High Sierra - ścieżka /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg wydaje się brakująca lub uszkodzona


57

Wystąpił następujący błąd

Ścieżka /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg wydaje się brakować lub jest uszkodzona

podczas uaktualniania Mac Mini (koniec 2012 r.) do High Sierra. Jedyną opcją na ekranie jest restart, po czym pojawia się ten sam błąd. Próbowałem kilka sugestii z wyszukiwarki Google i żadna z nich nie działa

 • Próbowałem uruchomić się w celu odzyskania i używając narzędzia dyskowego do naprawy / pierwszej pomocy, ale narzędzie dyskowe napotkało godzinę na wykrycie stanu tarczy
 • Używanie terminala w trybie odzyskiwania do sprawdzania dysku i uprawnień do naprawy oraz statusu SMART są zgłaszane w porządku
 • Wypróbowałem diagnostykę i zgłosił się dobrze
 • Odzyskiwanie Internetu utknęło na świecie 3:30 pozostały czas przez ostatnie 5 godzin
 • Próbowałem uruchomić system w trybie awaryjnym, który utknął na logo Apple przez ostatnie 7 godzin

Jaka jest następna konfiguracja w tym przypadku, mam kopię zapasową Time Machine, ale miała ona 1 tydzień i jest kilka ważnych plików, których kopii zapasowej nie mogę utracić


Czy można uruchomić inny komputer Mac w trybie dysku docelowego, aby odzyskać ważne pliki? Następnie możesz po prostu przywrócić kopię zapasową wehikułu czasu. Alternatywnie, możesz pomyśleć o stworzeniu Linux-a na żywo z Linux-em, aby usunąć pliki w ten sposób.
Wowfunhappy

Czy możesz to rozwiązać? Otrzymuję ten sam komunikat o błędzie podczas próby przeprowadzenia czystej instalacji High Sierra z portu USB. Odpowiedzi w tym wątku nie mogły mnie rozwiązać.
Fritz

@MarvinF tak, stworzyłem bootowalną pamięć USB i stamtąd instalowałem, i bez utraty danych
reku

8
Po wyświetleniu tego okna kliknij jego okno (nie klikaj przycisku Uruchom ponownie). Następnie pojawi się pasek menu, kliknij logo jabłka, wybierz Dysk startowy, wybierz Macintosh HD (nie wybieraj Instalatora)
Michael Buen

1
Możesz przytrzymać klawisz opcji (alt) podczas uruchamiania komputera Mac, a następnie wybrać dysk twardy zamiast dysku startowego. Po uruchomieniu Maca będziesz mógł ponownie pobrać aktualizację.
Arkadiusz Wieczorek,

Odpowiedzi:


19

Ten sam błąd przydarzył mi się, gdy otrzymałem aktualizację z 10.13.1 do 10.13.2.

Jeśli uruchomisz komputer z naciśniętym przyciskiem Shift, będziesz mógł przejść do trybu awaryjnego i spróbować pobrać i ponownie zainstalować aktualizację. Nie pomogło mi to, więc uruchomiłem Optionklawisz przytrzymania i wybrałem zwykły Mac HD(nie wolumin aktualizacji). Uruchomiłem komputer Mac bez trybu awaryjnego i próbowałem ponownie zainstalować tę aktualizację. Jakoś to zadziałało podczas kilku restartów.


5
Użycie klawisza Option do uruchomienia działało dla mnie.
Fred B

2
Przytrzymanie klawisza Shift pozwala mi wejść do GUI, ale połączenie sieciowe nie jest dostępne. Zrezygnowałem po pewnym czasie. Przytrzymanie klawisza opcji pokazuje instalator systemu operacyjnego i odzyskiwanie, ale nie Macintosh HD. Próbowałem instalatora systemu operacyjnego i zakończyłem ten sam błąd. Spróbuj ponownie w programie Recovery, a następnie wybierz opcję restartu z górnego menu. Tym razem pokazany jest Macintosh HD i mogę normalnie uruchomić komputer.
Lacek

15

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest komentator Michael Buen. Działa na 20 komputerach Mac, w których widziałem ten problem.

Menu Apple -> Wybierz dysk startowy -> Uruchom ponownie (po kliknięciu dysku rozruchowego) rozwiązuje problem, przynajmniej tymczasowo. Można to zrobić na ekranie błędu, klikając puste miejsce w szarym oknie komunikatu, aby wyświetlić pasek menu Apple. Możesz także przejść do tej opcji menu „Wybierz dysk startowy”, uruchamiając komputer Mac w trybie odzyskiwania (cmd + r) lub odzysku internetowym (cmd + optn + r). Jeśli korzystasz z szyfrowania FileVault, musisz wprowadzić hasło użytkownika, aby odblokować dysk.

