Jak utworzyć niestandardowy skrót klawiaturowy dla tego zagnieżdżonego elementu menu?


1

Wiem, jak stworzyć skrót; to jest opisane na stronie internetowej firmy Apple tutaj . Natknąłem się jednak na trudny przypadek: chcę utworzyć skrót do aplikacji TextEdit, szczególnie do ustawienia kierunku pisania na Right to Left. Hierarchia tego jest pokazana poniżej:

Myślę, że problem tkwi w Paragraphsłowie napisanym na szaro.

próbowałem

Format->Text->Writing Direction->Right to Left

i

Format->Text->Writing Direction->Paragraph->Right to Left

i inne, ale żadne nie działało.

Jak mogę rozwiązać ten problem?


->przechodzi do podmenu, ale Paragraphnie jest podmenu. Nie wydaje się być jakiś wizualny podział istnieje, ale jestem pewny, że Paragraphi Selectionsą tylko na szaro (wyłączone), a pozostałe pozycje w tym wykazie prostu mieć dodatkową przestrzeń (być może karta) z przodu, aby dać wcięcia. Myślę, że możesz potrzebować do tego Applescript . Klikanie głębokich podmenu za pomocą AppleScript jest dość żmudne, ale możesz klikać pozycje menu na podstawie indeksu.
Joonas

Jestem warunki indeksów, myślę, że „droga” jest coś takiego: item 5 > item 2 > item 5 > item 4. Mogę się mylić.
Joonas

@Joonas, chociaż można to zrobić w AppleScript, nie jest to konieczne do wykonania zadania. Szczegóły znajdują się w mojej odpowiedzi na to pytanie.
user3439894

Odpowiedzi:


2

Nie ma znaczenia, że ​​jest to polecenie w zagnieżdżonym menu. Wystarczy utworzyć odpowiedni wpis, a w tym przypadku dla prawej do lewej polecenia pod Ustęp , to:

'   Right to Left'

Bez pojedynczych cudzysłowów, a to wiodące miejsce na tabulatory przed prawej do lewej .

Uwaga: Musisz skopiować i wkleić ' Right to Left'(bez cudzysłowów ze źródła tekstu innego niż ta odpowiedź, ponieważ AD konwertuje znaki tabulacji na znaki spacji ), ponieważ nie możesz nacisnąć klawisza tabulatora podczas tworzenia wpisu.

Oto kilka zrzutów ekranu z mojego systemu:

Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty

Menu Format TextEdit

Uwaga: W przypadku polecenia Od prawej do lewej w obszarze Wybór istnieją dwie wiodące spacje, np. (Bez cudzysłowów):

'       Right to Left'

Cytaty w obu przykładach mają na celu pokazanie, że przed rzeczywistymi nazwami poleceń znajduje się wiodąca spacja , chociaż AD zauważa, że ​​AD konwertuje znaki tabulacji na spacje w tych przykładach.


Świetny! Zadziałało. Jednak dla kogoś, kto użyje tego w przyszłości, zwróć uwagę, że kiedy skopiowałem nazwę pozycji menu z tej odpowiedzi, nie zadziałało, ponieważ tabzostały skopiowane spacje - nie znak. Napisałem więc tabznak w TextEdit i skopiowałem go.
ammar

Czy mogę zapytać, jak wymyśliłeś rozwiązanie?
ammar

1
@ammarx, zapytałeś „Czy mogę zapytać, jak wymyśliłeś rozwiązanie?”, tak, użyłem Inspektora ułatwień dostępu Xcode, aby skopiować i wkleić wartość poleceń menu docelowego.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.