Instalacja VirtualBox 5.1.8 nie instalowała rozszerzeń jądra. Jak to naprawić? [macOS 10.13]


20
  1. Kiedy zainstalowałem VirtualBox, powiedziało, że instalacja „nie powiodła się”, ale nadal mam VirtualBox.app w folderze aplikacji.
  2. Podczas próby uruchomienia maszyny wirtualnej z systemem Windows 7 pojawia się komunikat „Sterowniki jądra nie zostały zainstalowane (rc = -1908).
  3. Rozwiązania online mówią, że powinienem „ponownie uruchomić hosta”. Sprawdziłem mój folder StartupItems i jest pusty.

Myślę, że instalator nie zainstalował rozszerzeń jądra.

Jest więc coś o nazwie SIP, które uniemożliwia instalowanie rozszerzeń jądra. Czy powinienem to teraz wyłączyć?

Co ja robię? Potrzebuję wirtualnej maszyny Windows za 8 godzin ...


Co jest nie tak z VBox 5.1.28 ?
klanomath

Odpowiedzi:


38

High Sierra ma nową funkcję bezpieczeństwa: Bezpieczne ładowanie rozszerzenia jądra, które blokuje ładowanie rozszerzenia jądra. Wdrożenie wydaje się wątpliwe .

Aby umożliwić ładowanie niektórych rozszerzeń jądra innych niż Apple, musisz zezwolić na wykonanie w Preferencje> Bezpieczeństwo i prywatność> Ogólne:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

lub wyłącz funkcję bezpieczeństwa za pomocą polecenia Terminal (niezalecane):

sudo spctl --master-disable

1
Dzięki stosy ... przycisk tego nie zrobił .. za każdym razem, gdy uruchamiałem instalację, prosił mnie o odblokowanie tego samego programisty. Komenda tak zrobiła.
baash05

2
To sugerowane rozwiązanie nie działa dla mnie (ani „Zezwalaj”, ani polecenie Terminal). Czy zostało to przetestowane z VB 5.2?
Viking,

2
Gdy raz zawiedzie, nie będzie można go ponownie zainstalować. High Sierra 10.13.3, VB 5.2.6 i 5.1.4. Odinstalowanie nie pomaga.
gamut

Mam 10.13.4 i to niestety nie działa. Zezwól nic nie robi, podobnie jak uruchomienie polecenia i wybranie Anywhere. Wydaje się, że nic pod słońcem nie działa.
Cornelius

Widziałem szybką notatkę w jednej z wiadomości tutaj lub w innym wątku i był to kluczowy fragment, którego mi brakowało. Kiedy miałem otwarte okno Bezpieczeństwo i prywatność, przycisk Zastosuj był widoczny i klikał przycisk, a nie było widocznego działania. Podpowiedź wciąż pozostała. Musiałem poczekać dłużej, zanim spróbuję zastosować aplikację. Zauważyłem, że czekałem 20 minut, aż przycisk faktycznie zadziałał (monit zniknął).
Kevin Buchs,

6

Rozwiązanie działało dla mnie w High Sierra. Sztuczka polegała na wykonaniu jednego uruchomienia instalacyjnego, który na pewno się nie powiedzie, ale podpowiedź na karcie Ogólne zabezpieczenia, aby zezwolić na rozszerzenia Oracle. Kliknij opcję Zezwól. Następnie uruchom ponownie instalację ponownie, powinna ona zakończyć się powodzeniem.


Pierwsza odpowiedź jest podstawową przyczyną problemu. Jednak wydaje mi się, że ta odpowiedź jest idealna. kiedy po instalacji pojawi się komunikat o błędzie i nadal widzisz wirtualne pudełko, musisz je ponownie zainstalować, dopóki nie odniesie sukcesu, jak stwierdził Motifsky. To powinno działać. To zadziałało dla mnie. Dzięki
Karpak,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.