High Sierra 10.13: Brak paska menu w pęku kluczy?


72

Czy brakuje elementu paska menu dostępu do pęku kluczy dla kogokolwiek innego?

Wbudowana aplikacja Pomoc nadal twierdzi, że ustawienie elementu paska dostępu do pęku kluczy jest możliwe poprzez Dostęp do pęku kluczy> Preferencje> Ogólne. Nie mam już okienka ogólnego w Dostęp do pęku kluczy> Preferencje, a zatem nie mam możliwości wyboru elementu paska menu Dostęp do pęku kluczy.

Czy inne osoby korzystające z 10.13 nadal mają tę opcję?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA :

Cieszę się, że znalazłeś sposoby na zablokowanie ekranów, ale wszystkie początkowe odpowiedzi dziwnie odpowiadały na pytanie, które nie zostało zadane. Rzadko korzystałem z paska menu dostępu do pęku kluczy dla funkcji blokady ekranu; mój ekran jest zablokowany po krótkim okresie bezczynności. Użyłem elementu paska menu Dostęp do pęku kluczy, aby uzyskać dostęp do moich danych pęku kluczy oraz do szybkiego i łatwego tworzenia identyfikatora użytkownika / hasła poza Safari, a także do tworzenia bezpiecznych notatek i pobierania certyfikatów.

Proszę zobaczyć moje surowe rozwiązanie poniżej.


Gdzie mogę znaleźć tapetę?
Sayan

1
Pomoc i Preferencje są ze sobą sprzeczne. Musi to być błąd (lub niepoprawna pomoc). Tak czy inaczej, należy również zgłosić Apple. Korzystam z wersji beta (10.13.1), więc zgłosiłem ją za pośrednictwem narzędzia Feedback Assistant.
Gilby


Czy mogę zasugerować, jeśli masz odpowiedź, choć „prymitywną”, że udzielisz jej jako odpowiedzi poniżej, aby można ją było osobno ocenić i odnieść do niej?
Jason R. Coombs

Mam zamiar spróbować zrobić to samo (ponieważ ku mojemu przerażeniu nie pojawiła się wczorajsza aktualizacja 10.13.1, więc nie mam już nadziei, że to błąd związany z poprawką). Pytania: - Czy wymagało to wyłączenia SIP (ochrona integralności systemu)? - Czy utrzymywał się przez aktualizację od 10.13.0 do 10.13.1?
James Junghanns,

Odpowiedzi:


61

„Blokada ekranu” jest teraz dostępna za pośrednictwem menu Apple.

Blokada ekranu w menu Apple


1
Zastanawiałem się, co się stało z opcją blokady ekranu za pośrednictwem dostępu do pęku kluczy. Zapomniałem, że dodali tę funkcję do High Sierra!
Andy

2
Dziękuję Ci bardzo. Pomyślałem: „gdzie do cholery trafił ten wpis / ikona preferencji”. A teraz jest nawet skrót klawiaturowy, który działa na mojej zewnętrznej klawiaturze układu innego niż Mac!
GhostCat

3
Drobne niedogodności, ale cieszę się, że to tutaj przenieśli, zawsze czułem, że tak naprawdę nie należy do „Dostępu pęku kluczy”.
Aditya,

Nie ma nic wspólnego z blokowaniem ekranu i wszystkim, co ma związek z dostępem do wszystkich części pęku kluczy w ramach normalnego przepływu pracy.
dietbuddha

11

Ja też nie mogę tego znaleźć. Był to mój ulubiony sposób blokowania komputera. Istnieje skrót klawiaturowy, aby przełączyć komputer Mac w tryb uśpienia, ale spanie spowodowałoby utratę połączeń służbowych, więc nie jest to idealne.

Windows wciąż ma Windows-L do szybkiego zablokowania i jestem dość niewiarygodny, że Mac nie ma nic podobnego ...