Ponowna instalacja MacOS na wierzchu, jeśli sama rozwiązuje problem, ale zajmuje więcej czasu. Odzyskiwanie Internetu (cmd + optn + r) i bootowalny dysk instalacyjny USB systemu MacOS zarówno działają, jak i teoretycznie nie usuwają żadnych danych osobowych.

Widziałem to wielokrotnie na tym samym komputerze. Aktualizacja do najnowszej aktualizacji punktu dla High Sierra (dodatek 10.3.3) może być wskazana, ale nie gwarantuje rozwiązania.


Zdarzyło mi się to wiele razy na jednym z moich laptopów. Ponowne uruchomienie, a następnie przytrzymanie Option pozwala wybrać wolumin systemowy zamiast instalatora. W tym ostatnim przypadku próbowałem zaktualizować do wersji 10.13.3, więc po prostu poszedłem do App Store i rozpocząłem proces od nowa.
Bryan Scott,

11

To działało dla mnie na podstawie tego postu: https://medium.com/@aeronode/how-i-fixed-my-non-booting-macos-high-sierra-installation-45d238b78c3d

Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (Cmd-R), Narzędzia -> Terminal

find / -name OSInstall.mpkg # Will be found somewhere in a tmp directory
mkdir -p "/Volumes/Macintosh HD/System/Installation/Packages"
cp "<OSInstall.mpkg path>" "/Volumes/Macintosh HD/System/Installation/Packages/"
reboot

mówi to system plików tylko do odczytu
Abhishek Mitra

To działa. Jeśli szukanie się nie powiedzie lub nie chcesz dużo szukać. Możliwe jest wykopanie mpkg z nośnika instalacyjnego (na przykład na innym komputerze).
andy

11

Miałem ten sam błąd - okazał się błędem miejsca na dysku. Otworzyłem terminal z ekranu odzyskiwania, w którym prosiłem mnie o ponowne uruchomienie, wyczyściłem kilka koncertów maszyn wirtualnych i zadziałało po ponownym uruchomieniu. Poszedłem ~ 15 GB wolnego miejsca do około 50 GB, mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu!


Wygląda na to, że nowy system operacyjny wymaga więcej miejsca na dysku, którego się spodziewa
code4j

5

Oto jak to rozwiązałem

Zanim spróbujesz cokolwiek, najpierw wykonaj kopię zapasową danych przy użyciu terminala w trybie odzyskiwania. Gdy będziesz bezpieczny, nawet stracić dane, wykonaj następujące kroki

 1. utwórz bootowalną pamięć USB, jak wspomniano w tym linku https://blog.hqcodeshop.fi/archives/232-OS-X-Yosemite-upgrade-from-USB-stick.html
 2. Wybierz opcję Zainstaluj lub uaktualnij system macOS podczas uruchamiania systemu USB
 3. Po czterech godzinach zawieszenia zostałem przywitany z moim kontem i wszystkie dane są nienaruszone

Podczas instalacji nie było jasne, czy Mac aktualizuje lub instaluje świeże, ale jakoś działało, a format dysku jest taki sam jak stary Mac OS Extended (Journaled)


4

Ta instalacja spowodowała awarię mojego HD. Nie zauważyłem, że dysk był prawie pełny przed rozpoczęciem aktualizacji, ale podczas procesu instalacji HD zmaksymalizowało się, a następnie stało się niemożliwe do zainstalowania lub zamontowania i nie zostało rozpoznane. Na szczęście została utworzona kopia zapasowa, ale przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić dostępną pojemność dysku. W każdym razie oto moja poprawka:

Uruchom komputer Mac w trybie odzyskiwania - Command-Option-R

Otwórz terminal

Uzyskaj listę woluminów przez:

$ diskutil list

Zwróć uwagę na odniesienie HD (mój był dyskiem

kill fsck:

$ ps -ax | grep fsck (aby uzyskać numer procesu) 
$ kill 

Usuń objętość

$ diskutil eraseVolume JHFS + MyVolumeName / dev / disk0s2

Następnie zainstaluj aktualizację jako nową instalację


Zabicie fsck było kluczem. Byłem wtedy w stanie zamontować dysk za pomocą: „diskutil mount disk17”, a następnie mogłem usunąć niektóre pliki z dysku.
Jason Moore,

Spowoduje to usunięcie wszystkich plików, prawda?
coderodde

Zgadzam się z @JasonMoore - zabicie fsck załatwiło sprawę, w którym momencie możesz zamontować dysk i zrobić wszystko, co potrzebne. Nie ma potrzeby kasowania głośności.
zeroimpl,

3

Miałem ten problem z instalacją najnowszej aktualizacji systemu macOS. Próbowałem kilku rzeczy, ale ostatecznie rozdzielczość była dość łatwa.

