Jak zresetować kolejność Launchpad w macOS High Sierra?


15

Nie jestem pewien, jak zresetować Launchpad, aby moje aplikacje były uporządkowane alfabetycznie w systemie macOS High Sierra.

Próbowałem biegać

defaults write com.apple.dock ResetLaunchPad -bool TRUE;

killAll Dock;

które działało dobrze z macOS Sierra, ale od czasu aktualizacji do macOS High Sierra to polecenie już nie działa.

Wszystko, co robi, to oddzielić wbudowane aplikacje, aby były na 1. stronie, ale zainstalowane aplikacje nie są alfabetyczne (patrz zdjęcia poniżej).

Strona 1 Launchpad (aplikacje wbudowane)

Strona 1

Strona 2 Launchpada (nie w kolejności alfabetycznej)

Strona 2

Wszelkie myśli lub sugestie?


1
Mam ten sam problem. To dziwne, ponieważ ustawia je w pozornie losowej kolejności, ale zawsze ustawia je w tej samej kolejności. Nie mogę z mojego życia dowiedzieć się, jak to określa, co to za porządek. Nie jest to typ, rozmiar ani data dodania. Bardzo dziwne.
ralphthemagician

2
Głosujmy za tym postem Wsparcia Apple: dyskusji.apple.com/thread/8090318?language=pl
Jeff

Odpowiedzi:


9

W tej chwili wydaje się, że na twoje pytanie są dwie odpowiedzi. Jedną odpowiedzią jest dokładnie metoda opisana powyżej (lub odpowiednik usunięcia bazy danych w /var/folders/). Inną opcją jest ... nie możesz.

W przypadku High Sierra większość - jeśli nie wszystkie - komputerów Mac z pamięcią flash została zaktualizowana do systemu plików APFS z HFS +. Teraz nie przeczytałem wyczerpująco dokumentacji Apple'a na temat APFS, ale w dziale FAQ jest jeden element, który brzmi:

Wywołanie readdir(2)katalogu w APFS zwraca nazwy plików w kolejności mieszania, podczas gdy HFS + zwraca nazwy plików w kolejności leksykograficznej. [ Źródło: dokumentacja programistów Apple ]

defaultsTrik technicznie nadal działa. Na dyskach HFS + w High Sierra nadal działa zgodnie z oczekiwaniami (przetestowane przeze mnie). Na dysku sformatowanym APFS widać, że robi coś, co resetuje kolejność, ale po prostu nie alfabetycznie. Kolejność jest zatem najprawdopodobniej ułożona na podstawie skrótów nazw aplikacji, a nie samych nazw.

Rozwiązanie dla APFS? Mogę teraz myśleć tylko o użyciu narzędzia bazy danych do ręcznego sortowania wpisów w kolejności alfabetycznej. Ale z drugiej strony równie dobrze może po prostu przeciągnąć i upuścić ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.