Aplikacja odrzucona ze względu na wiek, mimo że nie zawiera treści dla dorosłych


10

Moja aplikacja została odrzucona ze sklepu z aplikacjami na podstawie rzekomo nieodpowiedniej oceny wiekowej.

Moja aplikacja wymaga od użytkowników potwierdzenia, że ​​mają więcej niż 13 lat podczas logowania, więc Apple powiedział, że moja aplikacja ma co najmniej 4 lata, dlatego jest nieodpowiednia.

To była ich odpowiedź na moją aplikację:

Wytyczna 2.3.6 - Wydajność - dokładne metadane

Wybrana ocena, 4+, jest niezgodna z treścią Twojej aplikacji. Ponieważ twoja aplikacja wymaga, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, powinna być odpowiednio oceniana pod kątem tego tematu.

Problem polega na tym, że nie wybrałem kategorii wiekowej „4+” - zrobiło to Apple! Ich oceny wiekowe są określane automatycznie na podstawie kwestionariusza, na który odpowiedziałem dotyczącego treści dla dorosłych (tj. Przemoc, narkotyki itp.). Odpowiedziałem „Nie” na każde pytanie, ponieważ moja aplikacja nie zawiera niczego takiego. (Jest to bardzo prosta aplikacja do edukacji muzycznej.) Apple nie pozwala tylko wybrać kategorii wiekowej, takiej jak „13+”.

Recenzent poprosił mnie o zmianę odpowiedzi na ten kwestionariusz, aby ocena wiekowa była wyższa. Jeśli zmienię swoje odpowiedzi (aby na przykład powiedzieć, że w mojej aplikacji występują przemoc), wówczas moje odpowiedzi będą fałszywe, co narusza wytyczne, które Apple mówi, że naruszam. To wydaje się być Catch-22, ponieważ odpowiedzi albo będą fałszywe (ponieważ aplikacja nie zawiera treści dla dorosłych), albo odrzucą klasyfikację wiekową.

Co powinienem zrobić?


Edycja: Oto odpowiedzi, które mogę zmienić. Prawidłowa odpowiedź na wszystkie z nich brzmi „nie”. wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Apple już powiedziało ci, co masz robić. Jeśli chcesz mieć swoją aplikację w Apple App Store, musisz przestrzegać jej zasad. Możesz odwołać się od odrzucenia, ale zgaduję, że nadal by odmówili. Po prostu odpowiedz na pytania inaczej, a wszystko zniknie bardzo szybko.
fsb

2
Dlaczego wymagasz , aby użytkownicy mieli ukończone 13 lat?
user151019,

2
Mark - wymagam, aby użytkownicy byli starsi niż 13 lat, ponieważ zbieram dane użytkowników, a COPPA sprawia, że ​​zbieranie danych użytkowników od użytkowników poniżej 13 lat jest nielegalne.
MPJ

1
Podejrzewam, że Apple mógł postawić skomplikowaną pułapkę, która złapałaby cię 22 razy. Bardziej prawdopodobną sytuacją byłoby zwykłe nieporozumienie lub założenie. Najlepiej jest wziąć głęboki oddech (a może spać), a następnie poprosić Apple o wsparcie / wyjaśnienie.
bmike

3
Pozwól, że ci to wyjaśnię (przyszedłeś tu z prośbą o pomoc). Opracowałeś aplikację znając ograniczenia wiekowe. Jeśli uważasz, że jesteś w pułapce 22, przestań zbierać dane użytkownika. W ten sposób możesz odpowiedzieć na pytania uczciwie i uzyskać ocenę wiekową, na którą zasługujesz. Aplikacje nie są wymagane do gromadzenia statystyk użytkowania, więc rozwiązanie tego problemu rozwiązuje problem w najbardziej efektywny sposób.
fsb

Odpowiedzi:


9

Żądania zmiany metadanych pojawiają się cały czas. Jeśli po dniu lub dwóch uważnych przeglądach często zadawanych pytań i wytycznych dotyczących iTunes Connect nadal nie czujesz się komfortowo, zawsze możesz poprosić o dalszą pomoc.

W iTunes Connect - wybierz skontaktuj się z nami.

  • W przypadku pierwszej opcji - Przegląd aplikacji .
  • Druga opcja - App Store Review
  • W przypadku trzeciej opcji - zadaj / sprawdź pytania weryfikacyjne

Na podstawie opublikowanych odpowiedzi możesz również przejść do oceny 4+ i umieścić bramę rodzicielską, zamiast prosić ludzi o potwierdzenie, że mają ukończone 13 lat przed wprowadzeniem informacji o użytkowniku. Najłatwiejszym rozwiązaniem może być całkowite zrezygnowanie z rejestracji. Ponadto, jeśli masz jakąkolwiek przeglądarkę internetową lub konfigurowalne wyszukiwanie lub kanały wyszukiwania w Internecie, musisz ujawnić, że masz niefiltrowany dostęp do Internetu.

Podejrzewam, że rozłączyłeś się z sekcją 5.1. https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/#privacy

W końcu masz rację, że to połączenie, na którym czujesz się najlepiej, służy Twojej aplikacji - nie ma sensu podważać twoich odpowiedzi, jeśli masz pewność, że to najważniejsze.


1
Dzięki za to! Zrobiłem coś podobnego do tego, co zasugerowałeś i zatwierdziłem aplikację.
MPJ

4

Moja aplikacja została zatwierdzona dziś rano. Oto rozwiązanie.

„Centrum rozstrzygania” pozwala odpowiadać bezpośrednio recenzentowi aplikacji. Oto co im napisałem:

Menu „Edytuj ocenę” nie pozwala programistom oceniać aplikacji jako „13+”. To menu pozwala mi tylko wskazać, czy zawiera treści dla dorosłych (takie jak przemoc itp.), Ale moja aplikacja w ogóle nie zawiera takich treści. Popraw mnie, jeśli się mylę, ale nie sądzę, że można ocenić aplikację pod kątem „13+” bez niepoprawnego stwierdzenia, że ​​zawiera przemoc lub inne podobne treści.

Jedynym powodem, dla którego mam wbudowany wymóg wieku do interfejsu tworzenia konta aplikacji, jest zgodność z przepisami COPPA, które nie mają nic wspólnego z treściami dla dorosłych.

Jeśli istnieje sposób na ocenę tej aplikacji jako „13+” zgodnie z prośbą, bez błędnego stwierdzenia, że ​​zawiera ona przemoc lub inne tego typu treści, daj mi znać. Dziękuję Ci.

Odpowiedzieli „Dziękuję za informacje” i zaakceptowali aplikację.


Niesamowite. Więc w zasadzie ustawiają dla Ciebie 13+ z tego samego przesyłania metadanych.
bmike

Co ciekawe, zachowali ocenę 4+, bez zmiany metadanych. :)
MPJ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.