Jak wyłączyć aktualizacje dla określonej aplikacji w Mac App Store?


10

Jak mogę wyłączyć aktualizacje konkretnej aplikacji (w tym przypadku: iMovie) w Mac App Store? Metoda opisana tutaj (kliknij prawym przyciskiem myszy aktualizację, wybierz Ukryj aktualizację) już nie działa.

Mam App Store w wersji 2.2.1 (584), macOS Sierra w wersji 10.12.6 (16G29).


Spróbuj przytrzymać różne klawisze modyfikujące (np. Command), klikając prawym przyciskiem myszy. W przeszłości. w ten sposób ukryli różne rzeczy.
Zenexer

Odpowiedzi:


4

W kilku przypadkach, w których pozwala na to podpisywanie kodu, można temu zapobiec.

  • W wyszukiwarce kliknij prawym przyciskiem myszy każdą aplikację i wyświetl zawartość pakietu.
  • Znajdź folder o nazwie _MASReceipt i usuń go.

Spowoduje to usunięcie potwierdzenia, że ​​App Store zarządza aplikacją. Zrobię kopię zapasową wszystkich aplikacji przed ich zmianą na wypadek, gdybyś chciał je przywrócić bez pobierania aktualizacji, której chcesz uniknąć.

W wielu przypadkach powoduje to awarię aplikacji, ponieważ została ona zmieniona - Jak uniknąć sprawdzania aktualizacji oprogramowania innych firm (cobook), nie chcę przez pomyłkę „aktualizować”

Długofalową odpowiedzią jest podpisanie aplikacji przez programistę w sposób umożliwiający rezygnację z aktualizacji. Gdy przekonasz ich, dlaczego to jest dobre, będą mogli naprawić wszelkie problemy z łataniem aplikacji lub pozwolić swoim klientom to kontrolować.


1

Możesz napisać, aby zabezpieczyć aplikację za pomocą terminala:

sudo chflags -R schg /Applications/Some.app

Z tą flagą aplikacji nie można nawet modyfikować przez rootowanie. AppStore nadal będzie próbował zaktualizować aplikację, ale nie ma na to pozwolenia, co powoduje wieczne zawieszenie się aktualizacji w sekcji Aktualizacje. Ponadto przy każdej próbie aktualizacji AppStore zamknie aplikację. Więc może być denerwujące. W niektórych przypadkach może to być nadal lepsza opcja, ponieważ aktualizacja aplikacji może uczynić ją bezużyteczną, ponieważ coraz więcej programistów sprawia, że ​​wcześniej kupione aplikacje są bezpłatne i chcą subskrybować funkcje, które już kupiłeś.


Bardziej interesuje mnie, aby App Store przestał mnie nękać, niż absolutnie zapobiegam aktualizacjom (ponieważ zawsze mogę przywrócić starą wersję z kopii zapasowej), więc to lekarstwo jest gorsze niż choroba.
cpcallen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.