Aktualizacja: Wiem, że to nie jest twoje konkretne pytanie, ale ponieważ wiele osób polegało na tej ikonie funkcji blokowania, i tak opublikuję ją tutaj, być może pomoże to komuś innemu:

High Sierra ma teraz w końcu skrót do blokady ekranu!

^ ctrl+ ⌘ cmd+Q


10

Surowe rozwiązanie

Musisz wyłączyć SIP, aby to działało.

Poszedłem do kopii zapasowej Time Machine i znalazłem menu pęku kluczy: Aplikacje> Narzędzia> Dostęp do pęku kluczy {Pokaż zawartość opakowania} > Zawartość> Zasoby> Keychain.menu lub /Applications/Utilities/Keychain Access.app/Contents/Resources/Keychain.menu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Skopiowałem to menu w to samo miejsce w aplikacji Dostęp do pęku kluczy 10.13 i dwukrotnie kliknąłem kopię, aby pojawiła się na pasku menu.

I działa bez problemu. Na razie.

AKTUALIZACJA :

Modyfikacja trwała przez pierwszą aktualizację High Sierra Supplemental Update. Ale nie przetrwało to przez 2. i 3. aktualizację, które miały specjalnie wyłączyć błąd logowania roota i naprawić uprawnienia udostępniania. Mamy nadzieję, że następna aktualizacja punktu obejmie przywrócenie zamierzonego elementu paska narzędzi dostępu do pęku kluczy, aby umożliwić łatwy dostęp do pęku kluczy.


5

Innym sposobem osiągnięcia tego jest skopiowanie menulety pęku kluczy ze starszej wersji pakietu dostępu pęku kluczy. Wersja 9 z Sierra działa świetnie.

Umieść plik w następującym folderze i kliknij go dwukrotnie

/ System / Library / CoreServices / Menu \ Extras / Keychain.menu


Mam problem z zapisem w tym folderze, a nawet udzieleniem mojemu użytkownikowi (administratorowi) prawa do zapisu w tym folderze. Czy zrobiłeś coś jeszcze, aby skopiować tam plik?
newenglander

3

Innym sposobem jest dodanie aplikacji automatyzatora do menu Skrypty. Skrypt automatyki to po prostu „Uruchom aplikację KeychainAccess.app”. Po utworzeniu aplikacji nie zapomnij dodać jej do folderu Skrypty w domowej bibliotece.


3

Myślę, że dodanie opcji Blokowanie ekranu na pasku menu zostało usunięte z wersji High Sierra 10.13.1.

Ale teraz możesz go znaleźć bezpośrednio pod menu jabłek .

Teraz możesz także użyć skrótu klawiaturowego, aby zablokować ekran, tj Control⌘ CommandQ.

Ważna uwaga: po tej aktualizacji może się również okazać, że identyfikator dotykowy nie działa. Uruchom ponownie komputer Mac i wszystko działa dobrze!


2

Dzięki za pytanie. Korzystałem z dostępu do paska menu kłódki / pęku kluczy, aby szybko dostać się do zapomnianych haseł itp. ORAZ ZABLOKOWAĆ ekran. Oczywiście High Sierra to usunęła. DOBRA WIADOMOŚĆ> kliknij przycisk SIRI i powiedz „Otwórz brelok do kluczy”. Nie mogłem wymyślić, jak dodać kłódkę. cieszę się, że mamy siri


1

Możesz także ustawić Hot Corner, co było moim rozwiązaniem.

System Preferences ➔ Desktop & Screen Saver ➔ Screen Saver ➔ Hot Corners

Twoje rozwiązanie, aby odzyskać pozycję menu?
ness-EE

-4

Lub możesz po prostu powiedzieć „Siri - uśpij mojego macbooka”


Czy to nie śpi na komputerze Mac, a nie tylko blokuje ekran? Nie rozwiązuje również problemu z brakowaniem innych elementów, które były na pasku menu.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.