 • Uruchom komputer Mac za pomocą Cmd + R, aby uzyskać dostęp do partycji odzyskiwania
 • W menu Apple wybierz Dysk startowy
 • Wybierz HD i uważam, że był przycisk do odblokowania dysku. Wprowadź hasło, a dysk zostanie odblokowany.
 • Uruchom ponownie komputer Mac, który powinien się uruchomić

Wiem, że rozwiązanie @ Cloneman było zasadniczo tym samym pomysłem, ale stało się to nieco prostsze, ponieważ nie byłem w stanie wyświetlić menu na ekranie błędu aktualizacji.


1
dzięki, pracowałem nad moim MBA
Mahatma_Fatal_Error

2

Z jakiegoś powodu dyskiem, z którego uruchamiał się mój Mac, był dysk instalacyjny macOS, wystarczyło przytrzymać klawisz opcji (-alt), zanim pojawi się logo Apple. Następnie wybierz Macintosh HD (lub jak nazwałeś wolumin podczas instalacji macOS).

To dziwne bootowanie miało miejsce po tym, jak uruchomiłem aktualizację w High Sierra.
Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz wypróbować wybraną odpowiedź.

Możliwe, że twój problem, problemy na komputerze Mac są gorsze. Następnie proponuję wykonać kopię zapasową wszystkich danych w trybie awaryjnym (lub z terminala w trybie odzyskiwania) i wykonać czystą instalację systemu macOS z pamięci USB lub z odzyskiwania internetowego.


1

Wystąpił ten sam błąd. Utworzono obraz ISO systemu operacyjnego High Sierra na USB i instalacja przebiegła pomyślnie.


1

Wydaje mi się, że CommandOptionRoperacja (Internet Recovery Mode) działała dla mnie. Zdecydowałem się ponownie zainstalować OS High Sierra na moim mini Macu, moim MacBooku Pro bez Retiny pod koniec 2012 roku, a także na moim MacBooku Air, a aktualizacja zakończyła się bez żadnych problemów ...


0

Wpadłem w ten sam problem i było to bardzo frustrujące, ponieważ bez względu na to, ile razy pobrałem, nie mógł się po prostu uruchomić. Jak rozwiązałem problem i zainstalowałem Mac High Sierra? Cóż, co musisz zrobić, to utworzyć bootowalną pamięć USB, a następnie zainstalować Mac High Sierra na dysku. W ten sposób będziesz mieć czystą kopię systemu Mac OS.


0

Wczoraj zmierzyłem się z tym problemem, rozwiązanie było takie samo powyżej, to znaczy:

 1. Instalacja Mount High Sierra
 2. Sprawdź, /Volume/InstallESD/Packages/aby znaleźć OSInstall.mpkg
 3. cp "<OSInstall.mpkg path>" "/Volumes/Macintosh HD/System/Installation/Packages/"
 4. Restart

3
Jak montujesz instalację High Sierra? Nigdzie nie widzę żadnych plików .dmg, gdy uruchamiam się w trybie odzyskiwania (nawet w / Install macOS High Sierra.app/Contents / ...)
wryfi

0

Najpierw uruchom terminal partycji odzyskiwania, otwórz terminal i wpisz csrutil disable, a następnie uruchom ponownie komputer Mac i przytrzymaj CMD + S, aż zobaczysz zwykły tekst. Teraz podłącz inny pendrive, a następnie naciśnij enter. Teraz znajdź identyfikator dysku pendrive, pisząc ls -la /Dev/disk*. Następnie wpisz mkdir usb. Następnie wpisz mount - t [filesystem of pendrive] /Dev/diskX /usb. Następnie naciśnij klawisz Enter, a następnie wpisz rsync -p -o [path to the file you want to backup] /usb
Wskazówka: Możesz znaleźć pliki wymienione w określonym katalogu, wpisując ls -la [path to directory]
np.ls -la /Users/home-directoryname/Desktop

Po zakończeniu procesu możesz sprawdzić, czy pliki znajdują się na twoim pendrive, pisząc ls -la /usb

Następnie wpisz rebootNastępnie, gdy usłyszysz dzwonek uruchamiania, przytrzymaj CMD + R, a następnie otwórz terminal i wpiszcsrutil enable

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.