Jak ominąć ostrzeżenia „to połączenie nie jest prywatne” podczas safari?


12

Robię prace rozwojowe. Mamy sprzęt testowy, który korzysta z samodzielnie wygenerowanego certyfikatu SSL. Kiedy próbuję przeglądać sprzęt w naszym laboratorium, pojawia się błąd, że „to połączenie nie jest prywatne”. Jednak jedyne 2 dostępne opcje to „Pokaż szczegóły” i „Wróć”.

Pokaż szczegóły pozwala mi tylko spojrzeć na informacje na certyfikacie, które pokazują wszystkie oczekiwane szczegóły z podpisem własnym.

Nie ma sposobu, aby powiedzieć safari, aby potwierdziło błąd i kontynuowało. Przynajmniej nie oczywiście. Jak ominąć ten błąd i kontynuować? Używam safari 11 na sierra OS X.


3
Czy Twój użytkownik jest administratorem w systemie MacOS? Miałem szczęście, wprowadzając hasło do przechowywania niezaufanego certyfikatu w pęku kluczy, a następnie ręcznie oznaczając go jako zaufany, jeśli Safari nie zrobi tego automatycznie podczas przeglądania strony.
bmike

Odpowiedzi:


14

Naciśnij „Pokaż szczegóły”, a następnie naciśnij „odwiedź tę stronę internetową” na przycisku i „wyskakuj stronę internetową” z wyskakującego okienka.

Uwaga: jeśli problem nadal występuje po zainstalowaniu certyfikatu, spróbuj edytować w aplikacji dostępu do pęku kluczy: zlokalizuj właśnie zainstalowany certyfikat i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć certyfikat, rozwiń „Zaufanie” i zmień „Podczas korzystania z tego certyfikatu” opcja „Zawsze ufaj”, zamknij go i odśwież stronę, powinna działać.


3
Jasna cholera, to było oczywiste. Ale zupełnie nie oczywiste. Sposób, w jaki został sformułowany, myślałem, że „odwiedź tę stronę” zabierze mnie na jakąś stronę informacyjną o tym, jak zły hax0rz próbuje mnie zdobyć. Wielkie dzięki, doceniam fikcyjny czek :-)
Matthew

3
Mam ten sam problem, ale kiedy pokazuję szczegóły i pozwalam, po prostu wraca do tej samej strony, w kółko. Jest to lokalny link do mojego serwera Synology NAS. Cert jest przez letsencypt. Jak dotąd wszystko wewnętrzne.
brinkdad

1
Firma Apple zmieniła teraz to zachowanie i prosi o uwierzytelnienie, aby móc przechowywać certyfikat w Twoim sklepie jako zaufany, zanim pozwoli ci przejść do witryny. Nie chcę tego robić. Chcę tylko zignorować ostrzeżenie i kontynuować. Nie chcę zaśmiecać mojego sklepu mnóstwem podpisanych przez siebie certyfikatów, których nie poznam ani nie będę obchodził. Chrome nadal pozwala to zrobić. Safari NAPRAWDĘ potrzebuje ustawienia, aby ponownie włączyć to zachowanie.
David Krider

„Pokaż szczegóły” nic nie robi
William Entriken

Tryb prywatnego przeglądania @davidkrider ominie uwierzytelnianie certyfikatu.
ankii

3

Dla tych, którzy mają problem z wielokrotnym ładowaniem strony ostrzegawczej, na przykład @brinkdad, sprawdź szczegóły certyfikatu na stronie, a następnie otwórz Dostęp do pęku kluczy i znajdź certyfikat i usuń go. Odśwież stronę i i tak przejdź do strony. To powinno zainstalować poprawny certyfikat, aby umożliwić ci dostęp do strony internetowej.


Chciałem tylko powiedzieć, że to była dla mnie poprawka. Używam minikubei przebudowałem swoje środowisko; najwyraźniej stary certyfikat wciąż był w moim pęku kluczy i spowodował, że nieskończona pętla „odwiedź tę stronę” nie działa. Usunięcie minikubecertyfikatu w Keychain Access, a następnie ponowne odwiedziny naprawiło go dla mnie.
geerlingguy

3

Przekonałem się, że po usunięciu certyfikatu, a następnie otwarciu prywatnej karty Safari i kontynuowaniu pracy działało. Po uruchomieniu na prywatnej karcie Safari powinien również działać na zwykłej karcie.


Próbowałem tego i chociaż mogłem dostać się na stronę w trybie prywatnym, wciąż jestem w pętli @brinkdad na nieprywatnych kartach.
Matt Hovey

Próbowałem wszystkich wspomnianych tu hacków pęku kluczy, ale dopóki nie wypróbowałem trybu prywatnego, wszystko działało. Dziwne, ale dzięki!
Hampden123

3

Wypróbowałem wszystkie odpowiedzi tutaj i nadal byłem w nieskończonej pętli opisanej przez @brinkdad. W końcu udało mi się przejść do Keychain Access, znaleźć certyfikat, kliknąć prawym przyciskiem myszy Uzyskaj informacje, rozwinąć Zaufanie, zmienić opcję „Podczas korzystania z tego certyfikatu” z „Niestandardowy” na „Zawsze ufaj”.

Ustawienia zaufania pve cert


1

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Safari działa dobrze, dopóki nie zacznie tego robić. Dowiedziałem się, że gdy się zacznie, prawie żadna strona, którą odwiedzam, nie jest „zatwierdzona”. Nie zamierzam traktować każdej strony jako procesu rozwiązywania problemów, aby zmusić Safari do robienia tego, co powinno, normalnie.

Więc po prostu zmuszam do opuszczenia Safari i ponownego uruchomienia. Znowu zaczyna działać. Zauważyłem również, że nie miałem tego problemu, dopóki nie zainstalowałem Wipr i innych wtyczek bloku reklam, które wypróbowałem w tym samym czasie. Dlatego wyłączam Wipr podczas odwiedzania stron, o których wiem, że mogą powodować problem, ale wcześniej nie blokowały.


To nie działało dla mnie.
Hampden123

Typowe problemy z Mac OS / App: Uważam, że może istnieć kilkanaście różnych wersji tego samego błędu / problemu i tyle rzeczy, które naprawią to dla jednej osoby, ale nie dla innej. Tak często, jak nie, żaden nie działa.
H Michael Sweeney,

0

Z tej dyskusji Apple:

Problem może dotyczyć https vs. http lub podobnego adresu URL zabezpieczeń warstwy transportowej. O ile nie jest to twoja własna zakładka (zamiast tego możesz użyć http, bez oczekiwania bezpieczeństwa), niewiele możesz na to poradzić. Często właściciel witryny musi to zrobić, aby to naprawić (unieważniony certyfikat / stary certyfikat; połączenie https i http na jednej stronie internetowej itp.).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.