włączeniu użytkownika-gościa użytkownik root zostaje włączony.
 • Podczas korzystania z użytkownika-gościa, a następnie wylogowywania, komputer zawiesza się na czarnym ekranie ze wskaźnikiem.

Czarny ekran ze wskaźnikiem


2
nie jest to rozwiązanie, ale czy zastanawiałeś się nad utworzeniem kopii zapasowej danych i po prostu zaczynasz od zera, tj.> uruchamiasz w celu odzyskania i ponownej instalacji. to brzmi dziwnie, nie wiem, czy ufałbym temu bez formatowania.
Rostol,

Mam ten sam problem. Teraz mogę usunąć użytkownika-gościa i użytkownika root, ale problem zawieszania się i czarnego ekranu po uśpieniu komputera Mac nadal istnieje . Po naciśnięciu dowolnego przycisku ekran włącza się i wskaźnik pojawia się na sekundę, a następnie natychmiast się wyłącza. Czasami ekran ma zniekształcony kolor (teraz i nawet zanim wystąpi problem z zamrażaniem). Myślę, że to może być problem, Apple stworzone dla High Sierra :-( Przywrócę kopię zapasową 2 dni temu, a następnie dam ci znać, czy to działa. Jeśli ktoś wie, jak to naprawić, proszę o pomoc! Dzięki.
bskienhvqy

Odpowiedzi:


2

Konto gościa z odpowiednim obrazem to konto systemu operacyjnego - możesz je usunąć z ekranu startowego FileVault za pomocą tego polecenia.

Wpisz następujące polecenie w terminalu:

sudo fdesetup remove -user Guest

To konto gościa wciąż istnieje, ale to nie jest to, które pochodzi z Find My Mac i FileVault - to jest to z podejrzaną sylwetką - możesz to wyłączyć, wyłączając Find My Mac lub przechodząc do panelu preferencji kont użytkowników w preferencjach systemowych i wybierając preferowaną konfigurację konta gościa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To faktycznie działa. fdesetup to narzędzie do konfiguracji przechowalni plików wiersza poleceń, a wspomniane polecenie usuwa użytkownika „Gość” z przechowalni plików. Po uruchomieniu polecenia konto gościa ze zniekształconą ikoną zniknęło.
FelixRabe

1

To jest błąd. Mam ten sam problem z High Sierra i ikona też jest zepsuta. MacOS ma dwa typy użytkowników-gości:

 • Rzeczywiste (ale ograniczone) konto użytkownika.
  Może uzyskiwać dostęp do plików i aplikacji, więc nie można go używać na zaszyfrowanym dysku.
 • Specjalny tryb, w którym komputer uruchamia się ponownie.
  Może korzystać tylko z Safari.

Z jakiegoś powodu konto użytkownika gościa pojawia się na ekranie logowania, nawet jeśli nie można się zalogować z powodu szyfrowania.

Właśnie usunąłem konto gościa i nie jest już wyświetlane:

 • Otwórz aplikację Terminal
 • Wklej ten tekst:

  sudo dscl . delete /Users/Guest

 • Wpisz hasło administratora i naciśnij klawisz Enter


Dzięki za odpowiedź. Czy masz link, który mówi, że to błąd? Czy jest raport o błędzie?
loco.loop

Zrobiłem ponowną instalację, a ten błąd zniknął ... to może nie być błąd, ale myślę, że nadal przeszkadzałoby mi to, że nie wykonałem czystej instalacji, wiedząc, że to poszło źle i nie wiedząc, dlaczego ...
loco.loop

0

Przynajmniej w wersji 10.13.2 odkryłem, że wyłączenie konta gościa z Preferencji systemowych, ponowne uruchomienie, a następnie ponowne włączenie to załatwia sprawę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.