Dlaczego iOS 11.0.1 usunął zdjęcia z rocznej wartości?


1

Naprawdę podobało mi się płynne ulepszenie interfejsu użytkownika w iOS 11.0.1, dopóki nie zdałem sobie sprawy: po aktualizacji wszystkie moje zdjęcia od października 2016 roku do chwili obecnej zniknęły.

Dzisiaj wypróbowałem aktualizację 11.0.2, optymistycznie po przeczytaniu notatki, że rozwiązuje problem polegający na tym, że „niektóre” zdjęcia mogą być „ukryte” (haha w obu przypadkach - dobry żart, Apple!), Ale to nic nie zrobiło - wszystko te zdjęcia są usuwane z mojego telefonu.

Zrobiłem kopię zapasową telefonu kilka miesięcy temu, co staram się robić dość regularnie, a zatem mam większość zdjęć na moim laptopie, ale nadal straciłem zdjęcia z 2 miesięcy.

Nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego Apple zezwala na taką aktualizację w środowisku naturalnym. Czy nie testują tego scenariusza? Poza całkowitym zamurowaniem czyjegoś urządzenia, musi to być jedna z najważniejszych rzeczy, których nie należy robić przy dostarczaniu aktualizacji oprogramowania.

Patrząc na wolne miejsce na urządzeniu, teraz wynosi około ~ 5,5 GB, podczas gdy wcześniej nie mogło być więcej niż 1-2 GB.

Ta przestrzeń musiała być moimi zdjęciami, więc wyglądałoby na to, że po prostu zniknęły.

Czy ktoś wie, czy jest jakieś ustawienie sztuczki lub rozwiązanie, którego muszę tutaj użyć?


1
Zredagowałem to, aby mieć tylko jedno pytanie. Jeśli chcesz zapytać kogoś innego, czy jest to celowe, czy trzecia kwestia dotycząca tego, gdzie wsparcie Apple jest online, zadawalibyśmy odpowiedzi na pytania na ten temat.
bmike

2
Również zadzwoniłbym do działu wsparcia Apple 800-APL-CARE lub przejdę do trybu online. Wiedzieliby, czy istnieje dziennik aktualizacji lub pomoc na wypadek, gdybyś miał kopię zapasową iCloud lub synchronizację niektórych zdjęć z iCloud. Najgorsze, co może się zdarzyć, to brak bezpłatnej pomocy technicznej lub jest to po prostu utrata danych, w której potrzebna była kopia zapasowa. Zobaczmy, czy inni mają prawidłową odpowiedź.
bmike

Odpowiedzi:


1

Firma Apple nie usunęła zdjęć, mogła zoptymalizować pamięć telefonu, aby zwolnić miejsce na aktualizację.

Te zdjęcia powinny nadal znajdować się na stronie http://www.iCloud.com pod Twoim kontem Apple ID, jeśli wszystko w ustawieniach iCloud twojego iPhone'a zostało poprawnie skonfigurowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.