Czy OS X kontynuuje kopiowanie plików, gdy mój laptop przechodzi w tryb uśpienia?


14

Obecnie tworzę kopie zapasowe dużej ilości plików na przenośnym dysku twardym na moim Macbooku Pro z systemem High Sierra.

Powinno to zająć kilka godzin, a ogólnie po około 15 minutach ekran laptopa ściemnia się, a kiedy go budzę, ponownie prosi o hasło.

Czy mój komputer kontynuuje kopiowanie plików, gdy to nastąpi?

Jeśli tak, to czy robi to z tą samą szybkością, czy obniżoną z powodu stanu komputerów?

Odpowiedzi:


13

Istnieją różne tryby snu, w które może wejść Mac. W tym momencie twoje pytanie opisuje tylko fakt, że ekran laptopa przechodzi w tryb uśpienia, ale różni się to od tego, że komputer faktycznie zasypia.

Niezależnie od ustawień i przy założeniu, że MacBook Pro ma ciągłe źródło zasilania, zdarzenie systemowe, takie jak kopiowanie dużej ilości danych, będzie się powtarzać, nawet jeśli różne części komputera Mac przejdą w tryb uśpienia. 1 Dzieje się tak, ponieważ jeśli komputer Mac jest w trakcie wykonywania czynności, takiej jak kopiowanie plików, nie przejdzie całkowicie w tryb uśpienia (np. Wyświetlacz może przejść w tryb uśpienia, ale dyski są nadal w pełni zasilane do celów odczytu / zapisu) .

Na szybkość przesyłania danych może mieć wpływ wiele czynników, ale w twoim scenariuszu nie powinno to mieć wpływu na szybkość przesyłania.

Oczywiście, jeśli kopiujesz dużą ilość danych, zaleca się podłączenie MacBooka Pro do źródła prądu przemiennego.

Aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji uśpienia komputera Mac, możesz zapoznać się z następującą treścią:


1 Ta odpowiedź zakłada, że ​​mówimy o komputerze Mac zaplanowanym do przejścia w tryb uśpienia z powodu jego ustawień oszczędzania energii, a nie dlatego, że został ręcznie uśpiony przez użytkownika (np. Przez zamknięcie pokrywy itp.).


Czy taki scenariusz obejmuje funkcja „Power Nap” systemu macOS?
Dai

Ale jeśli zamkniesz pokrywę, kopiowanie prawdopodobnie zostanie przerwane? Zamknięcie wieka zwykle zatrzymuje wszystko
Marco Pappalardo

@Dai Nie, PowerNap to stosunkowo nowa funkcja w modelach MacBooka Pro (pojawiająca się tylko w modelach Retina). Podczas gdy Power Nap pozwala komputerowi Mac wykonywać niektóre czynności w trybie uśpienia, komputer Mac zawsze był w stanie kontynuować kopiowanie plików, jeśli proces został rozpoczęty przed planowanym przejściem komputera w tryb uśpienia, ponieważ zapobiegnie to zaplanowanemu uśpieniu odbywające się później. Aby uzyskać więcej informacji o Power Nap, zobacz: Jak działa Power Nap na komputerze Mac .
Monomeeth

2
Ta odpowiedź jest bardzo myląca, prawie do zła. Mówisz, że Mac kontynuuje kopiowanie plików, gdy przechodzi w tryb uśpienia, ale jest to oczywiście nieprawidłowe. Uważam, że próbujesz powiedzieć, że komputer Mac może wyczyścić ekran i kontynuować kopiowanie plików. To z pewnością prawda, ale wygaszanie ekranu to nie to samo, co „sen”. Warunki nigdy nie były synonimami. Tryb uśpienia odnosi się do trybu wstrzymania o niskiej mocy, który wpływa na cały system.
Cody Gray

2
Komentarz „Mac zawsze był w stanie kontynuować kopiowanie plików, jeśli proces został rozpoczęty przed uśpieniem Maca” jest szczególnie błędny. Jeśli komputer Mac przejdzie w tryb uśpienia, nie będzie kontynuował kopiowania plików. W rzeczywistości trwające kopiowanie plików uniemożliwia systemowi przejście w tryb uśpienia. Twoje frazowanie sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby działo się coś zupełnie innego.
Cody Gray

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.