Macbook Pro zawiesza się po śnie


13

Wspomniany wyżej Macbook Pro Retina (połowa 2015 r.) Z dyskiem SSD, uruchamianie Sierra wydaje się zamrażać przez większość czasu, po próbie „przebudzenia” go ze snu. Sytuacja ma następujące zaobserwowane cechy:

 • Wydaje się „budzić” (widać, że podświetlenie ekranu aktywuje się), ale ekran pozostaje czarny
 • Czasami może się pojawić wskaźnik myszy, ale ekran pozostaje czarny
 • Czasami budzi się, wyświetla ekran logowania, ale zawiesza się (wirująca kula) po zalogowaniu
 • Zdarza się to dopiero po pewnym czasie (być może 15 ') po rozpoczęciu snu.
 • Po podłączeniu do zasilania ma większą możliwość
 • Wydawało się, że może wystąpić konflikt z ustawieniami trybu oszczędzania energii , ale zachowuje to samo zachowanie we wszystkich możliwych różnych ustawieniach, w tym przy braku zezwolenia na wyłączenie wyświetlacza.

We wszystkich powyższych przypadkach należy ponownie uruchomić system, naciskając przycisk zasilania.

Z chęcią przyjmuję wszelkie pomysły na to, co może być nie tak, ale także porady, gdzie szukać (pliki dziennika?) W celu debugowania sytuacji.


1
Czy widzisz coś podejrzanego w odniesieniu do AppleGraphicsControl.kext / Contents / PlugIns / AppleMuxControl.kext w dziennikach (awarii)?
LаngLаngС

2
Zawieszenie po przebudzeniu wskazuje na problem z plikiem obrazu snu. Wydaj polecenie pmset -g | grep hibernatefile. Poda ci ścieżkę do danego pliku. Usuń to. Następnie spróbuj spać / obudź się tak, jak zwykle (macOS odtworzy plik)
Allan

Dziękuję wam obu! Jak uzyskać dostęp do odpowiednich (awarii) dzienników dla AppleGraphicsControl.kext / Contents / PlugIns / AppleMuxControl.k‌ ext?
George,

np. paniki wriiten to /Library/Logs/DiagnosticReports–– wygląda jak panika jądra*** Panic Report *** panic(cpu 0 caller 0xffffff7fabbc7705): "GPU Panic: mux-regs 2 0 1 0 0 0 severity 3 switch-state 0 IG FBs 1 EG FBs 0:0 power-state 6 3D idle HDA idle : : GPU is not found. PCI config access fails!!! \n"@/Library/Caches/com.apple.xbs/Sources/AppleGraphicsControl/AppleGraphicsControl-3.14.49/src/AppleMuxControl/kext/GPUPanic.cpp:149
LаngLаngС

Odpowiedzi:


8

Pierwszą rzeczą, którą spróbuję, to zresetować zarówno NVRAM, jak i SMC w tej kolejności. Przed wykonaniem poniższych kroków upewnij się, że nie jest podłączony żaden sprzęt zewnętrzny (więc odłącz zewnętrzny wyświetlacz) i upewnij się, że korzystasz z wbudowanej klawiatury .

Zresetuj NVRAM

Starsze komputery Mac miały tak zwaną Parameter RAM (PRAM), nowsze komputery Mac używają nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM). Oto jak zresetować NVRAM na konkretnym MBP:

 1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie naciśnij commandoptionprklawisze. Musisz upewnić się, że naciskasz te klawisze, zanim pojawi się szary ekran, inaczej nie zadziała.
 3. Przytrzymaj te klawisze, dopóki komputer Mac nie uruchomi się ponownie i pojawi się dzwonek uruchamiania.
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

Zresetuj SMC

Aby zresetować SMC na konkretnym programie MBP, wykonaj następujące kroki:

 1. Zamknij komputer
 2. Trzymaj kabel zasilający podłączony .
 3. Naciśnij jednocześnie shiftoptioncontrol(po lewej stronie klawiatury) ipower button
 4. Puścić
 5. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania.

Po zresetowaniu pamięci NVRAM i SMC użyj komputera, aby ustalić, czy problem nadal występuje.


2

Miałem ten problem również po aktualizacji do 10.13.4 na MBP pod koniec 2013 roku. Przeprowadziłem czystą instalację i problem nadal występował. Pomogło mi wyłączenie FileVault lub szyfrowanie dysku. Po tym wszystko znów działało gładko i nie wystąpiło już zawieszenie. Najwyraźniej FileVault i nowszy APFS nie dogadują się jeszcze całkiem dobrze, i zawiesza się tak, jakby to był jeden z objawów.


1

Walczyłem z tym od dwóch dni i znalazłem rozwiązanie dla 10.13.6

Ten problem występuje TYLKO, gdy MacBook Pro jest podłączony i dotyczy wylogowania po x czasie.

Moja poprawka: przejdź do Preferencji systemowych / Bezpieczeństwo i prywatność / Zaawansowane ... a następnie WYŁĄCZ Wyloguj się po x minutach braku aktywności.

Naprawiony.


0

Mój Mac zamarzł po aktualizacji dysku SSD, co zmusiło mnie do przejścia na Mojave.

Resetowanie pamięci NVRAM i SMC nie pomogło mi, ale widziałem inne wątki, które wspominały o pliku hibernacji, który znajduje się w katalogu / var / vm / sleepimage, i zaleciłem jego usunięcie.

Na Mojave nie możesz go usunąć bez dezaktywacji SIP, ale inna wskazówka mówi, że możesz Wyrzucić obraz / var / vm / sleepimage jak DMG przez Finder.

Zrobiłem to, a po ponownym uruchomieniu pojawił się nowy plik wymiany0 i do tej pory nie miałem żadnych problemów, więc zgaduję, że brak pliku wymiany i powodował problemy po przebudzeniu ze snu.


Jak znaleźć ten plik w Finderze?
iggy

W preferencjach wyszukiwarki upewnij się, że pokazujesz dysk twardy, a następnie idź tam, a wyszukiwarka powinna znajdować się w katalogu głównym, /a stamtąd przejdź do, var/vm/sleepimagea jeśli pamiętam, kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby wysunąć
MrE

0

Podłączenie do zewnętrznego monitora prawie zawsze działa dla mnie.

Miałem problem z tymi samymi objawami. Zwykle system „budzi się” wyświetla ekran blokady z polem hasła lub nie, następnie ekran gaśnie i nie budzi się. Wydaje się, że zdarza się to częściej, gdy podłączam zasilanie bardzo blisko czasu, gdy budzę system operacyjny.

Te same objawy od tego momentu:

 • Podświetlenie zaświeci się, gdy użyjesz enter / shift / mouse
 • chwilowe dotknięcie wyłącznika zasilania wyłączy podświetlenie
 • zwykle mysz nie jest wyświetlana
 • zwykle dzieje się to dopiero po pewnym czasie (ponad 30 minut?)

Miałem ten problem na wielu komputerach MacBook pro 15 ", miałem go na 2011 i 2012. Miałem to na wielu wersjach systemu operacyjnego wstecz co najmniej 4 lata, może dłużej.

Podłączenie do zewnętrznego monitora prawie zawsze działa. Zwykle ekran wbudowany w MacBooka Pro nie jest rozpoznawany, dopóki proces odblokowywania nie zostanie zakończony.

Jeśli to ważne, mój monitor zewnętrzny to port wyświetlacza, wyświetlacz DELL U3011, 30 cali (2560 x 1600). Być może kluczem jest użycie dyskretnego układu graficznego? To tylko spekulacja.


0

Nie jestem pewien, czy mój problem jest dokładnie taki sam, ale mój gładzik zawiesza się po przejściu komputera MacBook Pro w tryb uśpienia. Nie odkryłem problemu z rootem, ale wymyśliłem hack, aby go rozwiązać. Używam MacBooka Pro z touchpadem u góry. Klikam przycisk siri i mówię wszystko, co chcę lub nic. Po zamknięciu Siri mój gładzik znów działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.